Ubieramy Misia

Okładka książki Ubieramy Misia Janina Krzemińska, Stefania Szuchowa
Okładka książki Ubieramy Misia
Janina KrzemińskaStefania Szuchowa Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Bajki z Okienkami interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
30 str. 30 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Bajki z Okienkami
Dwie Siostry
2021-11-11
2021-11-11
30 min.

Okładka książki Wierszyki dla dzieci Wanda Chotomska, Stanisław Jachowicz, Czesław Janczarski, Maria Kownacka, Hanna Ożogowska, Stefania Szuchowa, Hanna Zdzitowiecka
Wierszyki dla ... Wanda Chotomska, St...
Okładka książki Polscy autorzy dla trzylatka Helena Bechlerowa, Władysław Broniewski, Wanda Chotomska, Maria Czerkawska, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa, Wanda Grodzieńska, Kazimiera Iłłakowiczówna, Stanisław Jachowicz, Czesław Janczarski, Maria Konopnicka, Tadeusz Kubiak, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Anna Sójka, Małgorzata Strzałkowska, Ewa Szelburg-Zarembina, Stefania Szuchowa, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow, Hanna Zdzitowiecka
Polscy autorzy... Helena Bechlerowa, ...

Kolejne wspomnienie z dzieciństwa. Pamiętam, jak przed laty ubierałam misia. Ale od początku. Miś marzy o tym, by poznać świat, by przeżywać przygody. Jednak zanim Miś wyruszy w drogę, trzeba go ubrać. Ale jak? Może Miś zostanie marynarzem albo sprzedawcą lodów „Miś”, być może z lalami wybierze się na bal? A może zostanie konduktorem? Dla mnie to naprawdę wzruszająca wyprawa do czasów dzieciństwa. Pamiętam, że moja książka była z biblioteki – i absolutnie nie mogłam wycinać misiowych strojów, nacinać okienek tak, by można było je naprawdę otworzyć. U mnie działała wyobraźnia. Dodam, że „Bajki z okienkami” to nie tylko otwierane okienka. To również stoisko z lodami, łóżko dla misia, samochód, strój pajacyka. Wszystko można zrobić samemu. Do tego wiersz S. Szuchowej, bo przygody Misia, jego ubieranie i wybory zawodowe zostały opowiedziane rymami. Cudna książka, która wręcz zmusza do aktywnego czytania z dzieckiem, zaangażowania się na maksa. Akurat w tym przypadku nie ma drogi na skróty. Nie można tu zostawić malucha sam na sam z lekturą. Trzeba wycinać, kleić, dopowiadać historie. Po prostu dobrze się bawić.

A Wydawnictwu należą się podziękowania – za odkrywanie takich perełek z przeszłości.

Świetny pomysł by wznawiać ciekawe książki dla dzieci sprzed lat. "Ubieramy misia" to książka z okienkami i figurką misia do wycięcia. Misia można ubierać w różne stroje. Zabawie towarzyszy całkiem zgrabny wierszyk o przygodach misia. Bardzo sympatyczna propozycja, choć może być tak, że bardziej spodoba się rodzicowi niż dziecku. u nas tak właśnie jest. Czterolatek dał ją sobie przeczytać, ale nie chce do niej wracać.

Ten wpis to będzie jedno wielkie zachwalanie i ochy i achy!
Ostrzegam :) Jeśli nie chcecie tego czytać, to po prostu przyjmijcie do wiadomości, że te książki dla dzieci są najlepszymi, na które do tej pory trafiliśmy!
Seria „Bajki z Okienkami” wymiata pod niemal każdym względem.

Są to przepiękne wydania, z magiczną szatą graficzną.
„To hity z lat 60., 70. I 80. – urzekające prostotą, wysmakowane graficznie, zachęcające do aktywnej lektury i twórczej zabawy”.
Rodziców przenoszą w czasie i dają ogrom uśmiechu i wzruszeń.
Dzieci łapią smykałkę wyobraźni i lecą w nieznane przestworza – bardzo wartościowe i piękne.

