Disney Klasyka. Biblioteka Bajek

Okładka książki Disney Klasyka. Biblioteka Bajek praca zbiorowa
Okładka książki Disney Klasyka. Biblioteka Bajek
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Biblioteka Bajek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biblioteka Bajek
Egmont Polska
2018-09-05
2018-09-05
dla dzieci bajki Disney

Na półkach: , , , , , ,

Świetna książka. Piękne rysunki. Dużo bajek. Mi osobiście nie wszystkie bajki przypadły do gustu, ale córce i tacie już tak. 😍Przyjemna lektura nie tylko dla dziecka.

Klasyka w czystej postaci!

Klasyczne bajki Disneya plus te najnowsze, znane z kin = patent na sukces! A jeśli dodamy do tego fantastyczną oprawę graficzną, dostaniemy do ręki coś, co jest czystą przyjemnością dla oka i - co najważniejsze - coś, co sprawi, że zasypianie Naszej Małej Pociechy przy czytanej bajce może stać się proste, łatwe i przyjemne :)

Na 304 stronach znalazło się miejsce na historyjki związane z takimi bajkami jak Zaplątani, Zajączki, Potwory i Spółka, Wielka Szóstka, Mała Syrenka, Ralph Demolka, Toy Story, Kubuś i Przyjaciele, Zakochany kundel, Piotruś Pan, Gdzie jest Nemo, Odlot, Śpiąca Królewna, Król Lew, 101 Dalmatyńczyków, Księga Dżungli, Bambi, Miki i Przyjaciele :) Niezły zestaw, prawda? :)

Muszę o tym wspomnieć raz jeszcze - książka jest tak pięknie wydana, że ręce same się wyrywają do przewracania i czytania kolejnych stron :) Ilustracje zaś są po prostu prześliczne! Nowy wymiar zasypiania dziecka przed nami :P ;) ... A tak serio - naprawdę warto :) Ładniej wydanej książki z bajkami na dobranoc nie będzie Wam tak łatwo znaleźć :)

Polecam! :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:

Klasyka w czystej postaci!

Na 304 stronach...

"Disney. Biblioteka Bajek" to powrót do bajek z naszego dzieciństwa, ale nie tylko, znajdziemy tu także nowoczesne bajki, które obecnie zachwycają nasze dzieci. Jest to 3 książka nowej seria książek ze znanymi i lubianymi postaciami z kreskówek i nie tylko. W zbiorze znajdziemy aż 18 bajek Disneya takich jak: „Zaplątani”, „Bambi”, „Potwory i spółka”, „Mała syrenka”, „Toy Story”, „Kubuś Puchatek”, „Zakochany kundel”, „Król lew”, „101 dalmatyńczyków”, „Myszka Miki” czy „Księga dżungli”

Postacie są znane dla mnie z mojego dzieciństwa i te, które teraz synek ogląda w telewizorze, jednak historii zawartych w książce nie znajdziemy w ekranizacji telewizyjnych, bo są zupełnie nowe. Weźmy pod uwagę Ariel księżniczkę z morza,która zakochała się w człowieku. W publikacji znajdziemy tak jakby dalszą jej część. A mianowicie Ariel mieszka w zamku i ostatnimi czasy źle sypia. Zdarzają się dziwne miejsca w ciągu dnia, gdzie sen ja bardzo męczy i przysypia. Wszyscy starają się pomóc bohaterce znaleźć przyczynę jej bezsenności w nocy. Lokaj poukładał poduszki, Eryk poradziła czytanie książek, robiła wszystko, ale sen nie nadchodził. Sebastian wpadł na pomysł, aby zmienić wystrój jej pokoju na taki, jak miała w wodzie, lecz i to nie było przyczyną jej bezsenności. Przyjaciel uznał, że została ostatnia rzecz, która może zadziałać na dobry sen księżniczki, a mianowicie pozytywka. Kiedy krab uchylił wieczko pudełka, pozytywka nie działała, postanowił ją naprawić. Awaria była prosta, w mechanizmie utkwiła duża muszelka. Miał ją wyrzucić, lecz Ariel szybko ja mu zabrała, przyłożyła do ucha i z uśmiechem na twarzy zasnęła. W taki sposób znaleźli przyczynę bezsenności księżniczki, brakowało jej oceanu miejsca, w którym spędziła dzieciństwo :)

Myślę, że tego typu książki są fajnym pomysłem na oderwanie dzieci od telewizorów, sposobem na ciekawą zabawę z ich ulubionymi bajkowymi bohaterami oraz okazją do odkrywania świata i rozwijania wyobraźni. Do sięgnięcia po lekturę zachęcają też duże kolorowe ilustracje, które niczym nie odbiegają od tych zapamiętanych z ekranów TV. Książka dzięki dużej i czytelnej czcionce będą też fajnym materiałem na pierwsze samodzielne czytanki dla dzieci. Opowiadania są naprawdę różnorodne. Na duży plus z całą pewnością zasługuje fakt, że w zbiorze znalazły się zarówno nowsze, jak i starsze historie. Książka jest przepiękna i godna polecenia.

NAJWAŻNIEJSZE BAJKI DISNEYA W JEDNYM TOMIE

Czy jest dziecko, które nie zna filmów Disneya? A tym bardziej czy jest takie, które ich nie lubi? Disney to w końcu nie tylko marka, ale przede wszystkim klasa sama w sobie i wyznacznik pewnej jakości, jeśli chodzi o dzieła przeznaczone dla najmłodszych. Ba, dorośli bawią się na nich równie dobrze, co ich własne pociechy - a to należy zaliczyć im jak najbardziej in plus. Dlatego też kinowe produkcje wsparte są najczęściej solidną ilością wszelkiej maści gadżetów i książek. Niniejsza pozycja jest jednak tytułem nieco innym od reszty, bo zbierającym w sobie najważniejsze filmowe hity ostatnich lat i w postaci krótkich opowiastek zabiera czytelników jeszcze raz do magicznego świata.

„Zaplątani”, „Bambi”, „Potwory i spółka”, „Wielka szóstka”, „Mała syrenka”, „Ralph Demolka”, „Toy Story”, „Kubuś Puchatek”, „Zakochany kundel”, „Piotruś Pan”, „Gdzie jest Nemo”, „Odlot”, „Śpiąca królewna”, „Król lew”, „101 dalmatyńczyków”, „Myszka Miki” i „Księga dżungli”. Dokładnie fragmenty tych disnejowskich filmów zostały przeniesione na strony tej książeczki w formie opowiadań. Chłopiec, który wraz z pewnym staruszkiem wyruszył w podróż domem podczepionym do balonów, zagubiona rybka, ożywione zwierzęta czy potwory żyjące w alternatywnej rzeczywistości czy bohater gry komputerowej. Wszyscy oni są tutaj i czekają by raz jeszcze przeżyć swoje przygody w niezwykłych światach.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/09/disney-klasyka-biblioteka-bajek.html

NAJWAŻNIEJSZE BAJKI DISNEYA W JEDNYM TOMIE

Świetny zbiór bajek DIsneya - zarówno starszych klasycznych już bajek jak i tych najnowszych. Wszystko w jednej książce, dzieci bardzo lubią jak ją wspólnie czytamy. Polecam!

• Literatura dla dzieci
  • Książka papierowa