Wyzwanie czytelnicze LC

"Tajemniczy ogród"

Wydawnictwo: Greg

„Tajemniczy ogród” to historia małej dziewczynki imieniem Mary Lennox, która wraz z rodzicami mieszkała w Indiach. Dziewczynka była wychowywana raczej przez służbę, rodzice niezbyt sie nia interesowali chociaż nie brakowało jej w życiu niczego - prawie niczego. nie miała najważniejszego miłości rodzicielskiej. Po śmierci rodziców została wysłana do domu swojego wuja – Archibalda Cravena w Anglii. Ponury dom kryje w sobie tajemnice, które Mary stopniowo odkrywa. Odnajduje furtkę do zapomnianego od lat tajemniczego ogrodu. Złośliwa Mary poznaje chłopca, który nie wychodzi z domu – Colina chorowitego syna pana Cravena oraz zyskuje przyjaźń Dicka. Sekretny ogród, do którego przypadkowo znajdują klucz, staje się ich wspólnym sekretem. Mary zmienia się w pełną radości, energii i wrażliwą dziewczynkę. Colin zaczyna żyć jak każde dziecko i odzyskuje zdrowie, a pan Craven rozbudza w swym sercu miłość do syna, którego obwiniał za śmierć żony.

Dla dorosłego czytelnika to wzruszająca podróż do krainy dzieciństwa. Można polecić ją każdemu, kto chce oderwać się od rzeczywistości i przekroczyć granice świata dziecięcej wspaniałej fantazji. Jestem mile zaskoczona łatwością z jaką czyta się książkę. Uważam, że nie jest to publikacja tylko dla dzieci, również zadowoli starsze pokolenia czytelników. Piękna historia, która za każdym razem mnie wzrusza i wywołuje pozytywne emocje. Wydawnictwo Greg zadbało również o specjalną czcionkę, która ułatwia dzieciom czytanie. Egzemplarz, który posiadam, zawiera również opracowanie, polecane przez nauczycieli i egzaminatorów. Publikacja wzbogacona jest kilkoma czarno-białymi rysunkami. Naprawdę wydanie solidne książka godna polecenia.

źródło opisu: https://recenzjejoanny.blogspot.com/2018/10/tajemniczy-ogrod.html

źródło okładki: https://recenzjejoanny.blogspot.com/2018/10/tajemniczy-ogrod.html

Kowalik-czyta | 2018-12-28
Przeczytana: 05 marca 2018

"Gdzie róże, chłopcze posiejesz,
Nie mogą zakwitnąć osty"
Klasyka literatury dziecięcej, do której chętnie wróciłam przy okazji lektury szkolnej córki.
Bardzo wzruszająca, piękna opowieść, której główna bohaterka Mary Lenox zmienia stosunek do ludzi i świata.
W obrazie tajemniczego ogrodu dopatrzeć możemy się symbolu ludzkiej duszy, podobnie jak ogród wymaga ona dbałości i pielęgnacji. Dobre uczucia, miłość, życzliwość należy pielęgnować jak kwiaty, złe wyrywać jak chwasty.

joanna84z Żurawska | 2018-10-23

Dla dorosłego czytelnika to wzruszająca...

Zofia | 2018-12-09
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Bardzo ciekawa i momentami zabawawna historia. Szybko się ją czyta. I to jest ta książka po której miałam kaca książkowego.

Kasiek | 2019-01-01
Przeczytana: 1986 rok