Miłość niejedno ma imię

Okładka książki Miłość niejedno ma imię Mariola Wołochowicz, Piotr Wołochowicz
Okładka książki Miłość niejedno ma imię
Mariola WołochowiczPiotr Wołochowicz Wydawnictwo: Psalm18.pl Cykl: #PrawdziwaMilosc (tom 1) Seria: #PrawdziwaMilosc religia
religia
#PrawdziwaMilosc (tom 1)
#PrawdziwaMilosc
Psalm18.pl
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Być jak Sobieski - motywacja do zwycięskiego życia Mariola Wołochowicz, Piotr Wołochowicz
Być jak Sobies... Mariola Wołochowicz...
Okładka książki Tak! Bóg chce... abyś pomnażał talenty jak pierwszy i drugi sługa Mariola Wołochowicz, Piotr Wołochowicz
Tak! Bóg chce.... Mariola Wołochowicz...
Okładka książki Którędy do małżeństwa - kogo poślubić i czy warto czekać z seksem do ślubu? Mariola Wołochowicz, Piotr Wołochowicz
Którędy do mał... Mariola Wołochowicz...

To niewielka pozycja, którą szybko się czyta – nie tylko ze względu na ciekawą treść, ale dzięki formie pytań i odpowiedzi. Zawiera podstawowe definicje z zakresu budowania związków, wyjaśnia czym jest miłość, zakochanie, uczucie. Autorzy odnoszą się do podstaw budowania relacji, doradzając, co warto robić a czego unikać. Uważam, że zamieszczone w książce wskazówki mogą się przydać tym, którzy są jeszcze przed wejściem w związek lub na samym jego początku.
Pozycja nie do końca przypadła mi do gustu. Zamieszczono w niej wiele „ostrych”, obrazowych przykładów, które mnie osobiście nie przekonują (np. „Jeżeli patrzysz na dziewczynę jak na łakomy kąsek i myślisz, jak by tu mieć najwięcej dla siebie, jak samemu skorzystać, zachowujesz się nie jak mężczyzna, ale jak piesek na trawniku, który gotowy jest napadać na każdą napotkaną suczkę”). Poza tym w książce można znaleźć sporo uproszczeń i stereotypów. Jeśli lubisz taką formę przekazu (a wiem, że istnieją takie osoby) – to coś dla Ciebie. Zwłaszcza, gdy dopiero raczkujesz w temacie budowania związku. Jeżeli natomiast należysz do grupy wrażliwców czy skrupulantów, stanowczo odradzam sięgnięcie po tę lekturę. Podobnie, w przypadku osób, które mają problemy z akceptacją swojej seksualności – ta książka Ci nie pomoże.

Perełka w tego typu literaturze, napisana lekko o bardzo ważnych tematach dla młodzieży. Odpowiada rzetelnie i logicznie, mnie bardzo swego czasu poukładała w głowie

Współczesna młodzież coraz częściej gubi się w relacjach damsko-męskich. Niestety wielu młodych popełnia fatalne w skutkach błędy. Niektórzy z nich potem mówią: "Dlaczego nam o tym nikt wcześniej nie powiedział?". Ta książka jest po to, aby im zawczasu powiedzieć czym jest prawdziwa miłość (i np. czym się różni od zakochania). Polecam!

bardzo cenna pozycja dla dorastającej młodzieży

bardzo cenna pozycja dla dorastającej młodzieży

Praktyczna książka o relacjach damsko-męskich. Bardzo polecam!

Praktyczna książka o relacjach damsko-męskich. Bardzo polecam!

Książka dla każdego nastolatka i nie tylko (rodzicom też się może przydać) o relacjach chłopak-dziewczyna. Napisana swobodnym językiem. Polecam.

Coś co każdy przeczytać powinien. Odpowie na trudne pytania a także poszerzy horyzont. Obali powszechna opinię na temat zawiera poważnych znajomości.

• Religia / Relacje
  • Przeczytane 2019 roku
  • #LEGIMI

Dodaj cytat z książki Miłość niejedno ma imię