Porwana

Okładka książki Porwana Blake Pierce
Okładka książki Porwana
Blake Pierce Wydawnictwo: Google Commerce Ltd Cykl: Riley Paige Mystery (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Riley Paige Mystery (tom 2)
Once Taken
Google Commerce Ltd
2018-07-26
2018-07-26
2016-02-14

Podobała mi się jak pierwsza część. Trzymała w napięciu, byłam ciekawa, co będzie dalej. Łatwo i szybko się ją czyta.

Kolejne przygody agentki Riley. Tym razem sciagana zabójcę z łańcuchami. Czy to koszmar z przeszłości, czy może nowy zabójca. Fajnie się czyta.

Riley agentka o niesamowitym umyśle, który może "wejść" w myśli zabójcy. Tym razem udaje się jej zlikwidować swojego prześladowcę oraz następnego psychopatę, który zabija niewinne kobiety.

W tej części jednak bardziej niż główna bohaterka do gustu podpadła mi inna postać. Mianowicie był to więzień - też morderca - do którego agenta przychodziła po radę.

Chciałam poszaleć i posłuchać wersje audio, całkowicie przypadkowa książka że tak powiem pierwsza z brzegu, miało być szybko, miło i przyjemnie, skończyło się doczytaniem książki, bo na audio nie wytrwałam. A, że jak już coś zaczynam to muszę skończyć to też tak uczyniłam.

W każdym razie dopiero w trakcie ogarnęłam, że to druga część a samych części w tym cyklu jest sporo (głównie w języku angielskim).
Autora nie znam i podejrzewam, że nie miałam wcześniej żadnej jego książki w rękach,

Bardzo nie lubię czytać dalszych losów nie znając początku i pewnie dla swojego świętego spokoju przeczytam część pierwszą ("Zaginiona")
Mogłabym uszczypliwie stwierdzić, że jeżeli pierwsza część jest też taka jak druga to pewnie nic mnie nie ominęło no ale mogę się mylić (na LC pierwsza część jest oceniana nawet na 10 gwiazdek....)

w sumie to tylko 250str.

Cóż mogę powiedzieć o części pierwszej z cyklu o Riley Paige?
Najbardziej zapamiętałam to, że bardzo szybko dowiadujemy się kto jest kim. Mam na myśli zabójce o którym od razu wiemy praktycznie wszystko, czym się kieruje i dlaczego zabija. Prześladowca samej Riley też jest od razu oczywistą sprawą. Może to przez ilość stron tej książki, ostatnio raczej mam do czynienia z bardziej obszernymi książkami.

Główna bohaterka również jakoś nie przyciągała mojej uwagi w sumie nic mnie jakoś tak nie porwało. Ma Ona zdolność wejścia w umysł mordercy i z przykrością muszę stwierdzić, że nie zauważyłam.

Wybaczcie, nie wiem czemu jestem taka na NIE.

Myślę, że to dobra książka na krótką podróż pociągiem, niewymagająca, bez szalonej akcji która mogła by was wciągnąć na tyle mocno, że przejedziecie właściwą stację.

Bardzo dobra książka mimo że zachowanie bohaterki często irracjonalne. Nawet lektorce ne udało sie tego zepsuć, chociaż bardzo się starała.

Dodaj cytat z książki Porwana