Klub Opiekunek. Claudia i tajemnicze telefony

Okładka książki Klub Opiekunek. Claudia i tajemnicze telefony Ann M. Martin
Okładka książki Klub Opiekunek. Claudia i tajemnicze telefony
Ann M. Martin Wydawnictwo: Mamania Cykl: Klub baby-sitters (tom 2) Seria: Klub Opiekunek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klub baby-sitters (tom 2)
Klub Opiekunek
The Baby-Sitters Club. Claudia and the phantom phone
Mamania
2020-06-10
2020-06-10
Małgorzata Masełko-Swędrak

Gdy myślisz o czasach szkolnych co staje Ci przed oczami?
Beztroska?
Ogrom nauki?
Planowanie przyszłości? 🤔

Chcę Wam dziś przedstawić bardzo pozytywną serię wydaną przez @wydawnictwomamania "Klub opiekunek".
Zwykle celuje w książki dla odrobinę młodszych maluchów ale tym razem zdecydowanie warto wspomnieć o historii, która dała początek ekranizacji w postaci serialu! 😉

Seria książek opowiada o przyjaciółkach: Kristy, Claudii, Mary Anne i Stacey, siódmoklasistki, które odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności tworzą wspolnymi siłami Klub Opiekunek gwarantujacy okolicznym mieszkańcom opieke dla ich dzieci. Nie brakuje tu jednak wielowątkowości!

Choć tematem wiodącymjest opieka, nie brak tematów szkolnych, rodzinnych rozterek i realności życia. Obserwujemy rodzinę Kristy, która rozpadła się a jej Mama stara się naciągnąć dobę. Widzimy nadopiekuńczego tatę Mary Anne, który zasłaniając się troską odcina ją od możliwością wyboru.

Książki mają bardzo przyjemnie stworzoną narrację. Dialogi są rozbudowane a opisy lekkie i nie naciągane.
Czyta się je z przyjemnością i zaangażowaniem, co gwarantuje perfekcyjnie poprowadzona wartka akcja.
Każda z postaci jest zupełnie inna i właśnie te skrajności sprawiają, że doskonale odnajdują się w realizacji wspólnego planu!

Chcecie wiedzieć więcej?

📔 "Świetny pomysł Kristy"

Pierwsza część, w której w głowie Kristy narodził się pomysł utworzenia grupy, ktora zajmie się opieką nad dziećmi w czasie wolnymod szkoły. Kto by pomyślał. Ze natchnie ją do tego niesamowicie długie poszukiwanie przez Mamę opieki dla młodszego brata, Davida Michaela.
Poświęcona jest wielkiemu planowaniu i realizacji wyznaczonych pomysłów. Przedstawia kolejnych bohaterów, odsłania blaski i cienie genialnego planu Kristy- która jest tutaj narratorem.

📘 "Claudia i tajemnicze telefony"
Kolejna z części serii, która skupia się na problemie całej okolicy polegającym na włamaniach do domów mieszkańców, które są poprzedzane gluchymi telefonami.
Okazuje się, że nawet domy dziewczynek są narażone poszukują więc sprawdzonych rozwiązań aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo.

Gdy myślisz o czasach szkolnych co staje Ci przed oczami?
Beztroska?
Ogrom nauki?
Planowanie przyszłości? 🤔

Zwykle celuje w książki dla odrobinę młodszych maluchów ale tym razem zdecydowanie warto wspomnieć o historii, która dała początek ekranizacji w postaci serialu!...

Mimo, że dużo się tam nie dzieje, to i tak bardzo mnie wciągnęła. Opowiada ona przede wszystkim o dorastaniu i o dojrzewaniu. Są tam już trochę starsi bohaterowie i czytelnicy poniżej 9 roku życia mogą się pogubić i nie będą rozumieli pewnych kwestii. Natomiast czytelnicy powyżej 12 roku życia mogą być znudzeni lekturą. Serdecznie polecam drugi tom z serii "Klub Opiekunek". W tym tomie bohaterki, czyli Kristy Thomas, Claudia Kishi, Marry Anne Spier i Stacey McGill próbują rozwiązać zagadkę tajemniczych i złowieszczych telefonów. Podobno ktoś dzwoni do ciebie z nieznanego numeru, a potem okazuje się, że ta osoba znajduje się w twoim domu... Ale to nie wszystko... W Stoneybrook zgłaszają kolejne kradzieże biżuterii i innych kosztowności. Czy opiekunkom uda się rozwiązać zagadkę? Zapraszam do przeczytania ;)

