Kiedy Katie poznała Cassidy

Wydawnictwo Kobiece
2021-03-01
2021-03-01
Matylda Biernacka

Bardzo prosty romans. Dokładnie to czego potrzeba: kobieta zakochana w kobiecie, nic więcej. Ocena nie jest kwestią wytykania wad, po prostu ta książka to przeciętny romans, po który warto sięgnąć, jak komuś brakuje w życiu lesbijskich książek. Wadą jest jednak brak scen seksu. Książka wydaje się wyzwolona seksualnie, a jednak robi się nieśmiała jak przychodzi co do czego, jakby autorka nie umiała opisywać seksu. Duża szkoda!

Z początku wydaje się całkiem przyjemną obyczajówką, ale potem nabiera kolorów.
Camille Perri skupiła się na wewnętrznych zmianach obu kobiet, na tym jak ostrożnie wychodziły ze swoich stref komfortu by poznać siebie i robić to co sprawiało im radość - być z tą drugą.

To jest wartość tej książki.
Możemy zmieniać swoje losy, odważyć się napisać, zadzwonić, zapytać. Nie trzeba wiele.

Z technicznej strony książki podoba mi się to, że nie jest nachalna. Nie razi wylewającym się sexem - jest za to bliskość. Pisana jest lekko, spójnie i płynnie. Wszystko gra. Dlatego jest dla każdego, w każdym wieku.
Na pewno bardzo fajna na prezent.

Z początku wydaje się całkiem przyjemną obyczajówką, ale potem nabiera kolorów.

To jest wartość tej książki.
Możemy zmieniać swoje losy, odważyć się napisać, zadzwonić, zapytać. Nie...

Hmm... kobiecy romans. Czemu nie? Do tej pory czytałam jedynie o miłości damsko - męskiej i męsko- męskiej. Tym bardziej byłam ciekawa co mnie czeka. I wiecie co? Ta książka jest super! Świetnie się ją czyta, pokazuje dzisiejsze miłosne realia i przede wszystkim nie ocenia. Jest szczera, zabawna, trochę pikantna. Przez tę książkę się płynie. Zapragnęłam więcej takich historii... Prawdziwych do bólu, otwartych, innych... Bo przecież każda miłość jest niesamowita i niepowtarzalna ❤⠀

Jest to historia o uczuciu, które nieoczekiwanie połączyło dwie dziewczyny. Początkowo bardzo wiele je różniło i gdyby nie spotkanie biznesowe na którym się poznały, ich drogi prawdopodobnie nigdy by się nie przecięły.
Katie, zdradzona przez narzeczonego, próbuje ponownie odnaleźć grunt pod nogami. Brak planów na przyszłość i samotność doskwierająca w malutkiej kawalerce, to wszystko co jej zostało.
Cassidy z kolei, to twardo stąpająca po ziemi kobieta, realizująca się zawodowo. Jest zdeklarowaną, ubierającą się w męski sposób homoseksualistką, słynącą z przelotnych romansów.
Siła, która przyciąga do siebie kobiety sprawia, że obie zaczynają zastanawiać się kim są i czego oczekują od życia.

Podczas czytania uwidacznia się bardzo wyraźny wątek - poszukiwania i poznawania siebie. Dzięki retrospekcji przenosimy się do wcześniejszego życia kobiet, poznajemy wydarzenia które miały wpływ i ukształtowały ich obecne życie.
Katie, która zdaje sobie sprawę z rodzącego się w niej uczucia do Cassidy, zastanawia się czy od zawsze drzemały w niej skłonności do kobiet. I jak to jest możliwe, przecież do niedawna miała jeszcze narzeczonego?!
Cassidy, z kolei myśli o swoim stylu, jak doszło do tego, że jako kobieta woli męski outfit - krótko przystrzyżone włosy, szyte na miarę garnitury, a nawet bokserki jako bieliznę? Nie może pogodzić się z tym, że jej rodzina zaakceptowała fakt, że jest lesbijką, ale nie tolerują jednak braku kobiecości u Cassidy…

Akcja dzieje się w czasach współczesnych w Nowy Jorku. Ta ogromna aglomeracja słynie z wielokulturowości, anonimowość i akceptacji, a mimo wszystko autorka porusza temat tolerancji i strachu przed wyjściem z szafy.
Lektura tej książki może pokazać czytelnikowi, że nie ma czego się bać, bo jednak najważniejsze jest to, aby być sobą i żyć zgodnie z swoimi przekonaniami. Nie ważne jest, co sądzą na nasz temat inni. Miłość nie wybiera...love is love❤️❤️❤️

Czy Kate pokocha kobietę?

Chciałabym powiedzieć, że była to lekka historia ale główne bohaterki zmagają się z kilkoma problemami, których nie można określić lekkimi także tak... Ale za to jest to świetny powiew świeżości, jak dla mnie, jeśli chodzi o romanse bo rzadko trafiam na taki damsko-damski. A potrzeba takich więcej! Zdecydowanie więcej!
Podoba mi się styl w jakim jest napisana ta książka, jest przystępny i co mnie cieszy nie jest zbyt wulgarny bo jak się okazało to wcale nie jest książka młodzieżowa, tak jak cały czas sobie myślałam 😅 Katie i Cassidy mają prawie 30 lat... Także jest to typowy romans ale w sumie nie do końca typowy bo jednak Katie jeszcze do niedawna myślała, że jest hetero a Cassidy... nie myślała jeszcze o monogamii. Dziewczyny poznają się przez przypadek w pracy i okazuje się, że obie pracują w tej samej branży zdominowanej przez facetów. Pokazują, że kobiety też mogą wykonywać taki zawód ale każda na swój sposób. I to jest mega ważny wątek tylko troszkę go było za mało jak dla mnie. Pod wpływem chwili Cassidy zaprasza Katie na drinka do pewnego baru. Baru, który zmienia jej życie. Baru, który jest domem dla wielu osób i który poniekąd przypomina mi trochę Coyote Ugly z filmu Wygrane marzenia, który btw uwielbiam ❤❤ kiedy czyta się sceny właśnie z Metropolis to czuje się taki ciepły wręcz "domowy" klimat i ma się ochotę tam przenieść natychmiast! Poznać te wszystkie świńskie historyjki tak samo mocno jak ich bohaterki.
Osobiście chciałabym aby książka była dłuższa bo ma nieco ponad 200 stron i w sumie nie chciałabym więcej historii bohaterek (która była całkiem spoko) a raczej właśnie tego baru. Może trochę o tym jak powstał, jak niektórzy tam trafiali albo wersji z perspektywy właścicielki. I choć ostatnia scena w Met jest KOZACKA to niestety bardzo krótka nad czym mocno ubolewam 😣
Chciałabym zobaczyć ekranizację tej książki i mam nadzieję, że niedługo to nastąpi! 😁
Teraz jednak musimy zadowolić się wersja pisaną, którą jak najbardziej polecam wszystkim, którzy potrzebują klimatycznego romansidła trochę z innej beczki 😁

Podoba mi się styl w jakim jest napisana ta książka,...

Każdy chyba potrzebuje od czasu do czasu takiej książki, która jest niewymagająca, lekka i jednocześnie dość urocza. Jeśli szukacie właśnie takiej lektury, to myślę, że śmiało mogę polecić właśnie tę pozycję. Dlaczego? Już spieszę z odpowiedzią na to pytanie.

Katie Daniels jest perfekcjonistką, zaręczoną z uroczym kuratorem sztuki. Ma pieniądze, karierę i miłość. Można powiedzieć, że jej życie to sen, a o przeszłości, dzieciństwie w Kentucky już dawno zapomniała. Było zbyt dobrze i ktoś, można powiedzieć wyciągnął dywanik spod jej stop, a ona upadła twardo na tyłek – jej narzeczony ją porzucił.

To naprawdę nie jest książka wysokich lotów. Nie oczekujcie tu wielkich romansów, porywów, romansów, intryg i seksu. Nie jest też słodka i cukierkowa, super urocza i emocjonalna. To bardzo zwykła książka. W dodatku dość krótka, bo licząca zaledwie nieco ponad 200 stron. Jednocześnie ma w sobie to "coś", co działa na jej korzyść, jest przyjemnością samą w sobie. Nie wiem co w niej było, była po prostu przyjemna i fantastycznie się przez nią płynęło. Czasami takich książek po prostu trzeba.

Ja jestem fanką takich prostych romansów, w których bohaterowie w sumie biorą się znikąd, nagle się poznają, wpadają na siebie i sprawa jest załatwiona. Dokładnie taka jest ta historia. Jej vibe jest tak mocno wyczuwalny, czułam się jakbym powróciła do romansów, które czytałam blisko 10 lat temu, kiedy moja miłość do czytania dopiero kiełkowała. Być może dlatego tak polubiłam tę historię. Być może również dlatego będę czuła taki sentyment do tej historii.

