Navy SEALs. Kronika wczesnych lat

Tłumaczenie: Wojciech Mrugalski
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Navy Seals. A History of the Early Years

Niniejsza książka stanowi zapis historii tworzenia elitarnej jednostki bojowej niedoścignionej w walce na wodzie, w powietrzu i na lądzie i ukazuje prawdziwą naturę tych nieprzeciętnych żołnierzy tworzących najdoskonalsze i najgroźniejsze oddziały w arsenale wojskowym Stanów Zjednoczonych. Navy SEALs to wykorzystywane do bezpośrednich działań formacje wchodzące w skład Sił Specjalnych Marynarki Wojennej. Ich członkowie bezszelestni wojownicy są szkoleni, jak wyjść bez szwanku z każdej ciężkiej próby, pokonać każdą przeszkodę i zwyciężyć każdego wroga na drodze do wytyczonego celu.

spec_johny | 2015-08-07

Książka Kevina Dockery to próba ukazania historii powstania Navy SEALs.
Tytuł może być mylący, bowiem o samych fokach jest na prawdę mało i to dopiero pod koniec książki.

Docekry opisuje rodowód fok, czyli jednostkę UDT (Underwater Demolition Teams) oraz kilka innych jednostek, które miały znaczący wpływ na powstanie UDT.

Fajnym elementem są też wspomnienia i opisy weteranów z czasów UDT.

Niby wszystko fajnie, ale ocena taka a nie inna, ponieważ styl Kevina jak dla mnie był zbyt ciężki. Pomimo fajnego materiału, czytało się opornie i podchodziłem do niej kilka razy.
Brakowało mi również większej ilości zdjęć.

Dla zainteresowanych tematem - jak najbardziej.
Dla innych - z ciekawości można przeczytać.

nazir | 2016-04-24
KANTAR | 2013-08-26