Across the Horizon

Okładka książki Across the Horizon Aly Martinez
Okładka książki Across the Horizon
Aly Martinez Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: The Darkest Sunrise (tom 3) literatura obyczajowa, romans
The Darkest Sunrise (tom 3)
Kindle Edition
2018-12-06
2018-12-06

Rita i Tanner spotkali się zupełnie przypadkiem. A właściwie to ten wiecznie uśmiechnięty mężczyzna pomógł damie w opałach. Właśnie tak można opisać ich pierwszą rozmowę, która została odegrana całkowicie na pokaz. Żadne z nich nie spodziewało się, że niewinne kłamstwo może przemienić się w pełną namiętności relację. Na szczęście los płata figle i przyciąga do siebie ludzi w momencie, w którym najmniej tego oczekują.

Bardzo się zdziwiłam gdy zobaczyłam, że seria Aly Martinez posiada jednak trzy tomy. Byłam pewna, że skończy się na dwóch. Później zauważyłam, że ostatnia część jest o bracie głównego bohatera i nieco odetchnęłam z ulgą. Bałam się, że na drodze bohaterów z poprzednich dwóch tomów czai się kolejna zła historia ale na szczęście tak nie było.

Tanner oczarował mnie już od pierwszej części, ponieważ wcześniej pojawiał się w tle. Jest jednym z tych bardzo pozytywnych bohaterów. Wiecznie się uśmiechał, żartował sobie i mogłoby się wydawać, że jego życie jest kompletnie na luzie. Rita była przeciwieństwem Tannera. Miała bardzo poukładane życie: stałą pracę, kochanego męża i piękny dom. Niestety to wszystko pewnego dnia się skończyło. Niekiedy życie pisze nieciekawe scenariusze ale z czasem zdajemy sobie sprawę, że wszystko dzieje się po coś.

Trzeci tom czytało mi się w miarę szybko. Bardzo polubiłam głównych bohaterów i starałam się ich zrozumieć. Niestety nie był dla mnie tak interesujący jak dwie poprzednie części. One miały w sobie to coś i masę bólu, który wylewał się ze stron. Historia Rity i Tannera jest raczej niegroźna i bardzo przyjemna. Porusza kilka ważnych kwestii ale nie ukrywam, że to jedna z tych książek, które szybko przeczytałam i szybko o nich zapomnę.

Bardzo cenię sobie twórczość Aly Martinez. Czytałam już kilka książek jej autorstwa i choć ta również mi się podobała, to jest niestety najsłabsza. Aly to autorka, od której wymagam znacznie więcej i wiem, że z wyjątkiem przyjemnych historii potrafi stworzyć emocjonalny rollecoaster. Jeśli nie czytaliście tej serii to oczywiście polecam po nią sięgnąć i wyrobić sobie własne zdanie.

Najlepsza część serii. Dwie pierwsze dla mnie są dziwne . Ta część świetna, fajnie prowadzona . Od tej części przypadkowo zaczęłam serię , na szczęście , bo dwie pierwsze mnie nie porwały, wręcz odkładałam ich dokończenie .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Chciałem tak wiele jej, ile byłbym w stanie dostać.
Ale nie ryzykując przy tym jej utraty.
Nie była gotowa na to, czego od niej chciałem. A ja byłem zdecydowany poczekać.
Dla Rity… Dla niej. Poczekałbym."

"Czasami los sprowadza cię do pewnego miejsca w życiu z jakiegoś powodu. To nie do ciebie należy rozgryzienie, co jest tym powodem. Do ciebie należy jedynie decyzja, co z tym zrobisz"

Aly Martinez to jedna z moich ulubionych zagranicznych autorek. Tym razem po niezwykle emocjonujących dwóch pierwszych częściach serii "The Darkest Sunrise" powraca z historią nowych bohaterów. Tym razem pada na najlepszą przyjaciółkę poznanej wcześniej Charlotte, Ritę i młodszego brata Portera, pracującego jako gwiazda kulinarnego show telewizyjnego, Tannera. Autorka na ich przykładzie pokazała jak drastyczny, niespodziewany, życiowy zawód zmienia nie tylko perspektywę na swoją przyszłość, ale też na ocenę samego siebie, swoich ideałów, decyzji i wyborów. Jednocześnie też udowodniła, że miłość nie wybiera i chociaż czas na nią może być nieodpowiedni, chociaż nie towarzyszy jej utracone wcześniej zaufanie, chociaż jej początek opiera się na przypadku, ta i tak robi swoje. Relacja głównych bohaterów rozwinęła się szybko, ale wszystko tu do siebie pasowało. Od pierwszego ich spotkania dało wyczuć się ich wzajemne przyciąganie i porozumienie. Oboje nie byli krystaliczni, oboje dźwigali bagaż doświadczeń i chociaż zmieniali się pod swoim wpływem, jednocześnie wciąż byli sobą. To, co okazało się ważne w łączącym ich uczuciu było zatrzymanie się i odłożenie na bok pragnień tego drugiego, po to, by zrozumieć siebie. To nie przyszło im łatwo, a kolejne strony pokazały rodzące się między nimi napięcie. I chociaż ten tom nie okazał się tak druzgocący jak dwa poprzednie, nie brakowało tu emocji trudnych i zawiłości w życiu bohaterów, które wywoływały napięciem . Pojawiło się też kilka momentów słodkich, uroczych i czułych, ale i namiętnych. Styl autorki sprawił zaś , że książkę czytało mi się bardzo, bardzo szybko, więc ze swojej strony oczywiście polecam

"Chciałem tak wiele jej, ile byłbym w stanie dostać.
Ale nie ryzykując przy tym jej utraty.
Nie była gotowa na to, czego od niej chciałem. A ja byłem zdecydowany poczekać.
Dla Rity… Dla niej. Poczekałbym."

