Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę

Okładka książki Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę Cressida Cowell
Okładka książki Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę
Cressida Cowell Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Jak wytresować smoka (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Jak wytresować smoka (tom 4)
Znak emotikon
2019-02-11
2019-02-11
Mariusz Gądek
dla dzieci smok

Śledzik został ukąszony przez żmijaka jadowitka i zaczął się dziwnie zachowywać na festynie. Po zasięgnięciu rady u Starego Dziada, Czkawka decyduje się wyruszyć na Histerię na wyprawę po warzywo, którego nazwy nikt nie śmie wymówić. Czy uda mu się wrócić w odpowiednim czasie i uratować przyjaciela dzięki antidotum z tajemniczego warzywa?
Muszę przyznać, że ta część momentami była przezabawna. Najbardziej podobało mi się, że warzywem, którego nazwy nikt nie śmie wymówić i w którego istnienie wątpią Chuligani jest kartofel. Poza tym urokliwym elementem książka zawiera też wiele zabawnych scenek z Kamikazią (której imię uwielbiam) i Oseskiem. Czkawka po raz kolejny wykazuje się logiką i umiejętnością przekonywania. Widzimy też, czym jest prawdziwa miłość i przyjaźń.
Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom, który zachęca już samym tytułem.

Muszę przyznać, że ta część...

Czwarty tom przygód Czkawki, Oseska vel filmowego Szczerbatka i ich przyjaciół. Tym razem formuła zostaje zmieniona, i zostaje sprowadzona do skali mikroświata. Tak, na filmową wyspę Berg dotarła zima, a wraz z nią zmiany. Nie otrzymujemy już bowiem wielkich archipelagów wysp i lądów, a 3 wyspy oddzielone od siebie zamarzniętą cieśniną. Powieść zostaje podzielona na dwie osobne przygody, a męska drużyna zostaje zmieniona poprzez dodanie do niej żeńskiego bohatera rodziny Włamywaczek. Młodzi wikingowie zmierzą się z najgroźniejszym plemieniem barbarzyńskim swojego świata wraz z ich nieprzewidywalnym wodzem Norbertem Szajbusem, a także najpotężniejszym Smokiem morskim świata - Zębaczem Zagładnikiem. Mnóstwo humoru i szybkie tempo historii dalej zauroczy zarówno dojrzałego jak młodego czytelnika, a prosty i wulgarny język kierowany bardziej do nastolatków niż do dzieci, nie przeszkadza w zapoznaniu się z lekturą. Seria, która trzyma wysoki poziom.

• Chcę przeczytać z Natankiem
  • 100 które chce przeczytać (2020)
  • Literatura dziecięca
  • Przeczytane dzieciom
  • Fantastyka/fantasy/science fiction
  • Papierowy

Dodaj cytat z książki Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę