Stan wojenny w Polsce 1981–1983

83-89078-22-8
PRL, stan wojenny
historia
Krzysiek W

Prezentowana książka, dzieło kilkunastu historyków IPN, jest próbą spojrzenia na stan wojenny z perspektywy regionalnej, umożliwiającej porównanie jego przebiegu w różnych częściach Polski. Każdy rozdział dotyczy innego regionu i składa się z sześciu części analizujących kolejno: operację wprowadzenia stanu wojennego, funkcjonowanie aparatu władzy, opozycję i opór społeczny, represje karne i inne formy prześladowań, rolę odgrywaną przez Kościół katolicki i inne związki wyznaniowe, nastroje społeczne od grudnia 1981 do lipca 1983 r.

Bauero | 2014-04-02
Przeczytana: kwiecień 2014