The big book of blasphemy

Okładka książki The big book of blasphemy Ray Garton, Ryan Harding, Brian Keene, Edward Lee, Monica J O'Rourke, Wrath James White
Okładka książki The big book of blasphemy
Ray GartonRyan Harding Wydawnictwo: Necro Publications horror
horror
Necro Publications
2019-11-13
2019-11-13

Okładka książki Lśnienie w ciemności. Dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library Clive Barker, P. D. Cacek, Ramsey Campbell, Richard Chizmar, Brian Keene, Jack Ketchum, Stephen King, Stewart O'Nan, Edgar Allan Poe, Kevin Quigley, Bev Vincent
Lśnienie w cie... Clive Barker, P. D....
Okładka książki 21st Century Dead Amber Benson, S.G. Browne, Ken Bruen, Orson Scott Card, Dan Chaon, Christopher Golden, Simon R. Green, Brian Keene, Caitlin Kittredge, Jonathan Maberry, Mark Morris, John Skipp, Duane Swierczynski, Daniel H. Wilson
21st Century Dead Amber Benson, S.G. ...

Jest się czym zachwycać.
380 stron bluźnierstwa łamiące wszystkie religijne świętości.

Ogromna różnorodność światów i autorów. Znajdziemy tu historie zarówno lżejszego kalibru, jak i te najbardziej odjechane, zacierające wszelkie granice.

Myślę że prawie każdy z autorów zasługuje na kilka słów.

K. Triana- facet z depresją chce się zabić. Kumpel postanawia mu pomóc odnaleźć cel w życiu i zaprasza go do kultu bogini szubienicy. Narrator zostaje świadkiem wielu chorych rzeczy: np. wkładanie sobie stron z biblii w pewne części ciała czy podcieranie tyłka koranem.

A. Manzetti- Joaana d arc trafia do nieba, w którym okazuje się że Bóg nie jest takim miłościwie kochającym ojcem.

J. Mitchell- 15 latka zakochuje się w pastorze, po czym postanawia go uwieść bez względu na cenę.

E. Lee- Pastor w imię boga gwałci swoją żonę a potem córkę. Zdarza się ze razem z synami, a czasem patrzy jak oni to robią.

A. Seay- Opowieść o facecie którego syn jest gejem. Kocha go ale wierzy że bóg tego nie toleruje i zastanawia się czy go nie zabić.

R. Garton- Dziennikarka prowadzi wywiad z matką mordercy kilkunastu osób. Historia o tym jak fanatyzm i zaślepienie rodziców może zniszczyć młody umysł.

M. Mills- Bohaterowie rozmawiają o zabijaniu aniołów, piciu ich krwi i zastanawiają się czy da się je jakoś zgwałcić.

R. Harding- Fanatyczny psychol porywa trójkę ludzi i poprzez ich cierpienie chce ściągnąć anioły. Mega obrzydliwa rzecz.

M. O rourke- Z połączenia anioła i ludzkiej kobiety rodzą się dzieci które są kanibalami. Tyle i aż tyle.

L. Blackwell- Ciąża pewnej kobiety i poród syna anioła.

R. Mitchell- poczęcie Jezusa. Bardzo bluźniercza historia.

S. Clark- jedno z moich ulubionych. Dwóch przyjaciół odbiera połączenie od kolegi który leży martwy od kilku dni w trumnie. Zamiast ciszy jest jeden wielki krzyk duszy która nie ma gdzie ulecieć.

J. Chaplinsky- Sekcja zwłok na żywym przyjacielu z dzieciństwa.

D. Barnett- Zbawiciel zstępuje znowu na ziemie gdzie jako dziecko zostaje porwany przez sektę.

W. white- Historia pewnego dupka których chciał władzy, został pastorem i przekonywał że życie w rozwiązłości nie jest złe. Wszystko oczywiście do czasu.

P. Orazzio- Opowieść pastora który nie chce się pogodzić ze jego syn to trans. Chce to zmienić za wszelką cenę.

B. Keene- Zdegenerowane opowiadanie o Jezusie. Nie czytajcie dla własnego dobra i zbawienia.

R. Lupton- Kosciól w krzywym zwierciadle. Wyznawcy wierzą w świętą pizzę.

R. Harville- dwóch nawoływaczy religijnych spotyka na swojej drodze dom pewnej opętanej osoby.

M. Wagner- Krótka historia księdza bez wiary.

G. Iglesias- Opowieść o facecie ściganym przez coś czarnego z wielkimi skrzydłami.

L. Magnum- Dziwny klasztor na pustkowiu pełny samych kobiet. O dziwo opowiadanie bez seksu.

S. Kozeniewski- Przyszłość. Historia kobiety skierowanej do obozu reedukacyjnego gdzie ma się nauczyć jak być chrześcijanką.

L. Taylor- przyszłość pełna zakazów w imię religii. Rzeczywistość tak zła że sam Jezus powrócił na ziemie.

E. Generous- Prześladowany chłopak który za pomocą Jezusa mści się na swoich oprawcach.

Ths big book of blasphemy to antologia nie dla każdego. Jeśli jesteście bardzo wierzący to po prostu sobie darujcie lekturę bo możecie się solidnie odbić.

Jest się czym zachwycać.
380 stron bluźnierstwa łamiące wszystkie religijne świętości.

Myślę że prawie każdy z autorów zasługuje na kilka słów.

