Żubr Pompik. Czego szukasz Pompiku?

Okładka książki Żubr Pompik. Czego szukasz Pompiku? Tomasz Samojlik
Okładka książki Żubr Pompik. Czego szukasz Pompiku?
Tomasz Samojlik Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Żubr Pompik (tom 20) literatura dziecięca
12 str. 12 min.
literatura dziecięca
Żubr Pompik (tom 20)
Media Rodzina
2020-10-01
2020-10-01
12 min.
żubr pompik przyroda książka zabawka okienka

Okładka książki Leopantera. Historia pewnej miłości Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Leopantera. Hi... Józef Wilkoń, Piotr...
Okładka książki Najmocniej na świecie! Trish Cooke, Helen Gillian Oxenbury
Najmocniej na ... Trish Cooke, Helen ...
Okładka książki Szym Pansik ma zły humor Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik ma... Max Lang, Suzanne L...
Okładka książki Amadeusz Foczka (ale z głową bobra) Justyna Sokołowska, Maria Sternicka-Urbanke
Amadeusz Foczk... Justyna Sokołowska,...

Pomnik i otwierane okienka = przepis na sukces. Tu odwiedzamy Słowiński Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy, Świętokrzyski Park Narodowy i Tatrzański Park Narodowy.

Podoba mi się pomysł na tę książkę, by pod okienkami szukać wskazanego zwierzęcia. Dziecko może tu poznać wiele nazw roślin i zwierząt, które można spotkać w wybranych przez autora parkach narodowych. Fajne jest też to, że początkowo widzimy krajobraz danego miejsca, który wydaje się być zwykłym widokiem, a pod okienkami - pod wodą, w zaroślach, na drzewach itp. znajduje się wiele ciekawych roślin i zwierząt, których normalnie można nie dostrzegać. W czasie podróży na łono przyrody też tak bywa, że trzeba się zatrzymać, dokładnie przyjrzeć, zasłuchać, by spotkać bogactwo natury. Książka może zachęcić do takiej eksploracji - niekoniecznie w parkach narodowych.

Dużo dobrego słyszeliśmy o Żubrze Pompiku i cieszyliśmy się kiedy Czego szukasz, Pompiku? do nas trafiło. Zwłaszcza, że to wydanie z okienkami, a my to bardzo lubimy. Jak odebraliśmy wyprawy tej niecodziennej grupy podróżników?

Żubr Pompik odwiedza z rodziną Parki Narodowe w Polsce. Na każdy park są przewidziane dwie sztywne strony z ukrytymi zwierzętami, roślinami które w nim występują. Wystarczy otworzyć jedno z 64 okienek aby dowiedzieć się jak wygląda i jaką ma nazwę. Książka, która angażuje ciekawość dziecka i uczy polskiej przyrody. Ponieważ są to zazwyczaj rzadkie i lokalne okazy, to nazwy są mało spotykane i przez to trudniejsze do zapamiętania za pierwszym razem.

"Żubr Pompik. Czego czukasz Pompiku?" to książka kartonowa z zaokrąglonymi rogami, która kryje w sobie aż 64 otwierane okienka! To mnóstwo uroczych niespodzianek, które sprawiają, że nie łatwo jest oderwać się od tej lektury. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera mnóstwo szczegółów, które wypatrzy każde bystre oczko. To pozycja dla małego odkrywcy zafascynowanego naturą. Fabuła mnie zainteresowała, gdyż żubrza rodzina wybrała się na wyprawę poza swoją leśną polanę i tym razem odwiedzi 4 parki narodowe: Słowiński, Narwiański, Świętokrzyski i Tatrzański Park Narodowy. W każdym z nich Pompik poszukuje największej atrakcji. Czy i Wy odkryjecie wszystkie niespodzianki? Przyznaję, że jestem oczarowana ta książką i już planuję poszerzyć naszą Pompikową kolekcję.

„Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku?” to książeczka dla dzieci w której Żubr Pompik ze swoją rodzinką zwiedzają 4 polskie parki narodowe: Słowiński, Narwiański, Świętokrzyski oraz Tatrzański.
Dzięki wyprawie z żubrzą rodzinką poznamy wiele interesujących gatunków zwierząt i roślin, które spotkać możemy tylko w danym miejscu, na każdej stronie pokazany jest inny park ze swoimi charakterystycznymi symbolami.
Dziecko otwierając kolejne okienka odkrywa nowe rośliny i zwierzęta wraz z ich nazwami. W całej książce są aż 64 okienka, zatem zabawy z odkrywania i poznawania jest bardzo wiele.
Córcia z ogromną radością poznawała co kryje każde okienko.
Książka kończy się bardzo pomysłowo -małym testem na uważność. W okienkach pokazane są obrazki bez nazw. To sposób, by sprawdzić pamięć i uwagę dziecka podczas czytania.
Książka ma fajny format, twarde kartki i dużo różnej wielkości okienek, co powoduje, że odkrywanie jest ciekawsze i sprawia więcej przyjemności. Fajne jest to, że podczas czytania z dzieckiem dorosły również uzupełni swoja wiedzę w ciekawy sposób.

" Żubr Pompik " jest to książeczka z otwieranymi okienkami . Dziecko otwierając okienka dowiaduje się jakie są cuda natury w Polsce .
Jest wykonana z twardego materiału i dzięki temu bardzo łatwo dziecko może sobie ją oglądać i czytać. Moje dzieci są Nią bardzo zachwycone. Nauka od dziecka to podstawa . Gorąco polecam <3

Kiedy trafiłam na serię książek Wydawnictwa Media Rodzina, w której Żubr Pompik prowadzi czytelnika poprzez polskie parki narodowe, oniemiałam z radości!
Żubr Pompik zabiera małych czytelników na wycieczkę po polskich parkach narodowych. I tak, Pompik pieczołowicie szuka mewy srebrzystej w Słowińskim Parku Narodowym oraz błotniaka stawowego w Narwiańskim PN. W Świętokrzyskim PN rusza na spotkanie z jeleniem szlachetnym, zaś w Tatrzańskim PN rozgląda się po skałach w poszukiwaniu kozicy tatrzańskiej. Podążając za skocznym Pompikiem i jego wesołą rodzinką, dziecko otwiera okienka, pod którymi kryją się kolejne zwierzęta i rośliny, wraz z ich nazwami. A tych okienek jest aż 64, więc jest co robić.
Nasz synek z przejęciem zapoznawał się z tym, co kryje każde okienko. Większość przestawionych tam obrazków przyrodniczych i ich nazw była dla niego zupełnie nowa. W książce jest bowiem przestawiona fauna i flora charakterystyczna dla danego obszaru chronionego, nie występująca w innych miejscach w Polsce. Ba! Czasem nawet w Europie!

Radosna żubrza rodzinka przewędrowała przez cztery parki, śmiejąc się dużo i ochoczo poznając nowe dla niej tereny.

Książka skierowana jest dla dzieci w przedziale wiekowym 2-5 lat. Otwiera wspaniałą możliwość na łatwe zapamiętanie przez dzieci, co jest symbolem danego parku narodowego, ponieważ zwierzęta, których poszukuje Żubr Pompik w każdym z parków, są jednocześnie symbolami tychże. Na ostatniej stronie Pompik przygotował dla czytelników małą zagadkę. Po podniesieniu okienka ujrzą oni zwierzę, pod którym nie widnieje podpis. To znakomita okazja na sprawdzenie, czy dziecko zapamiętało nazwy zwierząt, a zarazem symbole parków. Okienka są dobrze dostosowane do tego, aby bez przeszkód otwierały je małe paluszki. Jak zawsze – radość z samodzielnego odkrywania i eksplorowania świata jest największa, a Wydawnictwo Media Rodzina dobrze zatroszczyło się o ilość i jakość doznań serwowanych małym przyrodnikom i podróżnikom 🙂 Jedyna wada takiego typu książki jest to, że dość łatwo ją zniszczyć (jak każdą inną tego typu). Ale coż to, gdy frajdy jest o wiele więcej.
Więcej info znajdziesz na moim blogu w tym linku: https://rokporoku.eu/czego-szukalismy-razem-z-zubrem-pompikiem/

Świetna książeczka z okienkami, które u nas to strzał w dziesiątkę :) Z Pompikiem zwiedzamy kilka Parków Narodowych i poznajemy zwierzęta i roślinność w danym Parku.

Fantastyczna książka dla dużych I małych. Towarzyszyła nam podczas nie jednej podróży. Zajmuje dzieci i za każdym razem wzbudza dużo uśmiechu. Otwierane okienka to totalny hit!

• Dla szkrabów
  • Przedszkole
  • Dziecionkowe
  • Żłobek
  • Dziecko

Dodaj cytat z książki Żubr Pompik. Czego szukasz Pompiku?