Mamo, tato, już jestem! Czyli pierwszy rok we troje

Tłumaczenie: Aneta Kiedos
Wydawnictwo: Replika
Mami, Papi, ich bin da!
978-83-76740-25-6
rodzina, dzieci

Niesamowita podróż przez pierwszy rok życia dziecka. Zabawne perypetie młodych rodziców, opowiadane z perspektywy malucha, który bacznie obserwuje świat. Wraz z pojawieniem się dziecka rozpoczyna się zupełnie nowy etap życia. Czas beztroskiego snu już się skończył, nieskazitelnie czyste bluzki należą do przeszłości, a romantyczne wieczory we dwoje pozostają tylko wspomnieniem. Miejsce tego...

Wraz z pojawieniem się dziecka rozpoczyna się zupełnie nowy etap życia. Czas beztroskiego snu już się skończył, nieskazitelnie czyste bluzki należą do przeszłości, a romantyczne wieczory we dwoje pozostają tylko wspomnieniem. Miejsce tego wszystkiego zajęło niekończące się przewijanie i karmienie.
Jak przyzwyczaić się do nowego modelu rodziny, czyli „2+1 = nieskończoność” i nie zwariować? Jak sprawić, by berbeć polubił butelkę? A może nie wracać do pracy, nie posyłać dziecka do żłobka, karmić nadal piersią? Jak nie zapomnieć o tym, że mama i tata to nadal… kobieta i mężczyzna?

Julia | 2015-01-04

Książeczka do przeczytania w niecałą godzinkę.
Czytana jeszcze w ciąży- więc i trochę postraszyła i też rozbawiła. (Ach,te hormony.. )
Jednakże "Bar Mleczny" po prostu raził mnie w oczy. Rozumiem, że dziecko pewnie tak widzi swoją mamę, ale... No nie,po prostu to nie przeszło u mnie.
Ciekawa perspektywa- świat widziany oczami dziecka- ale sposób napisania tej książeczki nie przemawiał do mnie za bardzo. Ani słownictwo.

miki78 | 2015-08-11

świetna zwłaszcza dla młodych rodziców :)

Renata | 2014-06-22
agnieszkak | 2016-06-03