Paradoks kłamcy

Michał Kuzborski Wydawnictwo: Black Turtle kryminał, sensacja, thriller
Black Turtle
2019-12-18
2019-12-18
literatura polska paradoksklamcy koosby michał kuzborski
Inne

Świetny debiut, szkoda, że nie ma obiecanego dalszego ciągu. Dobre tempo, bardzo dobre dialogi, które objawiają się od czasu do czasu, kilku narratorów tworzą świetną atmosferę i czyta się tę opowieść szybko z dużymi i wielkimi emocjami, chłonąc każde słowo. W gąszczu kłamstw i intryg odnajdujemy jednak dużo prawdy, ciepłych uczuć i dobra. Polecam.

S. jest kłamcą, ponieważ dba o informacje, jakie pojawiają się na temat jego klientów w mediach. A to wymaga wielu ściem i układów. Jest świetny w tym, co robi. Myślę, że każdy z nas wie, czym jest paradoks kłamcy, chyba przez tytuł zakończenie jest zbyt przewidywalne. Niemniej jest to dobrze spędzony czas z książką, która nie ma dwóch dalszych części,bo autor ich nie napisał 🙈 Najbardziej spodobała mi się rodzina S. i ich relacje rodzinne, zwłaszcza Wielkanoc. Była tak wspaniale opisana, że mam nadzieję, że oparta na faktach/doświadczeniach autora i są rodziny, w których bez krzyku i nerwów spędza się świąteczny poranek, grając w karty z ciotką:)

Choć autor starał się nieco uktywać miejsce akcji, dla rodowitej wr...ki łatwo było odkryć, gdzie pisarskie fantazje się narodziły :). Niezwykle obiecujący autor!

Na półkach: , , , , , ,

Znacie S.? Jeśli nie, to koniecznie sięgnijcie po Paradoks kłamcy.

S. - specjalista od wizerunku, albo raczej specjalista od tuszowania brudów. Zawodowy kłamca i manipulator. Świetny w swoim fachu. Tym razem zostaje wynajęty przez prezesa spółki Tovala, który jest szantażowany niewygodnym filmem z udziałem jego syna. Spółka ma w planach wejście na giełdę, więc wszelkie afery muszą zostać zgaszone nim rozdmuchają się na dobre. Jak się okazuje szantaż to dopiero początek i S. będzie miał pełne ręce roboty. Musi obmyślić plan działania, który pozwoli im przechytrzyć przeciwników, a ci są wyjątkowo "silni". Czy i tym razem wykona swoje zlecenie perfekcyjnie?

Po Paradoks kłamcy sięgnęłam w ramach #kryminalnywrzesień organizowanego przez @ruderecenzuje i to był genialny wybór. Ta historia jest bardzo odjechana, przez co wciągła mnie od pierwszej strony. Jednocześnie było to coś bardzo realistycznego. Czułam w trakcie czytania, jakbym miała przed sobą prawdziwą historię, a nie fikcje. Historię pełną intryg, kłamstw i wątków kryminalnych.

S. to taki bohater książki, którego ja biorę w ciemno. Ma swoje mroczne strony, ale dzięki temu jest jeszcze bardziej ludzki. Nie wybiela się, wie, że jest kłamcą z krwi i kości, który w tym wszystkim trochę się zatraca (z naciskiem na trochę),a ja bardzo lubię, gdy główna postać nie jest aniołem. Do tego świetne dialogi między bohaterami, cięte riposty oraz odrobina humoru, sarkazmu i ironii. Czeho chcieć więcej?

Paradoks kłamcy świetnie mi się czytało. Przez tekst praktycznie płynęłam, a początkowo martwiłam się, że to jednak nie jest dobry moment na taką książkę bo ostatnio najlepiej wchodziły zupełnie inne klimaty. Teraz pozostało czekać na drugą część z S. w roli głównej. Ten debiut autora postawił poprzeczkę dosyć wysoko więc liczę na petardę zaserwowaną w drugim tomie.

Znacie S.? Jeśli nie, to koniecznie sięgnijcie po Paradoks kłamcy.

Muszę powiedzieć na wstępie że nie jest to gatunek książek które czytam z zamiłowaniem ale tym razem bardzo pozytywnie muszę ocenić książkę .Bardzo przyjemnie się czytało , fabuła szybko ,sprawnie i przyjemnie zleciała . Z pewnością polecił bym książkę następnej osobie z pewnością pozycja warta zapamiętania ,w przyszłości warto będzie zajrzeć do autora gdyby powstała kontynuacja.

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką. Przeczytana rewelacyjnie przez Pana Kosiora nie dała mi o sobie zapomnieć. Wysłucham z przyjemnością.

Narracja prowadzona w bardzo ciekawy sposób, postacie są autentyczne. Język jest bardzo naturalny, autor nie unika przekleństw a dialogi bywaja momentami zabawne. Polecam

Fajna świeża pozycja. Treść ma fajny rytm i przez to czyta się bardzo przyjnie .

Historia dobrze ukazuje tytułowy paradoks kłamcy, z ciekawym wątkiem kryminalnym oraz tematami biznesowymi i PR pełnymi brudu i fałszu. Debiut udany.

Trochę się wyłączyłam pod koniec, dobrze napisana, sama historia jak dla mnie dziwna

• Audiobooki
  • Storytel