Masoneria - Zaciskanie pętli

Wydawnictwo: 3DOM
filozofia, etyka

Stanisław Krajski mówi o sprawach, o których inni na wszelki wypadek wolą nawet nie myśleć... Czasami, najlepszym zabezpieczeniem na przyszłość jest spojrzenie w przeszłość. Historia lubi się powtarzać, a ci, którzy zamykają umysły na jej lekcje, są skazani by popełniać te same błędy. Tyczy się to także literatury. Stanisław Krajski zdaje sobie z tego sprawę - dlatego jego najnowsze dzieło,...

Czasami, najlepszym zabezpieczeniem na przyszłość jest spojrzenie w przeszłość. Historia lubi się powtarzać, a ci, którzy zamykają umysły na jej lekcje, są skazani by popełniać te same błędy. Tyczy się to także literatury. Stanisław Krajski zdaje sobie z tego sprawę - dlatego jego najnowsze dzieło, Masoneria: Zaciskanie pętli, to ponowne naświetlenie spraw, o których mówił już w różnych punktach swojej eksploracji wpływu masonerii na dzisiejszą sytuację geopolityczną, a - co ważniejsze - tą najbliższą nam, Polakom. Jest to swoista powtórka przed egzaminem - Krajski w pigułce - skomponowana tak dla tych dopiero poczynających odkrywać temat, jak i zaawansowanych masonerio-znawców, którzy chcą skondensować swoją wiedzę.

Dr Stanisław Krajski od lat samodzielnie gromadzi, systematyzuje i naświetla działania masonerii na światowej scenie. Jak pisze we wstępie Grzegorz Braun, jest on „jednoosobowym instytutem badawczym” w przerażająco zacienionym polu. Polu, które, z niewiadomych (a może wcale nie?) powodów, jest omijane szerokim łukiem przez naszych akademików, dziennikarzy, a nawet duchowieństwo.

Masoneria: Zaciskanie pętli to filar światła w tej ciemności. Może zbyt wąski, by oświetlić wszystko, ale stanowiący doskonały zarodek osobistej iluminacji.

"Tym, którzy efekty benedyktyńskiej pracy Stanisława Krajskiego wcześniej przeoczyli albo świadomie zignorowali (bo przecież trudno szukać ich pochwały i rekomendacji ze strony centralnych i dominujących ośrodków dezinformacji, mediów czy uczelni –albo tradycyjnie podporządkowanych masonerii, albo przynajmniej respektujących jej zasady i interesy) – wydawnictwo 3DOM stwarza najlepszą okazję nadrobienia tej niewybaczalnej zaległości. Niniejsza książka stanowi bowiem doskonały kondensat – to powtórka z całości: „Krajski intensywny” dla mniej i bardziej zaawansowanych. Wszystko, co kiedykolwiek chcieliście wiedzieć o masonerii, ale baliście się zapytać. Gorąco polecam."

--ze wstępu Grzegorza Brauna

źródło opisu: https://www.3dom.pro/Stanislaw-Krajski-Masoneria-Zaciskanie-petli-p276

źródło okładki: https://www.3dom.pro/Stanislaw-Krajski-Masoneria-Zaciskanie-petli-p276

Antagonista Esklaważu | 2018-05-24

Ahistoryczny bełkot na temat wielkich filozofów plus biedaźródła i ogólne szurostwo. Książka ta służy do wyłudzania pieniędzy od spragnionych taniej sensacji ludzi o niskiej kulturze akademickiej.