Uwięzione życzenie

Okładka książki Uwięzione życzenie Linda Chapman
Okładka książki Uwięzione życzenie
Linda Chapman Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Gwiezdni przyjaciele (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Gwiezdni przyjaciele (tom 2)
Star Friends. Wish Trap
Zielona Sowa
2019-01-01
2019-01-01
magia zwierzęta

Cu-do-wne-!!-!!-!!-!!
Kocham wszystkie książki z całej serii jakie posiadam i chce więcej!!!!!

Cu-do-wne-!!-!!-!!-!!
Kocham wszystkie książki z całej serii jakie posiadam i chce więcej!!!!!

Maja razem ze swoimi koleżankami ze szkoły, stały się Gwiezdnymi Przyjaciółmi. Gwiezdni Przyjaciele posługują się magią, mają zdolności, o których marzą ci, którzy chcą czynić zło. Wraz ze swoimi magicznymi przyjaciółmi, czyli obdarzonymi magicznymi mocami zwierzętami, mają chronić swoich bliskich przed czarną magią. Nie jest to łatwe zadanie.

Tym razem dziewczynki muszą się zmierzyć z widmem, które jest zaklęte w ogrodowym krasnalu. Początkowo nie wiedzą, gdzie ono się chowa. Dziewczynki zauważyły, że w lokalnej drużynie gimnastycznej dzieją się złe rzeczy. Mało tego, Maja, która potrafi spojrzeć w przyszłość zobaczyła, że zło może dosięgnąć jej przyjaciółkę - Karolę, a to już nie są przelewki. Dziewczynki łączą swoje siły i próbują dowiedzieć się gdzie jest widmo by wysłać je do Krainy Cieni.

Seria ta jest po prostu genialna. Moja Córka jest nią po prostu oczarowana. Widzę, że przygody dziewczynek mocno ją zaintrygowały. Sama bowiem zaczęła snuć przypuszczenia kto może być potencjalnym złym charakterem, a która z nich może mieć najpotężniejszą moc. Sama jestem tego wszystkiego bardzo ciekawa.

Fajne w tej powieści jest to, że Autorka zaznacza jak ważna jest współpraca między dziewczynkami. Mało tego, z każdą rozwiązaną sprawą z widmami, moce dziewczynek rosną w siłę. Tutaj również pokazane jest, że praca nad zdolnościami sprawia, że stają się one potężniejsze. Wydaje mi się, że może to zachęcić małe dziecko do rozwijania swoich umiejętności w prawdziwym życiu. Przynajmniej ja to tak tłumaczę swojej Córce.

Zauważyłam też, że z każdym tomem tej serii, akcji staje się bardziej napięta i mroczna. Wodze wyobraźni mają tutaj naprawdę bardzo wielkie możliwości. Trzeba jednak uważać, że bardzo wrażliwe dziecko tej serii może się zacząć bać. U nas na szczęście tak nie jest.

Czy polecam? Bardzo. To nasza pierwsza dłuższa seria książeczek, która od pierwszego tomu tak bardzo mocno zaintrygowała nas swoją tajemnicą. A to dopiero druga część, która już jest bardziej mroczna. Trzecia również trzyma w napięcie i jeżeli dalej tak będzie, to z każdą częścią będziemy dostawać coraz większą dawkę różnych emocji. Mojej Córce bardzo podoba się współpraca dziewczynek, ich moce oraz sami zwierzęcy przyjaciele. Do tego akcja książki i tajemniczy zły charakter, zaangażowały moją Córkę w treść. Ona po każdym rozdziale stara się czytać między wierszami, doszukiwać prawdy, wysnuwać różne teorie i to jest rewelacyjne!

Tym razem dziewczynki muszą...

Ten tom jest lepszy od 1 tomu. I na okładce jak by ktoś nie wiedział jest Wiola. 👍👍👍👍👍👍👍👍

• O zwierzętach
  • Oliwia
  • Papierowa
  • 2019 Julki
  • Oliwia 2020
  • Książki Frani

Dodaj cytat z książki Uwięzione życzenie