Popełnisz koszmarny błąd!

Okładka książki Popełnisz koszmarny błąd! Olivier Sibony
Okładka książki Popełnisz koszmarny błąd!
Olivier Sibony Wydawnictwo: Media Rodzina popularnonaukowa
popularnonaukowa
You're About to Make a Terrible Mistake
Media Rodzina
2021-05-12
2021-05-12
decyzje błędy poznawcze

Okładka książki Szum, czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach Daniel Kahneman, Olivier Sibony, Cass R. Sunstein
Szum, czyli sk... Daniel Kahneman, Ol...
Okładka książki O podejmowaniu decyzji. 10 IDEI HBR. Daniel Kahneman, Ralph L. Kenney, Don Lovallo, Peter M. Madsen, Michael C. Mankins, Haward Raiffa, Michael A. Roberto, Paul Rogers, Olivier Sibony, Richard Stelle, Catherine H. Tinsley, Jo Whitehead
O podejmowaniu... Daniel Kahneman, Ra...

Ciekawa książka, ale pisana z myślą o korporacyjnych menedżerach i większość porad ma zastosowanie tylko do nich. Oryginał pewnie napisany super, ale polskie tłumaczenie słabe, człowiek ciągle się potyka o jakieś dziwne zwroty.

Tą książkę po prostu warto przeczytać. Świetna propozycja poszerzająca horyzonty.

Każdego dnia stajemy w obliczu podjęcia decyzji – mniej lub bardziej istotnych dla naszego życia. Jedne podejmujemy szybko pod wpływem impulsu, inne natomiast są efektem długich przemyśleń. Czasami jesteśmy niemal pewni jak postąpić, a innym razem mamy spore wątpliwości czy dobrze robimy. Na szczęście na rynku wydawniczym pojawiła się książka “Popełnisz koszmarny błąd!” która pomaga nam zbudować system tworzenia i podejmowania lepszych decyzji. Olivier Sibony zabiera nas w świat pułapek, błędów poznawczych, metod i procesów, które mogą wpływać na wybory jakich dokonamy w przyszłości w biznesie i życiu prywatnym.

Fasadowość decyzji

Niejednokrotnie wielu z nas miało okazję przekonać się, że podejmowanie decyzji pod wpływem emocji może okazać się zgubne. Niestety w takich momentach rzadko bierzemy pod uwagę kluczowe zmienne i okoliczności mogące mieć na nas wpływ. Autor książki wydobywa na światło dzienne elementy, jakie kształtują nasz system decyzyjny i jak bardzo może okazać się on zgubny, gdy nie weźmie się pod uwagę szerszego kontekstu. Wskazuje zagrożenia i ukryte pułapki na jakie nie zwracamy przeważnie uwagi. Może okazać się, że będziemy mieli mnóstwo szczęścia i podejmiemy szereg decyzji niosących oczekiwany efekt lub nawet przekraczający oczekiwania nasze i innych. Jednak po drugiej stronie, są te szkodliwe i niosącego zgubę – na przykład dla przedsięwzięcia biznesowego. Publikacja pokazuje jak przyjrzeć się naszemu postępowaniu i spojrzeć z innej perspektywy na nasze wybory.

Całość recenzji znajduje się pod adresem:

Autor recenzji:

• 02. Epub?
  • Biznes
  • Rozwojowe
  • Niepowieści

Dodaj cytat z książki Popełnisz koszmarny błąd!