The Darkest Edge of Dawn

Okładka książki The Darkest Edge of Dawn Kelly Gay
Okładka książki The Darkest Edge of Dawn
Kelly Gay Wydawnictwo: Pocket Books Cykl: Charlie Madigan (tom 2) fantasy, science fiction
Charlie Madigan (tom 2)
Pocket Books
2010-08-31
2010-08-31

"The Darkest Edge of Dawn" autorstwa Kelly Gay przenosi czytelników z powrotem do fascynującego miasta Atlanty, gdzie bitwa między dobrem a złem zbliża się do punktu kulminacyjnego. Gdy miasto pogrąża się w wiecznym mroku, a siły Charbydonu nabierają mocy, zadaniem detektywa Charlie Madigan i jej partnera, syreny Hanka, jest utrzymanie pokoju i ochrona niewinnych.

Fabuła opowieści jest intrygująca, ze swoim połączeniem nadprzyrodzonych elementów, starożytnych mitów oraz wyścigu z czasem. Obrazy malowane przez autorkę ożywiają miasto i jego mieszkańców, pogrążając czytelników w świecie, gdzie niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Napięcie i suspens są wyczuwalne, a szybkie tempo narracji sprawia, że strony obracają się jak w zawrotnym tempie.

Jednak mimo obiecującej fabuły, "The Darkest Edge of Dawn" nieco zawodzi pod kilkoma względami. Rozwój postaci pozostawia wiele do życzenia, niektóre z nich są jednowymiarowe, a ich relacje i motywacje nie są w pełni rozpoznane. Detektyw Charlie Madigan jest silną protagonistką, jednak jej emocjonalna podróż i osobiste problemy mogłyby zostać bardziej rozwinięte, aby stworzyć głębszą więź z czytelnikami.

Dodatkowo, fabuła czasami jest skomplikowana, z wieloma wątkami i odwołaniami do mitologii splecionymi razem. Ta złożoność może sprawić trudność w pełnym zrozumieniu ogólnego wątku narracji, a niektórzy czytelnicy mogą czuć się zdezorientowani lub odłączeni od historii.

Pomimo swoich wad, "The Darkest Edge of Dawn" wciąż oferuje zabawne i pełne akcji czytanie. Umiejętność autorki tworzenia żywego i atmosferycznego świata jest godna uznania, a szybkie tempo opowieści utrzymuje czytelników zainteresowanych. Jeśli jesteś fanem urban fantasy i nie przeszkadza Ci nieco skomplikowana fabuła, warto zapoznać się z tą książką.

Oceniając ją na 5/10, "The Darkest Edge of Dawn" dostarcza przyjemne, ale nieco wadliwe doświadczenie czytelnicze. Ma swoje chwile ekscytacji i intrygi, ale nie spełnia oczekiwań pod względem rozwoju postaci i spójności narracji. Mimo że może nie być najbardziej wyróżniającym się tomem w serii, wciąż oferuje wystarczająco wiele, aby zadowolić fanów i utrzymać ich zainteresowanie trwającą bitwą między dobrem a złem w ciemnym i tajemniczym mieście Atlanty.

Fabuła...

• Nieprzetłumaczone