Więzień umysłu

Wydawnictwo: Ridero
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Więzień umysłu

Więzień umysłu — to książka taka jak Ty — to zagadka do rozwiązania. To podróż, którą każdy z nas powinien przejść na drodze do rozwoju. Książka ta zmusza przede wszystkim do przemyśleń. Nad światem, nad ludźmi, nad sobą. Skonstruowano ją tak, abyś wpierw mógł/ mogła uwolnić się z blokad i ograniczeń własnego umysłu, następnie spojrzeć krytycznie na otaczający świat, a na samym końcu go zrozumieć i zmienić.

Fragment książki:
Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części niniejszej publikacji jest zabronione bez pisemnej zgody autora. Zabrania się jej publicznego udostępniania w Internecie oraz odsprzedaży zgodnie z prawami autorskimi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Pamiętaj, kupując książkę nie nabywasz prawa do jej rozpowszechniania.

O autorze

de Wolf — kontrowersyjny pisarz, blogger, wizjoner. Ciekawy świata podróżnik, odkrywca. Wierzący w ludzkość, zwolennik postępu. Jego profil na Instagramie każdego dnia odwiedzają tysiące osób szukających natchnienia inspiracji i motywacji.

Zawsze dąży do celu i motywuje innych do ciągłego rozwoju. Z wykształcenia magister inżynier — ścisłowiec, z zamiłowania psycholog, socjolog. Dzięki temu dostrzega systemy rządzące społeczeństwami i ludzkimi umysłami. Jego publikacje zawsze odbijają się echem w świecie czytelniczym, a w mediach społecznościowych angażują tysiące czytelników.

W życiu przeszedł wiele. Potrafi zrozumieć problemy ludzi i wspiera ich. Poprzez swoje działania w mediach społecznościowych inspiruje setki osób do działania, rozwoju i dążenia do lepszego życia. Prywatnie działacz społecznościowy. Pomaga początkującym autorom zacząć przygodę z pisaniem oraz wydawaniem własnych publikacji.

Instagram: @_de_Wolf

Wstęp

Jak to jest, że spokojny i szanowany w mieście doktor staje się nagle seryjnym mordercą? Jak to jest możliwe, że Dr Jekyll, zmienia się w Edwarda Hyde i zaczyna siać zło, nie szczędząc nawet najbliższych sobie osób? Jak to jest, że człowiek wpada w furie, krzyczy, rani, zabija… a potem nagle żałuje za grzechy i prosi o przebaczenie?

Dlaczego stajemy się niewolnikami naszych problemów, wierząc w emocje i uczucia? Dodając sobie zmartwień, zaśmiecamy umysł bezwartościowymi informacjami. Dlaczego oglądamy telewizję, chodzimy do kina? Dlaczego kłócimy się ze swoimi partnerami? Dlaczego unikamy ludzi i dlaczego ludzie unikają nas?

Chodzi o emocje, uczucia, poglądy i wyznania… a może o coś jeszcze? Coś, co jest głębiej, wewnątrz naszej podświadomości i coś, do czego sami blokujemy sobie dostęp, stając się niewolnikami swojego życia? I dlaczego zakochujemy się w kimś, wchodzimy w związek, a potem sukcesywnie go niszczymy? Przecież byliśmy szczęśliwi… byliśmy?

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/wiezien_umyslu/

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/wiezien_umyslu/

książkowymolek | 2018-11-15

Świetna, skłaniająca do refleksji książka, idealna na długie jesienne wieczory. Serdecznie polecam. Ja nabyłam swój egzemplarz tu : https://ridero.eu/pl/books/wiezien_umyslu/