Kraina Obi-Boków

Cykl: Kraina Obi-Boków (tom 1)
Wydawnictwo: Skrzat
espeja

Pierwszy tom rewelacyjnego cyklu powieści. Opowiada o przyjaźni i zdradzie, o strachach i odwadze zmierzenia się z nimi, którą przecież każdy tak naprawdę w sobie ma. To także podróż, w której kolejne niesamowite i zabawne przygody pozwalają odkryć, że choć umiejętność rozwiązywania zagadek i odrobina magii bywają bardzo przydatne, to jednak nic nie zastąpi serca i przyjaźni. I niezależnie,...

Pierwszy tom rewelacyjnego cyklu powieści. Opowiada o przyjaźni i zdradzie,
o strachach i odwadze zmierzenia się z nimi, którą przecież każdy tak naprawdę
w sobie ma. To także podróż, w której kolejne niesamowite i zabawne przygody pozwalają odkryć, że choć umiejętność rozwiązywania zagadek i odrobina magii bywają bardzo przydatne, to jednak nic nie zastąpi serca i przyjaźni. I niezależnie, jak obcy wydawałoby się świat i jego mieszkańcy, nigdy nie jesteśmy w nim zupełnie sami. To opowieść pozbawiona naiwnych i łatwych rozwiązań, zachęcająca do poszukiwania prawdy, ale i pokazująca, jak wspaniałą rzeczą może być wyobraźnia.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Aisling | 2014-12-04

Bardzo dobra część. Teraz żałuję, że sprzedałam ją do antykwariatu myśląc, że jestem za duża na tą serię.
Kiedy to czytałam moją ulubioną postacią był Dovertis, ale Bokiego (chyba tak się nazywał)też darzyłam sympatią.

Marcelina | 2017-09-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 września 2017

W tej baśniowej krainie Różowych Słońc, mieszkają puszyste, przyjacielskie ogry, mech snujący opowieści, niewidzialne mglaki, gadające grzyby oraz niegrzeszące inteligencją smoki. Zagadki podszyte magią, podróż pełna przygód, a wszystko po to aby odszukać porwaną rodzinę. Winowajcą wszystkich przedziwnych zdarzeń jest Księga Smoków, która działa niczym portal, przenosząc wypowiadających zaklęcie w inny wymiar. „Kraina Obi-Boków” Mariusza Niemyckiego zabiera nas w przedziwną podróż z baśniowymi stworami, krętymi drogami przesiąkniętych magią ziem fantastycznego świata, w którym wyobraźnia nie ma granic. Powieść została wydana po raz pierwszy w 2003 roku, ponownie ukazała się w wydawnictwie Skrzat z baśniowymi ilustracjami Surena Vardaniana. Myślę, że wznowienie zyskało na szacie graficznej i ma szansę przyciągnąć młodych odbiorców.

Kuba budzi się w pustym mieszkaniu, siostra i rodzice zniknęli bez śladu. Pozostał tylko szczur o wdzięcznym imieniu Dominik, który nagle zaczyna mówić...

Przeczytałam tą książke wielokrotnie do połowy, jednak nigdy nie dobrnęłam do końca, a teraz już z niej chyba wyrosłam (a dostałam ją chyba jakoś na 9 urodziny ;p) (mimo, że nie należy do nudnych). Może kiedyś przeczytam ją moim dzieciom ;)

krasnylud | 2015-06-14

Fajnie wykreowany świat, fajne postacie (choć główny bohater chyba trochę za młody na bohatera. Zwłaszcza sądząc z rysunków) i czytało się bardzo przyjemnie, choć pierwszy tom chyba na końcu przeczytałam

olinek | 2013-03-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

bardzo lubie te serie księżek.Od poczętku czytania bardzo mi sie spodobala i jusz niemoge doczekac się siegnięcia po kolejne czięści tej księzki

Zgredula | 2019-04-30
Lukas90 | 2018-11-04