Uczniowie Pana. Katechezy o apostołach

Okładka książki Uczniowie Pana. Katechezy o apostołach Benedykt XVI
Okładka książki Uczniowie Pana. Katechezy o apostołach
Benedykt XVI Wydawnictwo: WAM religia
religia
Gli apostoli e i primi discepoli di Cristo
WAM
2020-01-01
2020-01-01
Benedykt XVI uczniowie Pan chrześcijaństwo katolicyzm bóg

Chociaż nie ma tu jakichś nadzwyczajności niektóre rzeczy mi się rozjaśniły. Zwięzłe, celne konspekty.

Książka napisana z piękną wrażliwością. Postacie Apostołów ukazane są w sposób przenikliwy, inspirujący, otwierający. Wnikliwa ale zwięzła analiza ukazuje nam głębię nie widoczną czasem na pierwszy rzut oka. Zachwyciły mnie analizy znaczeń konkretnych słów różnica między Filo se a Agopo se w rozdziale o Św. Piotrze. . Obawiałam się języka ale był bardzo przystępny.

Zbiór przemówień Benedykta XVI na temat każdego z apostołów oraz ich roli w budowaniu początków Kościoła. Przejrzysty i ładnie napisany tekst, czyli taki rys charakterystyczny dla Benedykta XVI.
Szczególnie ciekawe wydały mi się rozdziały na temat Piotra, Jana i Judasza, ale też interesujące były refleksje nad tymi apostołami, o których bardzo mało wspomina się w Ewangeliach. Autor zdradza tutaj - myślę, że nieczęstą dzisiaj - wrażliwość na pojedyncze zdania i znaczenia, które mogą się za nimi kryć, oraz istotność przekazów ustnych.
Polecam zwłaszcza osobom, które nie mają czasu na dłuższą lekturę :)

• Religijne
  • Czarny