GórFanka. Na szczytach Himalajów

Okładka książki GórFanka. Na szczytach Himalajów
Anna Czerwińska Wydawnictwo: Annapurna literatura podróżnicza
208 str. 3 godz. 28 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
Annapurna
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
208
Czas czytania
3 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-61968-02-3
Tagi:
góry Himalaje
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
253 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
714
20

Na półkach:

ciekawie opisane przygody w górach. Ja też jestem po lekturze książki Martyny Wojciechowskiej, też czytam i słyszę co nieco o tym co dzieje się obecnie podczas takich komercyjnych wypraw i rzeczywiście, w książce Anny Czerwińskiej można dowiedzieć się jak wyglądało to jeszcze w czasach, kiedy nie było takiego boomu na wchodzenie na Everest chyba(a weszła na szczyt w 2000 roku!), jednak nie chcę moralizować, że kiedyś było inaczej i lepiej, a tego co robią współcześni wspinacze nie należy uznawać za osiągniecie - np. Martynę Wojciechowską też darzę ogromnym szacunkiem. Jednak Anan Czerwinska daje co nieco porównania tego co jest teraz z tym co było kiedyś, ale także wiem , że to nie wszystko, grunt posłuchać tych, którzy uprawiali wspinaczkę wysokoorską w czasach, kiedy trzeba było zarabiać na wyprawę malując kominy i miesiącami starać się o pozwolenie na wyjazd np. w Himalaje z komunistycznej Polski.
Wg. druga najciekawsze rzecz z tej książki to osobisty styl i humor autorki - konkretna i wartka z niej kobieta:) tłumaczy ona doskonale co się myśli, czuje i w jaki sposób odczuwa takie góry, taką wyprawę, co sprawia, że książka nie jest czystą i suchą relacją z wyprawy.
Chyba jako jedyna nie próbuje tłumaczyć, że zostawianie kogoś umierającego na szlaku jest ok tylko dlatego, że zostawia się kogoś w drodze na swój szczyt, podchodzi do tego z oceną moralną, co nie jest spotykane w tego typu publikacjach, w ktorych autorzy, nawet Wojciechowska, pisze, że to normalne, a mnie krew w żyłach zastyga ze gdziekolwiek na świecie istnieje miejsce, w którym ludzie w imię spełnienia własnych marzeń i ambicji albo ze zmęczenia, czyli egoizmu potrafią kogoś skazać dobrowolnie na śmierć.

ciekawie opisane przygody w górach. Ja też jestem po lekturze książki Martyny Wojciechowskiej, też czytam i słyszę co nieco o tym co dzieje się obecnie podczas takich komercyjnych wypraw i rzeczywiście, w książce Anny Czerwińskiej można dowiedzieć się jak wyglądało to jeszcze w czasach, kiedy nie było takiego boomu na wchodzenie na Everest chyba(a weszła na szczyt w 2000...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    345
  • Chcę przeczytać
    242
  • Posiadam
    89
  • Góry
    31
  • Literatura górska
    17
  • Chcę w prezencie
    9
  • Ulubione
    8
  • Górskie
    8
  • Podróżnicze
    5
  • 2018
    3

Cytaty

Więcej
Anna Czerwińska GórFanka. Na szczytach Himalajów Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także