Stop plotkom! Cała prawda o zwierzętach

Okładka książki Stop plotkom! Cała prawda o zwierzętach Sophie Corrigan
Nasza Księgarnia
2021-08-18
2021-08-18
Magdalena Korobkiewicz
zwierzęta przyroda bogato ilustrowana fakty pogromcy mitów

Okładka książki Amory, zaloty i podboje Szymon Drobniak, Maria Łepkowska
Amory, zaloty ... Szymon Drobniak, Ma...
Okładka książki Simona Kossak Mieszkanka dzikiej puszczy Marcin Bruchnalski, Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Simona Kossak ... Marcin Bruchnalski,...
Okładka książki Fungarium. Muzeum Grzybów Lee Davies, Ester Gaya, David L. Hawksworth, Pepijn W. Kooij, Kare Liimatainen, Tom Prescott, Katie Scott, Laura M. Suz
Fungarium. Muz... Lee Davies, Ester G...
Okładka książki Brud. Cuchnąca historia higieny Piotr Socha, Monika Utnik
Brud. Cuchnąca... Piotr Socha, Monika...

Nie taki nietoperz straszny

Dziś chciała Wam pokazać świetna książkę 🤩
🗣️ Stop Plotkom - cała prawda o Zwierzętach .
Książka jest mega kolorowa a większość obrazków jest mega słodka 😍
Zwierzaki się złoszczą i żalą że ludzie przez fakt rozprowadzania wszechobecnych plotek psują im reputację 🙈🙉🙊😁
🔸Jakie super moce mają pająki?
🔸Czy ćmy też zapylają kwiaty?
🔸Kto to jest ptasi weteran?
🔸Kto ma bardzo silny kwas żołądkowy co trawi metal ?
🔸Kto lubi się bawić?
157 ciekawostek i ślicznych ilustracji, oraz słowniczek z ważnymi słowami które zostały użyte w książce 👌
Nam się mega spodobała ,opisy są genialne, niektóre nawet komiczne. Jak Wasze dzieciaki lubią zwierzaki i ciekawostki to w sam raz dla nich 😻

Dziś chciała Wam pokazać świetna książkę 🤩
🗣️ Stop Plotkom - cała prawda o Zwierzętach .
Książka jest mega kolorowa a większość obrazków jest mega słodka 😍
🔸Jakie super moce mają pająki?
🔸Czy ćmy też zapylają kwiaty?
🔸Kto to jest ptasi weteran?
🔸Kto ma bardzo...

Książka jest mega ciekawa.
Jedna strona zawiera plotki, stereotypy i różne potoczne bzdury na temat konkretnego zwierzaka, kolejna - rzeczywiste informacje oraz ciekawostki, podsumowanie.
Piękne ilustracje dopełniają tekst.
Polecam.

Książka jest mega ciekawa.
Piękne ilustracje dopełniają tekst.
Polecam.

Książek o zwierzętach jest dużo. Ale takiej jeszcze nie widziałam. Ujawnienie prawdy i rozprawianie się z plotkami o najbardziej na nie narażonych zwierzakach.
Fałszywe lisy? Śmierdzące skunksy? Rekiny ludojady? Wszyscy obecni. Z kolegami (w sumie jest tu kilkadziesiąt zwierząt).

Na czym polega fenomen tej książki? Wydaje mi się, że na formie przekazywanych treści. Każdy bohater opisywany jest w ten sam sposób. Najpierw mamy stronę poświęconą oczernianiu. Wszystkie plotki na jego temat zostają wyciągnięte na światło dzienne. Same ilustracje oddają złą naturę zwierzaka - czerwone oczy, ostre zęby, mroczne tła. Zgroza i okropność po prostu.
A potem przechodzimy do prawdy. I tu po kolei obalane są mity i prezentuje się fakty. A samo zwierzę w końcu pokazuje swoją prawdziwą twarz. Plus zyskuje w oczach czytelnika bo przy każdym autorka starała się napisać co w nim jest uroczego :)

Przy tym tytule bardziej niż przy innych przyda się rozmowa z dzieckiem w trakcie czy też po czytaniu. Zresztą, nie zalecam czytania jej młodszym dzieciom. One mają jeszcze w sobie bardzo dużo ufności i mogą nie zrozumieć, że świat nadał niektórym zwierzętom jakieś nieprzyjemne cechy.
Starszak już na pewno spotkał się z szufladkowaniem, więc warto wykorzystać lekturę na rozmowę na temat stereotypów w ogóle.

Na koniec dodam, że chciałabym przeczytać takie "Stop plotkom!" w wersji o ludziach. Wiecie, odczarowanie chciwych żydów, fałszywych rudych czy głupich blondynek, Może taka forma dotarłaby do zakutych świadomości niektórych?

Polecam Waszej uwadze. Świetna książka

Fajnie, w przystępny i zrozumiały dla dzieci sposób autorka rozprawia się z mitami i stereotypami dotyczącymi zwierzaków. Sama dowiedziałam się z niej wielu ciekawych rzeczy. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, dlatego na pewno będziemy do niej wracać.

• Zwierzęta
  • Alonka do kupienia 6+