Myszka Miki Uczeń czarnoksiężnika

Okładka książki Myszka Miki Uczeń czarnoksiężnika Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Myszka Miki Uczeń czarnoksiężnika
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 142) bajki
28 str. 28 min.
bajki
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 142)
Hachette Polska
2019-05-15
2019-05-15
28 min.

Myszka Miki zaintrygowana, z jakimi mocami ma do czynienia stary czarnoksiężnik, ten pragnie pójść w jego ślady.

Okazuje się jednak, że Myszka Miki nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji używania czarów, które finalnie obracają się przeciwko niemu. Myszce zależało jedynie na tym, aby troszkę sobie odciążyć w pracy i zlecił zaczarowanej miotle wykonywanie jego obowiązków. Niestety, kiedy Miki zapada w sen, nie wie, że miotła kontynuuje powierzone zadanie, doprowadzając do katastrofy. W porę zjawia się czarnoksiężnik..

W przypadku tej bajeczki dobrze sprawdzi się powiedzenie: "ciekawość to pierwszy stopień do piekła", zwłaszcza kiedy nie ma się doświadczenia, a ciekawość nowej przygody jest stawiana wyżej.
Zanim czegoś się podejmie, na czym kompletnie się nie zna, warto wcześniej poprosić o pomoc i wyjaśnienie odpowiednią osobę, która ma kompetencje i doświadczenie w danej dziedzinie oraz ma świadomość ewentualnie występujących konsekwencji.

P.S. Jedna ze scenek szczerze mówiąc, mnie zatrwożyła, ponieważ ukazała, że w momencie gniewu, człowiek (w tym przypadku Myszka Miki) nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami, reaguje gwałtownie, dopuszczając się niewłaściwych, niepożądanych lub okrutnych czynów.
Na ten krótki fragment zwróciłabym uwagę podczas czytania lektury młodszemu Czytelnikowi. W moim odczuciu może mieć on szkodliwe następstwa w przyszłym postępowaniu dziecka w sytuacjach dla niego trudnych, z których nie wie, jak wybrnąć i jak właściwie samemu postępować, jak wyciągać konsekwencje.

• Bajki
  • Złota Kolekcja Bajek Disneya