Róże w garażu

Wydawnictwo: Literatura
83-60638-11-X
_Olinka_

Wakacje to doskonały czas na szukanie odpowiedzi na wiele pytań. Książka pełna jest tajemnic, a ponieważ tajemnicom warto przyjrzeć się z kilku stron, historię opowiadają na zmianę wszyscy bohaterowie.

pia | 2015-09-05
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2015

„Róże w garażu” to opowieść o dzieciach, które spędzają wakacje na działce. Autorką tej opowieści jest Agnieszka Tyszka, która w 2005 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za tę właśnie książkę. Joasia, Jula, Karolina, Aga, Michał i mały Lolo opowiadają o przygodach, które przeżyli w wakacje. Choć na początku wakacje na działce wydają się nudne, już po chwili jest pełno zagadek do wyjaśnienia np.
Dlaczego w okolicy jest bardzo dużo czarnych kotów?
Czy z płotem mieszka prawdziwa czarownica?
Skąd na płocie biorą się cukierki?
Książka fajna lecz inne książki Agnieszki Tyszki podobały mi się bardziej. Polecam wszystkim dzieciom niezależnie od wieku bo w książce pojawiają się postacie i młodsze i starsze.

Karlajn18 | 2014-06-30

Moja pierwsza książka, dostana za dobre osiągnięcia w nauce. Wielki sentyment, dla takiego dziecka jakim byłam, byłą to niezwykła przygoda, aż żal jej sobie nie przypomnieć ;)

FeiVersa | 2016-11-14
Przeczytana: 2007 rok