Broń strzelecka lat osiemdziesiątych

Wydawnictwo: Bellona
83-11-07784-3
broń,
technika

W książce tej czytelnik znajdzie informacje dotyczące kierunków rozwojowych w zakresie broni i amunicji strzeleckiej, omówienie współczesnej amunicji strzeleckiej, oraz trzy rozdziały poświęcone pistoletom, pistoletom maszynowym, karabinom i karabinkom oraz ręczym, uniwersalnym i wielokalibrowym karabinom maszynowym. Wybór tylko tych rodzajów broni wynika stąd, że jest to obecnie podstawowe,...

Wybór tylko tych rodzajów broni wynika stąd, że jest to obecnie podstawowe, masowo używane, indywidualne i zespołowe uzbrojenie strzeleckie. Inne rodzaje, jak karabiny maszynowe lotnicze, czołgowe, a także granatniki, są broniami specjalizowanymi, albo jak rewolwery, rusznice przeciwpancerne i tradycyjne ciężkie karabiny maszynowe - broniami już odchodzącymi z uzbrojenia wojskowego i dlatego zostały tu pominięte.

Grzesio | 2012-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria