Sens wszystkiego

Wydawnictwo Poligraf
2019-08-26
2019-08-26
Bóg rzeczywistość dusza popularnonaukowe

Też macie takiego wujka, który zawsze, gdy się napije, zaczyna pseudofilozofować dumnie przekonany, że pierwszy odkrył prawdę o wszechświecie? Takiego, który "zrobił research", bo obejrzał filmik na YouTube albo zobaczył mema na Facebooku? Światowego eksperta w każdym temacie? Teraz wyobraźcie sobie, że ten wujek jest absolutnym grafomanem.

Żona przez omyłkę kupiła mi to "absolutnie wiekopomne dzieło", i mam z nim niekończącą się zabawę - przypisy do Joemonster lub focus.pl, "dobitne" życiowe realizacje inspirowane obejrzeniem filmu, zbiór półupieczonych, ledwo powiązanych ze sobą (tak jakby ktoś "coś gdzieś" usłyszał i postanowił natychmiast to spisać) nonszalancko rzucanych opinii, i najgorsze - śmiesznie autorytarny i butny ton, jaki może przyjąć tylko człowiek, który nawet nie wie czego nie wie, bo dopiero łyknął trochę tematu.

Postanowiłem dodać gwiazdkę za wartość rozrywkową i humorystyczną. Wystarczy, że otworzę ją na losowej stronie, a zostaję owiany swojską atmosferą "pijanego wujasa wymądrzającego się przy stole" i zdumieniem, że ktoś może być wielkościowy oraz nieświadomy własnych braków.

Tak złe, że aż dobre.

Żona przez omyłkę kupiła mi to...

Książka, której potrzebowałam i od jakiegoś czasu szukałam. Dużo wyjaśnia, nie narzuca, nie zamyka chęci dalszych poszukiwań, wręcz zaprasza do własnych przemyśleń. Chce się temat zgłębiać dalej. Co więcej autor podaje gdzie szukać jeśli ktoś ma z tym kłopot. Polecam!!!

Książka dopracowana pod względem "ubioru "wszystkich ważnych myśli , zagadnień na tematy Dawałoby się codzienne , a jednak często unikane w rozmowach . Wiara , istnienie Boga czy relacje damsko męskie to tylko część tematyki, której podjął się autor, wpisując swoje przemyślenia w fenomenalne felietony . Baczna obserwacja , wiedza i doświadczenia , które starannie opracowywał autor przez 8 lat ,w pełni popieram i winszuje.

Autor nie boi się poruszać wielu intrygujących zagadnień, dzięki czemu często skłania do refleksji.
Tytuł godny polecenia.

Tytuł godny polecenia.

#400 - Sens wszystkiego - Karol Paradziński - Wydawnictwo Poligraf

#153/52/2020

Książka ma 470 stron, swoją premierę miała dnia 26.08.2019 roku. Jest to literatura dla osób, które interesują się religią, oraz rozwojem duchowym.

"Moim zdaniem ten zbieg okoliczności, że miłość jest tą najważnieszą rzeczą i miłość jest tą jedyną rzeczą w życiu, której nie da rady załatwić, sprawia, że życie staje się ciekawe. Gdyby wszystko dało radę załatwić, życie byłoby nudne." - 14, str. 365.

"Najczęstszą przyczyną narodzin, samobójstw i morderstw jest...miłość." - 49, str. 204.

Nie jest to książka na jeden wieczór, gdyż trzeba ją odkładać, by przeczytane zagadnienia mogły się przetrawić i ułożyć.

Książka jest napisana w formie monologu i rozzważań autora na dane aspekty życia i śmierci. Tezy poparte są odnośnikami do źródeł i poparte wiedzą naukować.

Mój egzemplarz otrzymałam w prezencie, wraz z dedykacją od autora.

Nie chcę za wiele zdradzać o książce, dlatego po więcej informacji zapraszam w wiadomościach prywatnych.

#400 - Sens wszystkiego - Karol Paradziński - Wydawnictwo Poligraf

#153/52/2020

Odnośnie wpisu "Pamcia" - wydaje mi się nie prawdą aby większość tekstu autora oparta była o Wikipedię w dość łatwy sposób można to sprawdzić w e-booku "ctr+f" z 594 przypisów tylko 81 pochodzi z powyższego źródła czyli jakieś 13 %. Książka jest fantastyczna i widać, że autorowi zależy aby wszystko dokładnie udokumentować. Warto zwrócić uwagę na przełamanie konwencji i robienie przypisów do filmów dokumentalnych i wykładów, nigdy wcześniej z czymś podobnym się nie spotkałam. Autor wykazuje dużą skrupulatnością w swoich poszukiwaniach, niczego nie narzuca. Oby jak najwięcej takich książek, bo dzięki nim można rozwijać się duchowo i poszerzać swój światopogląd.

Na książkę trafiłem "przypadkiem" stojącą na wysokiej półce w sklepie na E :).
Moment, w którym ją znalazłem był idealny, kiedy to nie czułem sensu życia, wątpiłem w ten świat nie widząc w nim siebie. I chociaż nie było w książce dla mnie nic odkrywczego, a poza tematem fizyki kwantowej wszystko mi było znane, to rozjaśniło i poukładało mi się w głowie po przeczytaniu jej. Może właśnie potrzebowałem ponownie odkryć to co znane mi było, w co tak naprawdę wierzyłem tylko gdzieś zgubiłem?
Czytając kolejne kartki miałem wrażenie, że myślę dokładnie tak jak autor, aż musiałem się kilka razy zatrzymać i zastanowić się, czy to nie jest aż zbyt dziwne podobieństwo.

PS. Karol to także prywatnie miła osoba, chętnie rozmawiająca z czytelnikami ;)

Na książkę trafiłem "przypadkiem" stojącą na wysokiej półce w sklepie na E :).

Książka na wysokim poziomie. Autor przedstawia wszystko w sposób przejrzysty i przystępny, choć zagadnienia są skomplikowane. Książka zmienia pogląd na wiele spraw. Warta polecenia!

Dała mi sporo do myślenia i przedstawiła świat z trochę innej strony. Warto przeczytać, bo może komuś trochę naprostować poglądy.

Czyta się to tak przyjemnie, że wieczorem nie chce się odkładać książki na półkę. Jeśli lubicie tego typu literaturę, to bez dwóch zdań wam się spodoba.

• Naukowe
  • Polecam ♥️