Mam cichą nadzieję, że pomogłam :D. Paaaa

8,5. Bardzo polecam! Idealną na letnie dni🤩

8,5. Bardzo polecam! Idealną na letnie dni🤩

𝙆𝙡𝙪𝙗 𝙤𝙥𝙞𝙚𝙠𝙪𝙣𝙚𝙠.𝘾𝙡𝙖𝙪𝙙𝙞𝙖 𝙞 𝙩𝙖𝙟𝙚𝙢𝙣𝙞𝙘𝙯𝙚 𝙩𝙚𝙡𝙚𝙛𝙤𝙣𝙮

Ciąg dalszy przygód dziewczyn z klubu Opiekunek – Claudi Kishi , Stacey , Kristy Thomas i Marry Anne.
Tym razem to Claudia jest narratorką (W poprzedniej części była to Kristy). Opowiada o przygodach które spotykają ją oraz jej przyjaciółki.
Książka trzyma w napięciu już od samego początku aż do końca, który ( nie będę dużo zdradzać) też jest niczego sobie.
Jeśli szukacie książki na wieczory pod kocem,z herbatką to dobrze trafiliście.
Książka odmóżdża więc możecie przeczytać ją po ciężkim dniu w szkole lub w pracy.
Przygody klubu Opiekunek może czytać każdy. Nie ma zakresu wiekowego. Może być ona czytana przez młodszego czytelnika jako trzymająca w napięciu, ciekawa książka lub przez tego nieco starszego jako luźno i miło czytająca się książka.
Książkę oceniam na 9/10

𝙆𝙡𝙪𝙗 𝙤𝙥𝙞𝙚𝙠𝙪𝙣𝙚𝙠.𝘾𝙡𝙖𝙪𝙙𝙞𝙖 𝙞 𝙩𝙖𝙟𝙚𝙢𝙣𝙞𝙘𝙯𝙚 𝙩𝙚𝙡𝙚𝙛𝙤𝙣𝙮

Przed Claudią spore wyzwanie. Połączenie obowiązków opiekunki z nauką i lekcjami rysunku może być problematyczne, zwłaszcza gdy ma się problemy z koncentracją. Sytuacji nie ułatwia fakt, że w Stoneybrook ostatnio coraz więcej mówi się o Tajemniczym Dzwoniącym. Lokalne gazety już od jakiegoś czasu informują, iż w kolejnych miejscowościach dochodzi do kradzieży biżuterii, którym towarzyszą tajemnicze, głuche telefony. I jak w obliczu takiego niebezpieczeństwa skupić się na matematyce?

Claudia, Kristy, Mary Anne i Stacey próbują opracować plan, na wypadek gdyby Tajemniczy Dzwoniący próbował okraść dom, w którym akurat zajmują się dziećmi. W końcu wzorowa opiekunka musi być gotowa na wszystko! Dziewczęta wymyślają tajny kod, który pomoże im w niezauważony sposób wezwać pomoc w podbramkowej sytuacji. Opracowują także kilka systemów bezpieczeństwa. Czy piramida z puszek i garnków pod drzwiami będzie wystarczającym zabezpieczeniem przed przebiegłym złodziejem? I czy młode opiekunki zachowają zimną krew, gdy zaczną odbierać głuche telefony?

„Claudia i tajemnicze telefony” to książka, którą śmiało można zaliczyć do kryminałów z elementami dreszczowca. Klimatu dodaje fakt, że w fabule przewija się wątek zbliżającego się balu z okazji Halloween. Połączenie głuchych telefonów, grasującego w okolicy złodzieja oraz święta, któremu towarzyszą duchy i potwory sprawiają, że lektura naprawdę trzyma w napięciu. I choć książkę już skończyliśmy, to Kuba do teraz przed pójściem spać woli upewnić się, że drzwi wejściowe są odpowiednio zamknięte!

Tradycyjnie oprócz głównego wątku na czytelników czeka kilka pobocznych historii. Tym razem książka skupia się Claudii Kishi, gdyż to ona jest narratorką opowieści. Przyjrzymy się jej problemom z nauką oraz trudnościom w relacjach ze starszą siostrą. Claudia od jakiegoś czasu nie dogaduje się z Janine i w tej części zdecydowanie można zauważyć, że siostry więcej dzieli niż łączy. W poprawie stosunków między dziewczynami z pewnością nie pomaga fakt, że Janine (która nigdy nie miała problemów w szkole) raz na jakiś czas na prośbę rodziców pomaga młodszej siostrze w odrabianiu lekcji. Czy mimo różnic, jakie dzielą rodzeństwo, dziewczęta znajdą wspólny język?

„Claudia i tajemnicze telefony” to kolejna ciekawa opowieść z serii „Klub opiekunek”. Będzie ona odpowiednia dla czytelników od 9. roku życia, choć byłabym ostrożna z czytaniem tej książki przed snem! Momentami naprawdę sporo się dzieje w historii i trudno się od niej oderwać.

Jest to druga część serii "Klub Opiekunek". Tym razem historię poznajemy z punktu widzenia Claudii, wiceprzewodniczącej Klubu. Ona i jej przyjaciółki - Kristy, Mary Anne i Stacey - odbierają w pracy dziwne telefony. Nikt nie wie, kto za nimi stoi... a może jest to złodziej, który ostatnimi czasy okrada pobliskie domy?

W tym tomie Klub Opiekunek już sprawnie działa, ale przyjaciółki zaczynając napotykać pierwsze problemy związane z nową działalnością...

Druga część serii zdecydowanie nie odstaje poziomem od pierwszej. Oba tomy czytało mi się równie przyjemnie i były miłą odskocznią od innych książek🙈 Podoba mi się tutaj również to, że każdy tom prowadzony jest z perspektywy innej dziewczyny, przez co za każdym razem możemy poznawać nowe problemy i punkty widzenia.

Bardzo polecam te książki młodszym czytelnikom, może nawet na rozpoczęcie swojej przygody z czytaniem? Przez małą objętość (ok. 150 stron) czyta się je bardzo szybko i na pewno nikogo nie zniechęcą samą grubością🙈 Ja też świetnie bawię się czytając tę książki i będę sięgać po następne tomy😊

W tym tomie Klub Opiekunek już sprawnie działa, ale...

Pierwsza część tej serii bardzo mi się spodobała, wiec z pozytywnym nastawieniem sięgnęłam po kolejną. W drugim tomie „Klubu opiekunek” narratorką była już inna dziewczyna - Claudia. Spodobał mi się taki zabieg zmieniania narratorek, bo dzięki temu mogłam bliżej poznać różne bohaterki i spojrzeć na wydarzenia z innych perspektyw. Autorka często wplatała informacje, które pojawiły się w pierwszej części. Mogłam przez to przypomnieć sobie kilka istotnych informacji.

Akcja w tej książce była już bardziej rozwinięta. Trzymała w napięciu i cały czas szła do przodu. Zaciekawił mnie „tajemniczy dzwoniący” i bardzo miło śledziło mi się poczynania dziewczyn w kierunku odkrycia jego tożsamości. Nie zabrakło również zwrotu akcji na końcu historii.

Uważam, że książki z tej są idealne na wakacje - niewymagające a jednocześnie potrafią zainteresować czytelnika. Jeśli szukacie czegoś takiego, zdecydowanie powinniście sięgnąć po ten oraz poprzedni tom „Klubu opiekunek”!

Drugą część przygód dziewczynek prowadzących Klub Opiekunek przywitałyśmy jeszcze bardziej entuzjastycznie: po przeczytaniu części pierwszej już wiemy z czym to się je, znamy bohaterki i mniej więcej orientujemy się w ich problemach. Po kolejną część sięgnęłyśmy zatem bez wahania.
Tu narratorką jest Claudia Kishi i wydarzenia dziejące się są przedstawiane z jej perspektywy. Claudia jest mądrą, utalentowaną plastycznie prawie trzynastolatką, która swojego artystycznego ducha wyraża między innymi poprzez oryginalne stroje, fryzury i makijaż. Wszystko ma zawsze dopięte na ostatni guzik, jest radosna i sympatyczna, dlatego świetnie dogaduje się również z chłopakami. Jednak nie może zwrócić na siebie uwagi tego, który podoba jej się najbardziej.
Jedynym jej problemem jest…nauka. Cóż, Claudia mimo całej swojej inteligencji ma ogromne problemy w szkole, więc
w porównaniu ze starszą siostrą - geniuszem, odpada w przedbiegach i świetnie zdaje sobie z tego sprawę. Pewnie dlatego nawet się nie stara.
Klub Opiekunek założony przez przyjaciółki prosperuje wyśmienicie, dopóki w okolicy nie pojawia się pogłoska
o głuchych telefonach przepowiadających późniejsze okradanie domów przez tajemniczego osobnika. Wkrótce przerażone dziewczynki na własnej skórze przekonają się
o niebezpieczeństwie.
Książka lekka i przyjemna. Czyta się właściwie jednym tchem, sam raz na wakacyjne wieczory. Okładka miękka, strona tytułowa z ilustracją przesympatycznych bohaterek, która zauroczyła moje dziecko i właściwie to ona zachęciła je do czytania. Na pierwszej stronie miejsce na podpis, więc jeśli planujecie kolekcjonować – świetny pomysł z podpisaniem. Czcionka klasyczna, brak ilustracji. Nie epatuje niewiadomo jakimi wartościami dydaktycznymi, ale dla czytelniczek, które czytają same może to być początek wspaniałej przygody, dla rodziców czytającym na głos mniejszym dzieciakom – odpoczynek i relaks. Uważam, że spokojnie się nada od lat 5+.

tutaj zapraszam po recenzję https://www.instagram.com/p/CQQk4ZKBuyK/

tutaj zapraszam po recenzję https://www.instagram.com/p/CQQk4ZKBuyK/

• Z dzieciństwa
  • 20XX
  • Serie
  • Akcja 52 książki (2020)
  • Przeczytane dawno temu
  • Przeczytane 1995