The Princess and the Fangirl

Okładka książki The Princess and the Fangirl Ashley Poston
Okładka książki The Princess and the Fangirl
Ashley Poston Wydawnictwo: Quirk Books Cykl: Once Upon a Con (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Once Upon a Con (tom 2)
Quirk Books
2019-04-02
2019-04-02
fangirl retelling ya young adult

Powieść w stylu tych nieskomplikowanych i prostych w odbiorze, ale dostarczających dobrych emocji. Dobra jako przerywnik, czytałam jak byłam chora i sprawdziła się idealnie w zestawie z kocykiem i herbatą. Lubię tę serię, bo bardzo mi się podoba przedstawiony w niej fandom Starfield i przemycana w książkach fabuła i otoczka tych zmyślonych filmów. Autorce należą się też brawa za ciekawą kreację bohaterów i chociaż pewne wątki 1:1 odzwierciedlają znane schematy, to przecież czasem miło czuć komfort pewności, że rzeczy ułożą się tak, jak powinny. Do tego sympatyczna tęczowa reprezentacja. Z zastrzeżeniem, że nie są to szczyty literackiej doskonałości, z czystym sumieniem polecam.

5,5
Pierwsza połowa okropnie nudna, musiałam zmuszać się do czytania ale po przebrnięciu przez nią było już ciekawiej.

5,5

Podobnie jak "Geekerella", "Księżniczka i fangirl" kręci się wokół fandomu fikcyjnego serialowego uniwersum Starfield. Głównymi bohaterkami są Jessica Stone - aktorka, członkini obsady remaku Starfield, (poznaliśmy ją co nieco w Geekerelli),która na co dzień mierzy się z hejtem fanów oraz Imogen - geek oraz jednocześnie wielka fanka Starfield. Los sprawia, że drogi dwóch dziewczyn się przecinają i obie postanawiają pozamieniać się rolami.h Co sądzę o tej powieści? Pomysł na fabułę był świetny i na szczęście pomysł spełnił swoją rolę. Uważam, że to była naprawdę uroczą, zabawnąi przednią rozrywką, która sprawia, że aż się chce więcej powieści o tematyce geeków. Bohaterki są naprawdę sympatyczne, "przerażająco" ludzkie, można się z nimi utożsamić. Przede wszystkim, fabuła posiada ważny morał, o którym wielu z nas zapomina - nie ocenia się ludzi po pozorach. Może i piosenkarze bądź aktorzy wydają się mieć fajne życie, tak naprawdę niewiele różni się od życia każdego z nas. Tylko, że są oni obdarzeni talentem.
Po tej powieści wiem, że na pewno przeczytam "Zaczytaną i bestię".

Cudowna kontynuacja Geekerelli - fandom Starfield znów zaskoczył nowymi wydarzeniami i zwrotami akcji.

Księżniczka i fangirl od Ashley Poston to drugi tom z serii o Starfield i drugi bardzo udany retelling klasycznej baśni. Nastoletnia Imogen kocha Starfield i chce uratować swoją ulubioną postać od śmierci, z kolei Jessica to odtwórczyni roli Amary, która bardzo chce żeby jej postać umarła. Dziewczyna spotykają się i przypadkowo zamieniają miejscami - nikt nie zauważa tego poza nimi. Kiedy Jessica wpada w kłopoty i potrzebuje czasu aby się z nich wypłatać prosi swoją sobowtorkę o pomoc. Nastolatka się zgadza i widzi w tym szanse na uratowanie Amary. Obie poznają inne życie, doznają nowych emocji, przeżywają nowe doświadczenia. Obie także się zakochują. Po 3 dniach konwentu ich spojrzenia na sprawę śmierci Amary się zmienia, teraz to Imogen chce pozwolić jej odejść a Jess chce ją ratować. W końcu, jak na dobrą baśń przystało wszystko kończy się happy endem.
Po przeczytaniu Geekerelli bardzo chciałam przejść do kolejnego tomu. Ułatwiła mi to obsówa w wysyłce zamówień z Empiku. Książkę czyta się mega szybko, rozdziały są krótkie, a cała historia ciekawe przedstawiona. Bohaterki są jednocześnie podobne i całkiem różne, mimo ich charakterów obie dają się lubić. Każda z nich ma marzenia, które pragną spełnić. Pomyśl umieszczenia opowiadania w czasie konwentu to strzał w dziesiątkę. Nigdy nie byłam na konwencie jednak dzięki książce mogłam sobie wyobrazić jak to wszystko wygląda. Kolejnym tomem jest Zaczytana i bestia, którą przeczytałam w wakacje ale bez kontekstu i teraz bardzo mnie ciągnie żeby przeczytać ten tytuł jeszcze raz z szerszej perspektywy, więc czas na małe zakupy!
Serdecznie polecam

Trochę baśni, szczypta magii, mnóstwo fandomowego dobra - leciutka historia bazująca na klasycznej powieści Marka Twaina "Książę i żebrak". Schematyczna i przewidywalna, ale nie zmienia to faktu, że świetnie bawiłam się przy czytaniu.

Imogen to nastolatka, która na konwentach zjadła zęby. Co roku przyjeżdża z całą rodziną na ExcelsiCon, gdzie mają swoje stanowisko z produktami skierowanymi typowo pod fandomowych odbiorców. Jessica to odtwórczyni jednej z głównych ról w reboocie kultowego serialu "Starfield". Wcieliła się tam w postać uśmierconej w finale księżniczki Amary, której los Imogen stara się uratować, zbierając pięćdziesiąt tysięcy podpisów pod internetową petycją. Drogi dziewczyn przecinają się na konwencie, gdzie na kilka dni zamieniają się rolami, wykorzystując fakt, że są do siebie niezwykle podobne. Każda, żyjąc życiem tej drugiej, doświadcza wzlotów i upadków, dowiaduje się czegoś nowego o sobie i, a jakże, odnajduje miłość. Nie ma tu nagłych zwrotów akcji ani wielkiego napięcia, od początku wiadomo, w którą stronę potoczy się historia, ale czyta się to niezwykle przyjemnie, a u starego fandomowego wyjadacza mnóstwo nawiązań wykorzystanych przez autorkę wywoływało uśmiech.

