Szkoła Świadków z.2

Wydawnictwo: WAM
religia
Mirek

Program formacyjny dla świeckich Kościoła XXI wieku. Wiele osób przeżywa swoje nawrócenie podczas kursów i rekolekcji, ale brakuje im stałej formacji i zakorzenienia we wspólnocie Kościoła. Zeszyty formacji duchowej o. Bogdana Kocańdy OFMConv to odpowiedź na duszpasterskie wyzwania naszych czasów. Przedstawiony w nich program jest możliwy do wdrożenia w każdej parafii. Dzięki niemu powstawać...

Program formacyjny dla świeckich Kościoła XXI wieku.

Wiele osób przeżywa swoje nawrócenie podczas kursów i rekolekcji, ale brakuje im stałej formacji i zakorzenienia we wspólnocie Kościoła. Zeszyty formacji duchowej o. Bogdana Kocańdy OFMConv to odpowiedź na duszpasterskie wyzwania naszych czasów. Przedstawiony w nich program jest możliwy do wdrożenia w każdej parafii. Dzięki niemu powstawać mogą środowiska dojrzałych uczniów Chrystusa, świadomych swojej chrześcijańskiej godności. Stając się światłem dla świata, budują Kościół, o jakim marzy Bóg.

Czteroletni cykl formacyjny narodził się dzięki doświadczeniom Wspólnoty Talitha Kum działającej przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie. Cały program składa się z pięciu szkół. Są nimi:

Szkoła Uczniostwa
Szkoła Świadków
Szkoła Charyzmatów
Szkoła Budowania Wspólnoty
Szkoła Liderów
Szkoła Świadków to druga z pięciu części programu, której głównym celem jest uformowanie postawy ucznia względem świata, w którym przychodzi mu żyć a także wydobycie doświadczenia wiary, prowadzące do konkretnego zaangażowania w budowanie Kościoła świętego poprzez świadectwo wiary i działalność ewangelizacyjną.

Książka zawiera komplet materiałów potrzebnych do jej przeprowadzenia: nauczania, konspekty dla animatorów małych grup, materiały wyjaśniające dla animatorów, zestawy zadaniowe do pracy indywidualnej.

źródło opisu: https://wydawnictwowam.pl/prod.szkola-swiadkow.13808.htm?sku=80040

źródło okładki: https://wydawnictwowam.pl/prod.szkola-swiadkow.13808.htm?sku=80040

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!