rozwińzwiń

Towarzysze z betonu. Dogmatyzm w PZPR 1980–1990

Okładka książki Towarzysze z betonu. Dogmatyzm w PZPR 1980–1990 Przemysław Gasztold Seń
Okładka książki Towarzysze z betonu. Dogmatyzm w PZPR 1980–1990
Przemysław Gasztold Seń Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej Seria: Monografie IPN historia
832 str. 13 godz. 52 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Monografie IPN
Wydawnictwo:
Instytut Pamięci Narodowej
Data wydania:
2018-11-23
Data 1. wyd. pol.:
2018-11-23
Liczba stron:
832
Czas czytania
13 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380984202
Tagi:
PRL
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
531
19

Na półkach: ,

Przed lekturą warto zaznaczyć, że tytułowy "dogmatyzm" w książce rozumiany jest bardzo wąsko. Stanowisko krytykujące elity rządzące PRL za zbytni liberalizm w stosunku do "Solidarności" choć można określić przenikliwym, tutaj przedstawiono w czarnych barwach. Autor pojęcie to zapożyczył od Chruszczowa, za którego rządów rozpoczął się proces dezideologizacji partii komunistycznych; do tego stopnia, że w Polsce lat 80. komunisty nie doszukano by się nawet w Komitecie Centralnym. Także tam sprzeciw wobec projektu sterowanego z Langley miewał charakter nacjonalistyczny, a nawet antysemicki. Mimowolnie autor zwraca uwagę na pewien paradoks — w Partii komuniści byli niszą. W 1989 nie było ani komunistycznego Leonidasa, ani 300 czerwonych Spartan, gotowych stawić opór kapitulantom z PZPR jak i narodowi wyczekującemu dolarowego Kserksesa zza oceanu.

Przed lekturą warto zaznaczyć, że tytułowy "dogmatyzm" w książce rozumiany jest bardzo wąsko. Stanowisko krytykujące elity rządzące PRL za zbytni liberalizm w stosunku do "Solidarności" choć można określić przenikliwym, tutaj przedstawiono w czarnych barwach. Autor pojęcie to zapożyczył od Chruszczowa, za którego rządów rozpoczął się proces dezideologizacji partii...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    3
  • Ulubione
    1
  • Komunizm
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Towarzysze z betonu. Dogmatyzm w PZPR 1980–1990


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne