Najlepsi kucharze gdańscy polecają

Wydawnictwo: Phantom Press International
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Vendie Poicale

Drodzy Państwo, trzymacie w rekach pierwszą część "Kucharza Polskiego", serii nawiązującej do przedwojennych wydań "Wielkopolskiego kucharza" i "Gdańskiego kucharza". zamierzamy w niej zaprezentować m.in. kulinarne tajemnice mistrzów z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Poznania, by w ten sposób wskrzesić tradycje i kulturę rodzimej kuchni.

źródło opisu: Phantom Press International

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Vendie Poicale | 2018-07-08

Dzisiaj trochę nietypowo bo polecę Państwu książkę z dziedziny kulinarnej. Niełatwo jest polecać książki o gotowaniu, ale myślę, że warto zapoznać wszystkich i promować miejscowe tradycje:)
Jest to pierwszy tom z serii Kucharz Polski prezentujący Najlepszych kucharzy z najlepszych restauracji w Gdańsku, który ukazał się w 1994 roku nakładem wydawnictwa Phantom Press International.
Autorka zapoznaje Państwa z najlepszymi mistrzami kuchni i ich przepisami oraz tajemnicami, z najlepszych restauracji gdańskich znanych również z historii.
Oprócz oczywiście szeregu zdradzonych nam przepisów mają Państwo do wyboru kuchnię tradycyjną dla danego regionu, więc w Gdańsku oczywiście potrawy rybne i Frutti di Mare :) ;).
Zapraszam do lektury i do kulinarnych eksperymentów.