Upiór z Llano Estacado

1988-01-01
1988-01-01
Wanda Piwowarczyk
May Upiór z Lllano Estacado Wanda Piwowarczyk Stanisław Rozwadowski

Ta książka zawiera w sobie wszystko, co powinna zawierać dobra powieść przygodowa. Jest tu tajemnica, wartka akcja, sensacja, wyraźny podział bohaterów na pozytywne i negatywne. Przede wszystkim są tu męstwo, uczciwość i honor, czyli zasady obowiązujące w świecie dobrych bohaterów Dzikiego Zachodu.
Powieść czytało mi się rewelacyjnie. Docelowo dla młodzieży, ale dorosłych czytelników również zainteresuje.

Powieść czytało mi się rewelacyjnie. Docelowo dla młodzieży, ale dorosłych...

Łatwo się czyta

Łatwo się czyta

Chyba najlepsza książka Karola Maya. Bardzo ciekawe zakończenie. Było tylko do przewidzenia że upiorem z Lano Estecado jest Bloody-Fox. Zakończenie jest nieco smutne dla Bloody-Foxa.
Miło się czyta i szybko. Nie mam ulubionego wątku, ponieważ wszystko było równie dobre.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Old Shatterhand rusza na ratunek emigrantom.

Old Shatterhand rusza na ratunek emigrantom.

190522 audio G6.
Kolejna powieść z przygodami Old Shatterhanda i Winnetou, nieco na drugim planie. Trzyma poziom. Dużo akcji, zagadki i trochę nauki.

190522 audio G6.

Znowu powracają Old Schatterhand i Winnetou! Może i nie są głównymi bohaterami ale pojawiają się i odgrywają pewną rolę. Jest to przyjemny powrót zwłaszcza gdy się czytało książkę Winnetou. Przyjemnie jest się znów z nimi spotkać i przeżyć kolejną przygodę wraz z towarzystwem tych dwóch Westmanów. Książka to taki western i w przeciwieństwie do filmów książki takie mi się podobają, a Karol May to autor, którego warto znać. Także polecam wszystkim:)

Książka walała się z półki na półkę. Nie wiem, czy należała do taty, czy do brata, ale zupełnie mnie nie interesowała. Do czasu, kiedy ponownie odrodziła się we mnie miłość do westernów. Filmy filmami, a książki są poniekąd zapomniane. Na szczęście odnalazłam ją i wzięłam się za lekturę. A ta była bardzo przyjemna.
Do stylu, jaki prezentuje May trzeba się, po prostu, przyzwyczaić. Jednak największa frajda to serwowane przez niego przygody. Wszystko opisuje ze szczegółami, przez co bez problemu możemy wkroczyć do świata "westmanów": groźnej broni, wspaniałych koni, niezapomnianych przeżyć i... honoru.
Nie warto jest recenzować tę książkę. Powiem jedynie tyle, że zachęcam do przeczytania tak samo jak resztę twórczości Karola Maya. Osobiście się skusiłam i w mojej domowej biblioteczce czekają na mnie nowe pozycje.

Do stylu, jaki prezentuje May trzeba się, po prostu,...

dobra choć przewidywalna ksiazka

dobra choć przewidywalna ksiazka