The Gorison Traveler Incident

Okładka książki The Gorison Traveler Incident Laurann Dohner
Okładka książki The Gorison Traveler Incident
Laurann Dohner Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Veslor Mates (tom 1) fantasy, science fiction
Veslor Mates (tom 1)
The Gorison Traveler Incident
Kindle Edition
2019-03-19
2019-03-19

Zmiennokształtni w kosmosie

Vivian jest specjalistką ds. kultury na statku floty Zjednoczonej Ziemi. Statek odwiedzają Ke'terowie, którzy okazują się być zabójcami i mięsożercami. Kobiecie udaje się schronić w centrum ochrony skąd wzywa pomoc.

Brassi jest handlarzem Veslor, który odbiera sygnał o niebezpieczeństwie z pobliskiego statku kosmicznego.  Atrakcyjna kobieta, która się z nim kontaktuje, wygląda na przerażoną i potrzebuje jego pomocy. Brassi zrobi wszystko, aby ją uratować… i dowiedzieć się, czy Vivian jest jego partnerką.

Początkowo było mi ciężko się wkręcić. Jakoś nie mogłam się odnaleźć w kosmosie. Jednak dalej, gdy dwie rasy zaczęły się "poznawać", nie mogłam się oderwać. Te ich dialogi były niesamite a Brassi był po prostu cudowny ☺

Zmiennokształtni w kosmosie

Bardzo podoba mi się jak autorka buduje światy i postaci ze w każdej seri potrafi zaskoczyć czymś nowym. Ogólnie Vivien to wspaniała osoba która swoją osobowością uwiodła także mnie nie dziwie się kosmitom, że za nią szaleją 😂 polecam

Vivian podróżuje na statku wśród załogi która chce nawiązać porozumienie z obcą rasą . Niestety wrogowie przejmują władze nad statkiem zabijając i pożerając większą część załogi. ViVian zamyka eis w kajucie i prosi o pomoc przez radio napotkany obcy statek. Nieznajomi przybywają na ratunek a na czele ochrony stawiają Viv. Dziewczyna wpada w oko przywódcy, Brassiemu który pragnie kobiety na swoja partnerkę. Bardzo dobra i wciągająca książka z nieco innej beczki. Polecam

Nigdy nie będę w pełni obiektywna, jeśli chodzi o twórczość Laurann Dohner, ponieważ uwielbiam wszystkie pisane przez nią historie.

Vivian jest cywilem na wojskowym statku Zjednoczonej Ziemi. To przybrana córka i siostra dwóch z członków załogi. Przebywa tak jako badacz obcych...
Podróż odbywa się okej do momentu, gdy rasa Ke'terów, która miała współpracować z ziemianinami atakuje ich i... zjada. Trochę obrzydliwe.
Vivian udaje się dotrzeć do jednej ze sterowni i zabezpieczyć statek. Wzywa pomoc. Odpowiada rasa o której nasza bohaterka niewiele wie. Musi zaryzykować, by zyskać szansę na uratowanie ludzi.
Właśnie w ten sposób drogi Vivian - Ziemianki i Brassi'ego - Veslora krzyżują się.
Obcy odpowiada na prośby o pomoc i przybywa wraz ze swoją załogą, by stoczyć bitwę z Ke'terami.
Ale Ziemianie to dziwne stworzenia. Szybko okazuje się, że również z ich strony grozi Viv niebezpieczeństwo. Dokładniej z grupy kilku wysoko postawionych wojskowych, którzy na nią chcą zrzucić winę za niepowodzenie w kontaktach z Ke'terami.

Viv dzięki Abby, którą poznała w kryzysowej sytuacji, udaje się uratować życie.

Tak oto wchodzimy w wątek miłości i partnerstwa Brassi'ego i Vivian. Gdy Brassi znów ratuje naszą bohaterkę, wiemy już, że kwitnie romans w stylu Pani Dohner. :)

Świetna część - już nie mogę doczekać się historii Abby i chętnie poznałabym historie o towarzyszach Brassi'ego (szczególnie o Nesselu)

POLECAM!!!

Znajomy klimat, wspaniali kosmici i zdecydowanie świetna ludzka bohaterka. Czyta się szybciutko, jest interesująca fabuła, dużo chemii pomiędzy bohaterami i rozczulający happy end. Polecam.

Historia kojarzy mi się z Dovisem. Główny bohater jest zmiennokształtnym a Viani jest człowiekiem. Jednak od samego początku widać między nimi chemię. Nie dadzą rady bez siebie żyć i mimo niepewności w końcu i tak wiążą się ze sobą. I tak na świat przychodzi ich słodki synek. Byłam bardzo wzruszona czytając tę część. Nie zapomnę jej jeszcze przez wiele dni. Zaparła mi dech w piersi. Płakałam, śmiałam się. Zakochałam się w tej książce.

Trochę krótka. Taka w sumie nowelka. Mocno naiwna, ale dobrze się czyta.

Trochę krótka. Taka w sumie nowelka. Mocno naiwna, ale dobrze się czyta.

• Zmiennokształtni
  • Kosmici