Brygady antyterrorystyczne : operacje, uzbrojenie

83-85001-66-2
Inne
Marcin

Lemur80 | 2016-04-17

Stanisław Kochański był, a być może nadal jest kimś w rodzaju wysokiej próby specjalisty od broni palnej. Powiedzmy, że to polski autorytet pokroju Massada Ayooba. Mogą skrzywić się ci, którzy widzą w książkach Kochańskiego zbyt płytkie traktowanie tematu, czy wręcz próbę jego zbytniej popularyzacji. Bez względu na opinię należy wspomnieć, że był to prawdopodobnie pierwszy polski autor, którego książki dotyczące m.in. zagadnień ran postrzałowych i mocy obalającej, dotarły pod strzechy "zwykłych" Kowalskich.

W niniejszym opracowaniu autor opisuje po krótce najważniejsze i najlepsze jednostki antyterrorystyczne na świecie, oraz akcje w jakich miały okazję brać udział. Kochański sporo miejsca poświęca także badaniom amerykańskiego chirurga wojskowego, dr Martina L. Facklera. Na wielu ilustracjach znajdują się profile ran postrzałowych, oraz szczegółowe opisy dotyczące balistyki terminalnej i zadawanych ran, zarówno przez amunicję pistoletową, jak i pośrednią i karabinową....

Jarek Kaszuba | 2016-06-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Napisana przez znawcę tematu książka prezentuje kilka wybranych akcji służb specjalnych, które stanowiły kamienie milowe w rozwoju technik operacyjnych i metod działania oddziałów antyterrorystycznych, a także kompleksowo charakteryzuje sztandarowe uzbrojenie i wyposażenie antyterrorystów. Choć od czasu napisania książki technologia poszła daleko do przodu, dla miłośników tematyki militarnej i zagadnień związanych z walką z terroryzmem jest to niewątpliwie pozycja obowiązkowa.

Garbaty-Aniol11 | 2013-03-15
Grzesio | 2012-12-22