Z racji tego, że książka kierowana jest do młodszych ode mnie czytelników doceniam też wątek ukazania tego, że życie celebrytki nie jest tak kolorowe, jak krzyczą o tym gazety i portale plotkarskie, a fandom ma też ciemną stronę i każdy narażony jest na hejt internetowych trollów, czegokolwiek by nie robił i jakkolwiek by nie wyglądał.

Fajna lekka opowieść oparta na schemacie powieści Marka Twaina "Książę i żebrak". Dla mnie takie komfort book przy którym po prostu dobrze się bawiłam, chociaż i łezka też pociekła.

Jest to tak naprawdę druga część trzytomowej serii, ale jako, że drugi tom wpadła mi w ręce, a nie pierwszy, to postawiłam, że jak już mam tą druga część to ją przeczytam, bo i tak każda książka opowiada inną historie. Zdarza mi się czasem, że czytam tomy nie po kolei, choć staram się tego unikać, ale potem zawsze nadrabiam, części których nie czytałam, tak że w efekcie końcowym przeczytać całą serie. W przypadku tej serii tak nie było. Teraz na pewno zapytacie dlaczego.

Pierwotnie po przeczytaniu tej książki miałam w planach sięgnąć po pierwszą część, ale jak widać do tego nie doszło. Stwierdzałam, że po prostu szkoda na to mojego czasu. Nie chodzi o to, że drugi tom był tak strasznie zły itd. tylko po prostu mnie nie urzekł i nie oczarował, a jest tyle innych książek, które chce przeczytać, że po prostu darowałam sobie tą serie.

Wracając do treści książki, mówiąc szczerze to trochę mnie ona nudziła. Ciągnęło mi się jej czytanie i jak już mówiłam, nie urzekła mnie, ani nie przypadła za mocno do gustu. Sama fabuła była fajna i ciekawa, ale coś po prostu mi nie grało w tej książce. Niby książka jest sympatyczna, miła w odbiorze itd, lecz nie umiem dokładnie wytłumaczyć dlaczego, ale po prostu nie oczarował mnie i nie zrobiła na mnie wrażenia łał. Może to jednka nie była lektura dla mnie. Taka sobie historyjka, dla niektórych pewnie miła i przyjemna, bo wcale nie była taka zła, była całkiem spoko, no ale nie na mój gust.

Druga książka z serii autorki. I tak samo jak w przypadku Geekerelli nie rozczarowałam się humor bardzo w moim klimacie, cały klimat konwentu dobrze oddany oraz bohaterowie i pomysł na książkę oryginalny. Bardzo mi się to podobało i przyjemnie czytało. Lekka, miła oraz porusza niektóre tematy chodź nie tak poważnie ale we wszystkich książkach autorki nie jest całkowicie kolorowo (co mi się jes, cze bardziej podoba w książkach autorki). Jedynym minusem tej książki jest to że wszystko dzieje się szybko ponieważ trwa tylko 5 dni więc relacje bohaterów szybko się rozwijają. Ale to nie psuje książki aż tak bardzo, oto chodziło w tej książce. (bo wszystkie trzy książki się łącza i widać powiązania nie tylko że pojawiają się bohaterowie z poprzednich, to jest coś większego). Polecam bardzo!
I znowu daje osobą które nie wiedzą w jakiej kolejności je czytać to oto ona: Geekerella, Księżniczka i Fangirl, Zaczytana i Bestia.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Księżniczka i fangirl od @heyashposton to jedna z tych pozycji, przy których uśmiech nie będzie wam schodzić na długo po przeczytaniu. Jako wielka fanka filmów takich jak nie ufaj bliźniaczkom czy zamiana z księżniczką koniecznie musiałam sięgnąć po tę pozycję. I nie zawiodłam się ani przez chwilę, czytając kolejne strony powieści.

Nikt nie broni ulubionego uniwersum tak zaciekle jak fandom! Imogen Lovelace to pozornie zwykła dziewczyna, która podejmie się niemożliwej misji. Ta szalona fangirl zrobi wszystko, by uratować swoją ulubioną postać, księżniczkę Amarę, przed uśmierceniem jej w ukochanej serii filmowej.

Jess odgrywająca rolę księżniczki Amary w filmie od czasu ogłoszenia obsady zmaga się z dużą dozą krytyki ze strony hejterów. Z tego powodu nie zauważa, jak wiele osób uwielbia postać Amary przez nią odgrywanej. Kiedy otrzymuje nowy scenariusz do kolejnej części filmu, panikuje i wyrzuca go. Jednak następstwa, jakie po ty nastąpią i sprawią, że dziewczyna posunie się do szalonych decyzji.

Choć pierwszy tom czytałam z dobry rok temu, to jednak nie czułam się, jakbym wskoczyła do głębokiej wody. Autorka nawet przypomina niektóre ważne momenty, które miały miejsce w poprzednim tomie. Dodatkowo mamy możliwość zobaczyć bohaterów z Geekerelli w akcji.

Szczerze polecam każdej osobie, która potrzebuje zrobić chwilkę przerwy od książek fantasy i zanurzyć się w świecie fanów Starfield 💖

Moja ocena to niezaprzeczalne 5/5🌟

Nikt nie broni ulubionego uniwersum tak...