Mamo, tato, będzie się działo! Czyli dzikie harce przedszkolaka

Tłumaczenie: Aneta Kiedos
Wydawnictwo: Replika
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mami, Papi, jetzt geht’s los!
978-83-76740-26-3
rodzina, dzieci

Zwariowane życie przedszkolaka - czyli jak dziecko odkrywa świat, i co o nim rzeczywiście myśli. Książka pełna niesamowitych przygód - polecana dla wszystkich rodziców oraz dziadków. Mimo objawów „wczesnodziecięcej agresji” nasz bohater dorasta do roli starszego brata, a z czasem odkrywa też mnóstwo ciekawych rzeczy: jak doskonale kotlety z tofu pasują do kompletu drewnianych klocków, że...

Mimo objawów „wczesnodziecięcej agresji” nasz bohater dorasta do roli starszego brata, a z czasem odkrywa też mnóstwo ciekawych rzeczy: jak doskonale kotlety z tofu pasują do kompletu drewnianych klocków, że Biura Świętego Mikołaja mieszczą się w maminej szafie i jak trudno obciąć samodzielnie włosy, stojąc na taborecie w przedpokoju...

źródło opisu: http://replika.eu/szukaj.php?wyd=1&id3=220&k=&tyt=mamo,%20tato&szuk=1

źródło okładki: http://replika.eu/szukaj.php?wyd=1&id3=220&k=&tyt=mamo,%20tato&szuk=1

Na półkach: Przeczytane, Replika

Jakiś czas temu w moje ręce wpadła ta oto książka. Już widząc ją na stronie wydawnictwa pomyślałam, że może to być całkiem ciekawa pozycja. Zresztą lektura z takim sympatycznym i roześmianym buziakiem na okładce po prostu nie może być nudna. Więc z przyjemnością zgodziłam się, by zrecenzować ją na naszym blogu.

Przez cały czas byłam przekonana, że trafił mi się kolejny poradnik o tym jak okiełznać małego rozrabiakę. Oczekiwałam porad dla rodziców, na tematy jak postępować z przedszkolakiem itp. Wierzcie mi więc , że gdy rozpoczęłam tę lekturę moje zdziwienie było nie do opisania.

Ta książka ma naprawdę niewiele wspólnego z typowym poradnikiem. Nie ma w nim żadnych mądrości życiowych, rad. Nie ma też górnolotnego słownictwa czy trudnych fachowych określeń. Jest za to całe mnóstwo niezwykle zabawnych i ciekawych opowiadań o życiu małego przedszkolaka.

Narratorem tej książeczki jest kilkuletni chłopiec, który opowiada nam swoje małe przygody. A wszystko zaczyna się od dnia w...

Anna_R | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012