K. Triana- facet z depresją chce się zabić. Kumpel postanawia mu pomóc...

Przed wami "Wielka księga blużnierstwa" prosto od necro publications.

Antologia wyszła dość niedawno bo w 2019. Raczej nie zapowiada się na szybkie pojawienie u nas (o ile wogóle) ale na szczęscie w dobie globalizacji da się ją sciągnąc szybko do Polski (czekałem może z tydzień) i cieszyć się pieknym wydaniem.

A wierzcie mi jest czym się zachwycać. 380 stron pełnych czystego niczym nie skrepowanego blużnierstwa łamiącego wszelkie religijne tabu.
Opowiadania są rózne, od tych dość szokujących o aniołach płodzących dzieci-kanibali na ziemi, po te najbardziej hardkorowe które zacierają wszelkie granice i sprawią że was religijny sąsiad weznie za widły i spali was na stosie.

Uważam ze ten zbiorek jest cholernie dobry i prawie każdy z autorów zasługuje na kilka słów.

K. Triana- facet z depresją chce się zabić. Kumpel postanawia mu pomóc odnaleść cel w życiu i zaprasza go do kultu bogini szubienicy (?) gdzie nasz bohater jest świadkiem wielu chorych rzeczy (np wkładanie sobie stron z bibli w pewne częsci ciała czy podcieranie się koranem)

A. Manzetti- Joaana d arc trafia do nieba gdzie okazuje się ze bóg nie jest takim milościwie kochającym ojcem.

J. Mitchell- 15 latka zakochuje się w pastorze, po czym postanawia go uwieść roznymi sposobami.

E. Lee- mistrz nigdy nie zawodzi. W wielki skrócie pastor w imie boga gwałci swoją żone a potem córke.. Czasem razem z synami, czasem patrząc jak oni to robią. Bez spoilerow ale sami wiecie jak to sie skończy.

A. Seay- opowieść o facecie którego syn jest gejem. Kocha go ale wierzy że bóg tego nie toleruje i zastanawia się czy go nie zabić.

R. Garton- dziennikarka prowadzi wywiad z matką mordercy kilkunastu osób. Historia o tym jak fanatyzm i zaslepienie rodziców może zniszczyć młody umysł.

M. Mills- w wielkim skrócie bohaterowie rozmawiają o dawnych zabijaniach aniołów, piciu ich krwi i zastanawiają sie czy da sie je jakoś zgwałcic.

R. Harding- fanatyczny psychol porywa trójke ludzi i poprzez ich cierpienie chce sciągnąc anioły. Mega obrzydliwa rzecz.

M. O rourke- z połaczenia anioła i ludzkiej kobiety rodzą sie dzieci które są kanibalami. Tyle i aż tyle.

L. Blackwell- ciąza pewnej kobiety i poród syna anioła.

R. Mitchell- poczęcie Jezusa. Bardzo blużniercza historia.

S. Clark- jedno z moich ulubionych. Dwóch przyjaciół odbiera połaczenie od kolegi który leży martwy od kilku dni w trumnie. Tylko że zamiast ciszy jest jeden wielki krzyk.

J. Chaplinsky- sekcja zwłok na przyjacielu z dzieciństwa. Żywym.

D. Barnett- zbawiciel zstępuje znowu na ziemie gdzis jako dziecko zostaje porwany przez sekte. Reszty lepiej nie zdradze.

W. white- historia pewnego dupka których chciał władzy, został pastorem i przekonywał że życie w rozwiazlosci nie jest złe. Dopóki nie nie spotkał na swojej drodze pewnej osoby.

P. Orazzio- historia pastora który nie chce się pogodzić ze jego syn to trans. Chce to zmienić.

B. Keene- nqjbardziej chore i popieprzone opowiadanie o Jezusie. Nie czytajcie dla wlasnego dobra i zbawienia.

R. Lupton- kosciól w krzywym zwierciadle gdzid ludzie wierzą w swiętą pizze.

J. Urbancik- coś tam o judaszu i sabotowaniu kościoła. Nie zrozumiałem do końca.

R. Harville- dwóch nawolywaczy religijnych spotyka na swojej drodze dom pewnej rogatej osoby. Bedzie się działo.

M. Wagner- krótka historia księdza bez wiary.

G. Iglesias- opowieść o facecie sciganym przez coś czarnego z wielkimi skrzydłami.

L. Magnum- dziwny klasztor na pustkowiu pełny samych kobiet. O dziwo opowiadanie bez seksu.

S. Kozeniewski- przyszłość. Historia kobiety skierowanej do obozu reedukacyjnego gdzie ma sie nauczyć jak być chrzescijanką.

L. Taylor- przyszłość pełna zakazów w imie religii. Taka zla że wrócił sam Jezus.

E. Generous- prześladowany chłopak który za pomocą Jezusa msci się na swoich oprawcach.

Oprócz powyższych opowiadań w antologi znalazly się jeszcze trzy które nie zrozumiałem i nie chce wam tu kitów wciskać.

Podsumowując moją gadanine: "ths big book of blasphemy" to ksiażka przeznaczona nie dla każdego. Jeśli jesteście bardzo wierzący to po prostu sobie darujcie lekture bo możecie się solidnie odbić.

A cała reszta, bawcie sie równie dobrze jak ja.

Przed wami "Wielka księga blużnierstwa" prosto od necro publications.

A wierzcie mi jest czym się zachwycać. 380 stron pełnych...

• Anglojęzyczne

Dodaj cytat z książki The big book of blasphemy