Same główne bohaterki były nieco przerysowane. Katie mnie delikatnie denerwowała mnie, która była może nie tyle jakaś infantylna, nawet nie denerwująca, ale coś mnie w niej irytowało. Natomiast Cassidy była typową stereotypową chłopczycą-lesbijką. Nie jestem przekonana do takiego modelu kreowania bohaterów w książkach.

Jest to idealny, niewymagający romans między nieheteronormatywnymi bohaterkami. Książka idealna na jeden wieczór, ze względu na to, że jest krótka i czyta się ją naprawdę błyskawicznie.

Katie Daniels jest piękną, seksowną i przebojową blondynką. Jako prawniczka dobrze zarabia, ma przystojnego narzeczonego który jest kuratorem sztuki. Wszystko byłoby cudownie gdyby nie to że jej ukochany odchodzi w ramiona innej. Kobieta musi wrócić do swojego starego mieszkania i tam liże rany po rozstaniu.

W trakcie negocjacji z klientem w trakcie zawierania umowy uwagę Katie przyciąga Cassidy Price jego reprezentantka i prawa ręka.
Pod wpływem impulsu Katie godzi się iść na drinka do klubu dla lesbijek.

Czy ta przypadkowa znajomość okaże się dłuższą relacją? Czy Katie przełamie swoje opory i zwiąże się z kobietą?

Kiedy sięgnęłam po tę książkę sama nie wiedziałam czego się spodziewa. Śmiało mogę powiedzieć, że czytało się ją lekko i przyjemnie choć temat takich związków i relacji jest dość kontrowersyjny. Cassidy od dawna woli kobiety, kiedy poznaje Katie zaczyna czuć coś więcej niż sam pociąg i pożądanie.
Katie nigdy nie była z kobietą, jest przerażona tym, że Cassidy staje jej coraz bliższa. Z jednej strony chce z nią a z drugiej zastanawia się jak zareaguje no tą wiadomość jej otoczenie.

W trakcie negocjacji z klientem w trakcie zawierania umowy uwagę...

Katie i Cassidy to totalne przeciwieństwa. Różni je praktycznie wszystko. Jedna jest świeżo po rozstaniu z narzeczonym , druga w związki się nie bawi.
💥💥
To co mnie zaskoczyło, to fakt iż historia nie opowiada o przyjaźni dwóch kobiet, a o ich związku. Zdecydowanie taki wątek jest rzadko spotykany, w książkach z reguły dominuje schemat kobieta – mężczyzna. Ale bardzo dobrze, że pojawiło się coś innego na rynku. Historia jest słodka i zabawna, jednak potrafi trzymać w napięciu do samego końca. Katie nigdy nie była z kobietą, natomiast Cassidy uważa, że związki nie są dla niej. Mimo wszystko ciągnie je do siebie, co jest niezwykle piękne i urocze.
Moje pierwsze spotkanie z autorką uważam za udane. Pisze lekko , co dla mnie ma duże znaczenie. Książkę czyta się szybko.
Ogromny plus dla autorki za poruszenie wątku z tolerancją, o której trzeba mówić, bo ludzie bardzo często o niej zapominają. A to przecież nie powinno mieć znaczenia czy kocha się kogoś tej samej płci czy przeciwnej.
Przyczepić się mogę tylko do jednej rzeczy, a mianowicie do narracji, która w niektórych momentach mi przeszkadzała i denerwowała.

💥💥

Jakoś ciężko mi było ocenić tę książkę..
Szybko się czytało, na początku trochę drażniły literówki 🙈 nie zainteresowała mnie jakoś mocno, ale byłam ciekawa czy skończy się tak jak się domyślałam 😊
No i tak się skończyła 😁 żadnego zaskoczenia na koniec.

Na pewno jest to książka o zmianach... o zmianie wewnętrznej, zmianie życia, o poddaniu się chwili, o odwadze, o wyzbyciu się ograniczeń.
O tym, że trzeba wziąć życie za rogi i nie patrzeć na innych tylko robić swoje i kochać kogo chce się kochać 😊

Szybka historia na jeden wieczór 😊

Jakoś ciężko mi było ocenić tę książkę..
No i tak się skończyła 😁 żadnego zaskoczenia na koniec.

No nie wiem.....prosta historia, a jednak mnie rozczuliła i to naprawdę nie miało znaczenia, że rozwijające się uczucie dotyczy dwóch kobiet.

• LGBT+
  • Literatura safijska (lub z wątkami / postaciami safijskimi) wydana po polsku: wlw, lesbian, sapphic
  • Romans
  • Sapphic