Ja i świat. Informacje w obrazkach

Okładka książki Ja i świat. Informacje w obrazkach Mireia Trius
Okładka książki Ja i świat. Informacje w obrazkach
Mireia Trius Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Yo y el mundo. Una historia infográfica
Wydawnictwo Adamada
2019-04-25
2019-04-25
Karolina Jaszecka
infografika ja i świat informacje w obrazkach

2082

Niesamowicie przystępnie podane dane statystyczne.

Niesamowicie przystępnie podane dane statystyczne.

Skromna okładka i takiż tytuł. A przecież ta książka to sztos
Tyle wiedzy, upakowanej w tak ładnej i estetycznej formie to nie jest codzienność

Poza najbardziej popularnymi zagadnieniami (liczba ludności, języki, wiek),mamy też m.in. dziecięce gry i zabawy na świecie, zakorkowane miasta czy śniadania na świecie.
Widzicie więc, że zakres poruszanych tematów jest szeroki

Dzięki graficznej formie będzie dobra i dla mlodszych i dla starszych czytelnikow. Z moim 6latkiem oglądamy i porównujemy wielkości, zgadujemy najbardziej popularne rasy psów czy sprawdzamy gdzie są największe na świecie mieszkania

Polecam gorąco Waszej uwadze. To książka, która przy okazji przeglądania utrwala mnóstwo danych. I pomaga zrozumieć świat. I sugeruje jak można przedstawiać statystyczne treści
Sami widzicie ile dobra. Sprawdźcie osobiście

Skromna okładka i takiż tytuł. A przecież ta książka to sztos

Widzicie więc, że zakres poruszanych tematów jest...

Wiedza wchodzi do głowy bardzo powoli i opornie - szczególnie daty, liczby, ilości, wartości procentowe. Szybko zapamiętujemy to co nie jest zbyt potrzebne, na przykład teksty piosenek. Ale kiedy coś możemy zobaczyć, jest łatwiej - z tą myślą powstała ta książka. Dzięki doskonałym i kolorowym infografikom dotyczącym interesujących tematów spędzicie czas na przyjemnym i pożytecznym :)

Poniżej prezentuję poruszone w tej publikacji tematy; w obrębie większości z nich znajdziemy też podkategorie, przykłady zamieściłam w nawiasach:

1. Najpopularniejsze imiona
2. Modele rodzin [różne struktury rodzinne]
3. Zwierzęta domowe [zwierzęta domowe w różnych krajach, różne zwierzęta domowe]
4. Populacja światowa
12. Mundurki szkolne
13. Obiady szkolne
14. Prace domowe [kraje, w których dzieciom zadaje się najwięcej prac domowych]
15. Internet [obostrzenia wiekowe na portalach społecznościowych]
16. Czytelnictwo [dziesięć najczęściej czytanych książek na świecie, lista wybranych lektur szkolnych, kraje, gdzie czyta się najwięcej (tygodniowo]
17. Sport na świecie
18. Dziecięce gry i zabawy na świecie
19. Letnie wakacje [najczęściej odwiedzane kraje]
20. Najczęściej odwiedzane miasta [najczęściej odwiedzane miasta i zwiedzane muzea na świecie]
21. Słowa przydatne w czasie podróży ['cześć' i 'dziękuję' w 23 językach]
22. Klimat na ziemi
23. Parki rozrywki [najczęściej odwiedzane parki rozrywki i aquaparki na świecie]
24. Składniki i aromaty kuchni świata [najbardziej charakterystyczne i popularne składniki w różnych kuchniach]
25. Urodziny
26. Boże Narodzenie na świecie [świąteczne wypieki z różnych krajów, kiedy dzieci otwierają prezenty]
27. Religie świata [miejsca kultu religijnego, zakazy dot. produktów żywnościowych w różnych religiach]
28. Gdyby na świecie mieszkało tylko 100 ludzi

W żadnej mierze nie uda mi się opowiedzieć Wam słowami o tej książce. Spędziłyśmy z córką naprawdę wiele czasu na analizie poszczególnych kategorii, tematów a wciąż sporo przed nami. Zdarza się również tak, że wracamy do tego, co już analizowałyśmy i dostrzegamy jakieś nowe aspekty.

Patrycja poszerzyła swoją wiedzę na różne tematy, sposób jej zdobywania nie odstraszył, dzięki czemu lubi do publikacji wracać. Myślę, że dzięki tej książce, będzie mogła podzielić się zdobytymi informacjami nie tylko w szkole, ale również w rozmowach.

Przyznaję, że ja również z zainteresowaniem śledziłam kolejne strony :)

Podsumowując - "Ja i świat. Informacje w obrazkach" to doskonała propozycja dla młodszych i starszych. Ciekawostki, wiedza, różnorodność, wyśmienita zabawa, odkrywanie nowych tematów w otaczającej rzeczywistości czy krajów na świecie. Gorąco polecam!

Przykładowe ilustracje znajdziecie w mojej recenzji na blogu: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2019/08/mireia-trius-ja-i-swiat-informacje-w.html

• Wokół Azji Południowo-Zachodniej (Bliskiego Wschodu)
  • Wokół Azji Południowo - Wschodniej
  • Wokół Ameryki Łacińskiej
  • Wokół Afryki Środkowej (Subsaharyjskiej)
  • Wokół Azji Środkowej (Centralna)
  • Wokół Azji Zachodniej

Dodaj cytat z książki Ja i świat. Informacje w obrazkach