Najnowsze artykuły
Artykuły
Kobieta kupiła przez internet książkę. Gdy zobaczyła dedykację, nie mogła wyjść ze zdziwieniaAnna Sierant1Artykuły
Dobrze naoliwiona maszyna nigdy nie ma skrupułówInegrette0Artykuły
Dominochybarecenzent0Artykuły
Weź udział w konkursie i wygraj książkę „Alex Neptun. Łowca piratów“!LubimyCzytać4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Stanisław Kochański

9
7,3/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,3/10średnia ocena książek autora
41 przeczytało książki autora
48 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Najnowsze opinie o książkach autora
Brygady antyterrorystyczne : operacje, uzbrojenie Stanisław Kochański 
7,3

Stanisław Kochański był, a być może nadal jest kimś w rodzaju wysokiej próby specjalisty od broni palnej. Powiedzmy, że to polski autorytet pokroju Massada Ayooba. Mogą skrzywić się ci, którzy widzą w książkach Kochańskiego zbyt płytkie traktowanie tematu, czy wręcz próbę jego zbytniej popularyzacji. Bez względu na opinię należy wspomnieć, że był to prawdopodobnie pierwszy polski autor, którego książki dotyczące m.in. zagadnień ran postrzałowych i mocy obalającej, dotarły pod strzechy "zwykłych" Kowalskich.
W niniejszym opracowaniu autor opisuje po krótce najważniejsze i najlepsze jednostki antyterrorystyczne na świecie, oraz akcje w jakich miały okazję brać udział. Kochański sporo miejsca poświęca także badaniom amerykańskiego chirurga wojskowego, dr Martina L. Facklera. Na wielu ilustracjach znajdują się profile ran postrzałowych, oraz szczegółowe opisy dotyczące balistyki terminalnej i zadawanych ran, zarówno przez amunicję pistoletową, jak i pośrednią i karabinową.
"Brygady Antyterrorystyczne" to książka nie tylko dla studentów medycyny i WAT-u. Mogą po nią sięgnąć wszyscy zainteresowani zagadnieniami związanymi z bronią palną, a także ci, którzy chcieliby się przekonać, jak dalece efektowne strzelaniny z hollywódzkich filmów rozmijają się z rzeczywistością.
Pistolet maszynowy THOMPSON Stanisław Kochański 
7,2

Książka z serii: " Typy Broni i Uzbrojenia". Książka tego samego autora. Pierwszy kontakt z pistoletem maszynowym Thompson można mieć na dwa sposoby: oglądając filmy gangsterskie lub grając w jakąś strzelankę a la Medal of Honor. Na początku na konstrukcję Johna T. Thompsonanie było zapotrzebowania. Dopiero lata prohibicji i gangi rozsławiły tę broń. Powód był prosty: była tania, magazynek pudełkowy kosztował zaledwie 2$.