Bardzo brudna gra

Cykl: Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 4)
Wydawnictwo: Dwukropek
Sylwia

Daisy Wells i Hazel Wong wracają do Deepdean na kolejny semestr, ale nic nie jest takie jak przedtem. W szkole panuje nowa prefekt naczelna Elizabeth Hurst i nowe prześladowczynie – grupa Wielkich Dziewczyn. Pewnej nocy, tuż po pokazie fajerwerków z okazji Dnia Guy’a Fawkesa, Elizabeth zostaje zamordowana. Wiele dziewcząt w Deepdean miało powód, by nienawidzić Elizabeth, ale kto mógł zabawić się w tak brudną grę i popełnić zbrodnię? Czy morderstwo może wiązać się z sekretami i skandalami, opisanymi na skrawkach papieru, które nagle pojawiają się w szkole? Tym razem mamy nie chodzi tylko o przestępstwo i odkrycie, kto za nim stoi, chodzi także o to, czy przyjaźń Daisy i Hazel przetrwa.

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/bardzo-brudna-gra-6388270-ksiazka.html

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/bardzo-brudna-gra-6388270-ksiazka.html

MagdaFa18 | 2019-05-21

Osobiście z niecierpliwością czekałam na kolejne tomy z serii 'Zbrodnia niezbyt elegancka", i w końcu się doczekałam. Książka jest równie ciekawa jak poprzednie tomy z serii, więc nie mogę powiedzieć że się na niej zawiodłam. Porównując jednak do 'Zbrodni pierwszej klasy', trzeciego tomu, da się dojrzeć pewne braki. Lecz zaczynając od tej bardziej pozytywnej opinii, powieść posiada bardzo ciekawą i rozbudowaną akcję, czym w moim rankingu wysunęła się odrobinę przed ostatni tom. Jednak jako że jakiś mankament być musi, to z przykrością stwierdzam, że zupełnie nie rozumiałam w jaki sposób popełniono morderstwo! Z tego też powodu obie książki wydają mi się mimo wszystko równie dobre.

Buba | 2018-10-10
Przeczytana: październik 2018

Kłótnie! Kłamstwa! Pieniądze! Śmierć!*

Nie mogłyśmy się z córką doczekać kolejnych tomów serii „Zbrodnia niezbyt elegancka”
autorstwa Robin Stevens wydawnictwa Dwukropek.
To seria powieści kryminalno-detektywistycznych dla młodzieży.
Bohaterkami są nastoletnie dziewczyny Daisy Wells i Hazel Wong,
które założyły Towarzystwo Detektywistyczne Wells & Wong.

Pierwsze dwie części serii opisałam ponad rok temu.
Dziś mam przyjemność polecić część trzecią i czwartą:
"Zbrodnia pierwszej klasy" (368 stron)
oraz "Bardzo brudna gra" (392 strony).

Akcja obydwu tych części toczy się w roku 1935.
Trzecia część opisuje podróż słynnym Orient Expresem,
podczas której Daisy i Hazel poznają Aleksandra.
Czwarta część przenosi nas do szkoły z internatem dla dziewcząt.
Stosunki między przyjaciółkami nieco się psują,
bo Hazel ukrywa, że koresponduje z Aleksandrem.

Drogi Aleksandrze,
nie zgadniesz, co się stało... lub może zgadniesz, bo sam mówiłeś,
że Daisy i ja cały czas natykamy się na...