„Chciałem tak wiele jej, ile byłbym w stanie dostać”.

Rita czuła, że od jakiegoś czasu, coś w jej małżeństwie nie gra. Gdy znalazła dowód na zdradę, zażądała rozwodu. Dobiła ją jeszcze informacja, że jej mąż spełnia ich marzenie z inną kobietą. Przyparta do muru, by zagrać mężowi na nerwach, na jego oczach obściskuje się z przypadkowo zaczepionym mężczyzną. Nie zdawała sobie sprawy z tego, że to sławny, pożądany przez ogromną liczbę kobiet, szef kuchni. Tanne Reese, zafascynowany kobietą, pociągnął tę farsę dalej, sugerując, że są parą. Lubiący zabawić się uwodziciel i spokojna, udomowiona żonka różnili się od siebie wszystkim, a jednak coś ich do siebie ciągnęło. Miłość przecież czasem pojawia się znienacka, w najmniej spodziewanym momencie.
„Jesteśmy tylko dwojgiem niewymownie seksownych ludzi, którzy lubią sarkazm, zawody gapienia się i grę w Łapki, a do tego tak się zdarzyło, że lubią trzymać się za ręce i spędzać ze sobą czas”.

„Za horyzontem” to historia Rity (przyjaciółki Charlotte) i Tannera (brata Portera),czyli postaci drugoplanowych „The Darkest Sunrise”. Nie jest to kontynuacja losów z poprzednich tomów, a jej uzupełnienie. Pomimo tego, że można ją czytać jako odrębną książkę, to polecam, tylko i wyłącznie dla waszej przyjemności, zachować kolejność czytania. Pomimo tego, że była lżejsza, mniej dramatyczna i przewidywalna to sprawiła mi dużo przyjemności. Po raz kolejny przekonałam się, że miłość nie zna granic, że przeciwieństwa się przyciągają, a uczucie rodzi się w momencie, w którym najmniej się go spodziewamy. Tanner wymarzony partner, a Rita, oj mogłabym z nią posiedzieć w spodniach do jogi, pod kocem, przed tv i kieliszkiem wina w ręce. Tak, to zdecydowanie moje klimaty. Podsumowując, była to troszkę zabawna, ale przede wszystkim relaksująca lektura, idealna na wolny wieczór ;).

Współpraca reklamowa Wydawnictwo NieZwykłe

„Chciałem tak wiele jej, ile byłbym w stanie dostać”.

Ta książka miała dla mnie dosyć nudną fabułę - niewiele się tu działo. Ale ten język! Te słowa, emocje, myśli... Coś wspaniałego. Autorka ma niezwykły talent pisarski, który sprawia, że nawet najnudniejsza fabuła staje się ciekawa i wciągająca.

dobra, ciekawe podejscie od strony brata

dobra, ciekawe podejscie od strony brata

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O książkach Aly Martinez słyszałam wiele dobrego. Ale poznałam ją dopiero przy serii The Darkest Sunrise. “Za horyzontem” to już trzeci tom. Choć przyznaję, że byłam mocno zaskoczona, gdyż byłam przekonana, że to będzie dylogia.

Rita ma już dość. Gdy dowiedziała się, że mąż ją zdradza, zażądała natychmiastowego rozwodu. Niestety, to wszystko nie jest takie proste. I gdy na imprezie charytatywnej w pracy nadarza się okazja, by utrzeć mężowi nosa, zdecydowanie z niej korzysta i wpada wprost w ramiona Tannera. Coś co miało być tylko podstępem zmienia się w ciekawą relację..

Zaskoczyła mnie ta seria, bo byłam przekonana, że skończy się na drugim tomie. I w sumie tak było, bo trzecia część to historia przyjaciółki Charlotte oraz brata Portera. Teoretycznie nie trzeba znać poprzednich części, ponieważ się ze sobą nie łączą, ale ja jednak bym radziła zacząć od pierwszego tomu. Zdecydowanie autorka umie pisać emocjonalne historie. Powtarzam to za każdym razem, gdy przeczytam jej książkę. Rozkłada mnie absolutnie na łopatki. Tym razem było tak samo. I mimo, że tym razem na tapecie jest temat zdrady, co jest lżejszym kalibrem niż tematyka poprzednich tomów, to również i tutaj nie mogłam się oderwać od tej historii. Mało tego, gdy musiałam choć na chwilę odłożyć książkę i tak myślami byłam ciągle przy niej. Zdecydowanie powieści autorki są nieodkładalne. Doszło do tego, że zaznaczyłam sobie w książce nawet kilka cytatów, a naprawdę rzadko to robię, więc pozwólcie, że zakończę tę opinię jednym z moich ulubionych.
“Nie planowaliśmy tego czegoś pomiędzy nami. Ale czasami miłość wydarza się, kiedy najmniej się jej oczekuje”.

Autorka pisze całkiem fajne i chwytające za serce książki.
Bohaterów nie da się nie lubić.

Autorka pisze całkiem fajne i chwytające za serce książki.
Bohaterów nie da się nie lubić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia, która była już trochę dla mnie na siłę. Myślę, że dwa poprzednie to była ta właściwa historia i ta tutaj jakby nic nie wnosi do dalszej wiedzy i życia. Dowiadujemy się połowy tego co wiemy z poprzednich części.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przesłuchane wszystkie 3 części dwie bardzo fajne choć przewidywalne trzecia może być chociaż trochę mi się dłużyła ale polecam mile spędzony czas

• Przeczytane 2024
  • Recenzenckie