Czasem święta, czasem ladacznica. Kobiecość dla odważnych

Okładka książki Czasem święta, czasem ladacznica. Kobiecość dla odważnych
Joanna Drosio-CzaplińskaJacek Masłowski Wydawnictwo: Agora reportaż
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Agora
Data wydania:
2019-09-25
Data 1. wyd. pol.:
2019-09-25
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788326829383
Tagi:
kobiety kobiecość
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Newsweek Psychologia 4/19 Joanna Drosio-Czaplińska, Natalia Fiedorczuk, Grzegorz Kasdepke, Jacek Masłowski, Mariusz Wirga, Iwona Zabielska - Stadnik
Ocena 7,0
Newsweek Psych... Joanna Drosio-Czapl...
Okładka książki Dwoje na huśtawce czyli zrozumieć związek Aleksandra Capiga, Agata Cieślar Cieślar, Joanna Drosio-Czaplińska, Angelika Gumkowska, Jacek Masłowski, Anna Maziuk, Marta Niedźwiecka, Marzena Olędzka, Piotr Pietucha, Izabella Wit-Kossowska, Bartosz Zalewski, Bogdan de Barbaro
Ocena 5,6
Dwoje na huśta... Aleksandra Capiga, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
193 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1759
1758

Na półkach:

Bardzo ciekawy, inspirujący efekt!
Kiedy między dwojgiem psychoterapeutów dochodzi do stale nawracających rozmów na temat kobiecości i męskości, to musi narodzić się z tego książka, żeby swoją wiedzą i wnioskami koniecznie podzielić się z innymi. Udzielić wyjaśnień i rad potrzebującym (a jest ich sporo!) w sferze problematycznej, jaka często zachodzi między kobietą a mężczyzną. Publikacja powstała po to, by pomóc zrozumieć kobietę i siebie w jej roli. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do strony męskiej reprezentowanej przez współautora, ale z czasem dostrzegłam jego nieocenioną rolę w reprezentowaniu przeciętnego, uprzedzeniowego, męskiego spojrzenia. Przydawał się zwłaszcza tam, gdzie należało je poszerzyć, wyprostować, uzupełnić, skonfrontować lub w ogóle zmienić kierunek lub sposób postrzegania. Śledzenie dyskusji ułatwiała grafika podkreślająca najważniejsze myśli, z których kilka umieściłam w tekście oraz czarno-fioletowa czcionka wyróżniająca trudne do pomylenia autorstwo naprzemiennych wypowiedzi.
Modułowa tematyka rozmów wydawałaby się pozornie rozbieżna, ale w całości linearnie śledząca rozwój emocjonalny i seksualny kobiety od dzieciństwa do dorosłości oraz pokazująca wpływ spektrum czynników go pozytywnie lub negatywnie rozwijający, a także katastrofalne skutki tego przenoszone na związki z mężczyznami. Byłam przeszczęśliwa, że w tych rozmowach silnie wybrzmiewała decydująca rola wychowawcza rodziny, a szczególnie ojca w kształtowaniu kobiecości i poczucia własnej wartości oraz przerażające skutki braku obecności w życiu dziewczynki lub patologicznych zachowań wobec niej, które obecnie obserwuję wśród moich nastolatek na co dzień. Mam tutaj na myśli omawiane epatowanie seksem, wykorzystywanie urody do manipulacji, agresywność w zdobywaniu partnera, zbyt szybka inicjacja seksualna, wszechobecna i łatwa dostępność do pornografii, a potem samotność w małżeństwie, bierna przemoc w związku i wiele, wiele innych, niepożądanych zjawisk w relacjach damsko-męskich. W ten sposób rozmówcy omówili nie tylko zmiany, jakim uległy rola i zadania kobiety w związku, rodzinie i społeczeństwie, ale również przyczyny powstania nowych zjawisk kulturowo-społecznych – single, agresywna aktywność kobiet, zanik flirtu, Silver Fox czy tabu negacji macierzyństwa, o którym pisała Orna Donath w „Żałując macierzyństwa”.
Z dyskusji wyłania się przerażający i smutny obraz kobiety zakładającej wiele masek i odgrywającej wiele ról, by emocjonalnie poradzić sobie z postępem, jaki funduje nam współczesny świat z powszechnie funkcjonującym przekonaniem często wyrażanym przez wielu mężczyzn – „kobiety dzielą się na te, z którymi można się żenić, i te, z którymi jest dobry seks”.
Nic pomiędzy?
Lepszym jest inne powiedzenie przekazywane z pokolenia na pokolenie przez kobiety – idealna kobieta powinna być damą w salonie, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni. Jednak nie do końca o to chodziło rozmówcom, ponieważ to jest nadal zatracanie siebie w różnorodnych postawach. Według nich nadzieją na udany związek z zachowaniem własnej tożsamości i poczuciem wartości jest dojrzałość obojga czyli akceptowanie tego, że nie wszędzie można być i nie wszystko mieć.
To trudne wyzwanie!
W społeczeństwie narzuconych i obowiązujących norm kulturowo-społecznych, w których seks i seksualizacja prawie wszystkiego, młodość oraz uroda wyznaczają wartości, a nawet tożsamość kobiety, trzeba włożyć dużo chęci i wysiłku w pracę nad sobą i własnymi dziećmi.
Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Ta rozmowa, do której zapraszają terapeuci, wspólnicy, przyjaciele, ale również kobieta i mężczyzna, to dobry początek, by zrobić pierwszy krok do przerwania samonapędzającego się, szalonego kręgu cierpienia. Do wyzwolenia się spod jego wpływu. Do stworzenia przestrzeni dla prawdziwego siebie, bo „dopiero wtedy pojawia się miejsce na prawdziwe spotkanie z drugim człowiekiem”.
Szansa na dobry związek.
http://naostrzuksiazki.pl/

Bardzo ciekawy, inspirujący efekt!
Kiedy między dwojgiem psychoterapeutów dochodzi do stale nawracających rozmów na temat kobiecości i męskości, to musi narodzić się z tego książka, żeby swoją wiedzą i wnioskami koniecznie podzielić się z innymi. Udzielić wyjaśnień i rad potrzebującym (a jest ich sporo!) w sferze problematycznej, jaka często zachodzi między kobietą a...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    317
  • Przeczytane
    235
  • Posiadam
    37
  • Psychologia
    12
  • Teraz czytam
    8
  • 2020
    7
  • 2022
    7
  • 2019
    6
  • 2021
    5
  • 2020
    4

Cytaty

Więcej
Joanna Drosio-Czaplińska Czasem święta, czasem ladacznica. Kobiecość dla odważnych Zobacz więcej
Joanna Drosio-Czaplińska Czasem święta, czasem ladacznica. Kobiecość dla odważnych Zobacz więcej
Joanna Drosio-Czaplińska Czasem święta, czasem ladacznica. Kobiecość dla odważnych Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także