„Listy, listy, listy” zainspirowały moją Adę do otwarcia prawdziwej poczty [tata zrobił z kartonu]. Listy miał napisać każdy członek rodziny, a córka stemplowała, segregowała – była listonoszem pełną parą. Wszystko dzięki tej książce i magicznym ilustracją Pana Juliusza Makowskiego. Z ostatnich stron książki można wyciąć koperty, skrzynkę pocztową, karoserię samochodu z napisem POCZTA, część wagonu pocztowego, część samolotu i torby dla listonosza. Magia! Magia! Magia! Oprócz tego wnętrze uczy – dzieci mają możliwość poznać nowe wierszyki.

„Pisze Krysia do „Misia”:
„Misiu mój kochany,
narysuję Ci dzisiaj
cztery tulipany”.

„Ubieramy Misia” to przepiękna i niezwykle ciepła pozycja. Sama nie wiem jak mam to opisać, by przekonać Was, o ogromnej wartości tych książek. Trzeba je zobaczyć, przeczytać, mieć w domu. Mają w sobie duszę. Duszę odkrywcy, miłośnika książek i dobrego człowieka. Ten Miś staje się żywy. Tworzymy prawdziwe otwierane okno, wzbogacamy plażę, samochód . Książki stają się przestrzenne. To wzbudza ogrom emocji. „Czytając tekst, ubieramy Misia w odpowiedni strój i wstawiamy go kolejno do łódeczki, budki z lodami, samochodu itd.” Ja z mężem bawiliśmy się nieziemsko – serio!

Wszystkie pozycje to hity, ale „Nasza podróż” to hit hitów!
Papierowy pociąg z wagonami rozwalił system!
Ledwo to u nas żyje – taką wzbudza sympatię.
„Na tworzących harmonijkę kartkach tej książeczki mamy z jednej strony pociąg, a z drugiej – krajobrazy oglądane z okna wagonu”. W podróż tym pociągiem wyruszył już pluszak Kubuś Puchatek, wszystkie figurki Binga, zabawkowe krowy :D Świetna zabawa.

Jeśli nie udało mi się Was przekonać, to … serio! Zapełnijcie biblioteczkę dzieci tymi pozycjami i sami zrozumiecie. Książki dla dzieci są cudowne, wartościowe książki dla dzieci to magia nad magią!

Ten wpis to będzie jedno wielkie zachwalanie i ochy i achy!
Seria „Bajki z Okienkami” wymiata pod niemal każdym względem.

Są to przepiękne wydania, z magiczną szatą graficzną.
„To hity z lat 60., 70. I 80. –...

Kolejna na mojej półce książeczka od Wydawnictwa Dwie Siostry z ich nowej serii BAJKI Z OKIENKAMI - "UBIERAMY MISIA". Jest to wznowienie starego tytułu, który napisała Stefania Szuchowa, a narysowała Janina Krzemińska. To tytuł interaktywny, z zadaniami manualnymi, wycinankami i dający możliwość ubierania MISIA.
Wycinamy z jednego kartonika postać MISIA a z innych jego ubranka na zakładki. Pamiętam takie laleczki z dzieciństwa i to zawsze była dla mnie wielka frajda. Uważam, że dziecko będzie miało genialną zabawę z takimi eksperymentami papierniczymi - ale rodzic musi pomóc, by wszystko wyglądało pięknie, bo w ilustracjach do tekstu także mamy pewne rzeczy wyciąć np. okienko i wypchnąć jego ramy na zewnątrz - czyli je otworzyć.
Sama fabuła jest urocza. Poznajemy MISIA, który rano wstaje i rusza na poszukiwanie przygód. Jest marynarzem, kierowcą, lodziarzem, a nawet trafia na bal. Wszystko to jest przepięknie napisane, z przyjemnym rymem, co nadaje rytmu czytania i łapie dziecięcą uwagę.
Janina Krzemińska wspaniale zilustrowała tę bajkę. Są to obrazy bardzo charakterystyczne, przywodzące na myśl właśnie przeszłość - dzieciństwo naszych rodziców. To piękna podróż w czasie i dzięki temu łączy pokolenia. Idealnie sprawdzi się jako czytanka przed snem - może babcia, albo dziadek zechcą tą książeczką ukołysać wnuczka, lub wnuczkę do snu? Zachęcam!

ubierzemy misia i pójdziemy na bal
7/10
seria BAJKI Z OKIENKAMI
Wydawnictwo Dwie Siostry

Wycinamy z jednego kartonika postać MISIA a z innych jego...

• Dziecko
  • Dla Julinka 🐻