Zabawne przypadki kota Leona

Okładka książki Zabawne przypadki kota Leona Małgorzata Winkler-Pogoda
Okładka książki Zabawne przypadki kota Leona
Małgorzata Winkler-Pogoda Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2020-09-20
2020-09-20
koty dzieci opowieści o kotach kocie sprawy bajki o kotach kot bohater

Nuda. Czytając książkę miałam wrażenie, że autorka zachwyca się swoim kotem i zanudza mnie opowieściami o nim. Żadnej fabuły, wątku, tylko ciągłe "ochy" i "achy", jaki to kotek jest mądry, sprytny, zwinny, piękny, co zrobił, co wymyślił itp. W tytule jest "zabawne przypadki", ale w książce nie ma nic zabawnego, tylko zwykły opis różnych czynności i zwyczajów kota, które autorce wydają się zabawne. Książka tylko dla fanów kotów, którzy odnajdą tu cechy swoich pupili. Dla "zwykłego" czytelnika nuda.

Bardzo sympatyczna i optymistyczna opowieść o życiu rodziny w towarzystwie kota. A takie towarzystwo jest naprawdę cudowne. Wiem, co mówię, bo 11 lat kot był tez członkiem naszej rodziny. Wiele opisanych w książce sytuacji przeżyliśmy z naszą Kropką. Książkę można polecić nie tylko miłośnikom kotów, ale wszystkim czytelnikom i to w każdym wieku. Ja w towarzystwie kota Leona i jego rodziny spędziłam bardzo miło czas. Polecam serdecznie lekturę! Lidia

Urokliwe, zabawne opowieści o więzi łączącej pewnego chłopca z jego kotem. O miłości do zwierzaka, który jest częścią rodziny mieszkającej w bloku w dużym mieście. To książka skierowana do dzieci, ale spodoba się również dorosłym, zwłaszcza kociarzom. Bardzo polecam wszystkim, którzy mieszkają z kotem, kiedyś przeżywali przygody związane z kotem-domownikiem albo planują zaprosić pod swój dach to wspaniałe zwierzę. Ciekawa i wartościowa lektura.

Filip ma dwanaście lat i od momentu, kiedy na wystawie zobaczył rosyjskiego kota niebieskiego, marzy o takim mruczącym towarzyszu. Po kilku rozmowach z rodzicami (w czasie których solennie zapewnił ich, że będzie dzielnie wywiązywał się z obowiązków opiekuna) w ich rodzinie pojawia się… Leon. Szybko okazuje się, że ta mała szaro-niebieska kuleczka wiele zmieni w życiu Filipa. Jakie przygody czekają na chłopca i jego nowego przyjaciela?

W książce „Zabawne przypadki kota Leona” przeczytacie o wielu ciekawych, śmiesznych, a czasem mrożących krew w żyłach przygodach młodego kota i jego opiekuna. Nas ogromnie rozbawiły ulubione zabawy Leona. Wspinanie się po firance, zabawy w chowanego czy ganianie chrabąszczy to coś, co znamy z życia naszej kociej przyjaciółki. Mimo że Filip i jego rodzice są bardzo świadomymi opiekunami, nie ustrzegą się niestety pewnych wypadków. Historia naszych bohaterów pokaże dzieciom między innymi dlaczego tak istotne jest właściwe przygotowanie mieszkania, by kot był w nim bezpieczny.

Czytając „Zabawne przypadki kota Leona”, dzieci będą miały szansę przekonać się, że posiadanie kota to nie tylko sprzątanie kuwety i dbanie, by zwierzątko miało co jeść i pić. Filip pokaże młodym czytelnikom, że każde zwierzę ma swój charakter i różne potrzeby, które należy poznać i szanować. Na przykładzie Leona zobaczycie, że nie każdy kot lubi wpadać z wizytą do innych zwierząt. Dowiecie się także, że nawet rasowe koty wcale nie muszą lubić wystaw i pokazów! Na tym jednak nie koniec!

Przygody Filipa i jego kociego przyjaciela pokażą, jak ważne jest obserwowanie swojego pupila. Filip poświęca Leonowi dużo czasu, uczy się rozpoznawać jego potrzeby i emocje. Dzięki temu wie, kiedy kot się nudzi, a kiedy wolałby odpocząć. To dzięki troskliwej opiece chłopca Leon czuje się w ich rodzinie bezpiecznie. I jak w każdej rodzinie, tak i tu tworzą się pewne rytuały. Cieszę się, że autorka tak wnikliwie podeszła do tematu opieki nad kotem. Z tego względu uważam, że będzie to bardzo wartościowa lektura, przygotowująca dzieci do opieki nad pupilem.

Dodam jeszcze, że „Zabawne przypadki kota Leona” to bardzo ciepła, familijna opowieść. Historia napisana jest prostym, przyjemnym językiem, a poszczególne przygody Filipa i jego kota są naprawdę ciekawe. Opowiadaniu towarzyszą czarno-białe obrazki Dariusza Wanata, które są dość charakterystyczne dla tego ilustratora. Muszę przyznać, że przedstawione na obrazkach sytuacje są niezwykle urzekające i nam osobiście przypadły do gustu.

Gorąco polecam „Zabawne przypadki kota Leona” wszystkim dzieciom już od 5. roku życia.

Przesympatyczna opowieść dla całej rodziny. Kto nie lubi kotów? Chyba ten, co ma uczulenie na sierść, inni doceniają te niesamowite, niezależne zwierzęta. Leon jest kotem rasowym, co nie przeszkadza mu być ciekawskim, sprytnym i psotnym, i nie lubić wystaw kotów rasowych. Przekona się o tym jego opiekun, ale i... babcia, która będzie miała możliwość opiekować się nim przez chwilkę.

Dodaj cytat z książki Zabawne przypadki kota Leona