Kot Winston. Tajna misja

Okładka książki Kot Winston. Tajna misja Frauke Scheunemann
Okładka książki Kot Winston. Tajna misja
Frauke Scheunemann Wydawnictwo: Debit Cykl: Kot Winston (tom 1) literatura piękna
Kot Winston (tom 1)
WINSTON Ein Kater in geheimer Mission
Debit
2017-09-27
2017-09-27
9788380571990
Agata Janiszewska

Niby wszystko już było, ale mimo książka tego daje dobrą zabawę, bo i pomysł przedni i wykonanie na 5.
Daria ma 11 lat, więc książka odpowiednia dla 9-11 latek, ale zapewniam że zapewni rozrywkę dla kociarzy w każdym wieku, ja w każdym razie nieźle się bawiłam, słuchając audiobooka rewelacyjnie czytanego przez Tomasza Kozłowicza.

Od jakiegoś czasu na rynek wydawniczy trafiają książki detektywistyczne z czworonożnymi bohaterami w roli głównej. Zyskały one już całkiem spore grono młodych odbiorców. Dzisiaj do listy dorzucamy kolejną serię o kocie Winstonie (od Wydawnictwa Debit). Pierwszy tom zatytułowany Tajna misja wprowadza wiele istotnych wątków, które będą się przewijały w kolejnych częściach.
Kiedy poznajemy kota Winstona w jego życiu nie dzieje się zbyt wiele. Toczy się ono według ściśle określonego porządku – wygodna sofa i miska pełna przysmaków. Winston mieszka pod jednym dachem z profesorem Gradem. Jak na rasowego kota o arystokratycznych manierach przystało, nigdy nie opuszcza mieszkania. I pewnie dalej wiódłby spokojny żywot, gdyby nie jedno przypadkowe zdarzenie… A wszystko zaczęło się od nowych współlokatorek – gosposi i jej nastoletniej córki Darii.

Wszechobecna sardynko w oleju, pioruńska sałatko śledziowa! Co tu się będzie działo!

Niebawem losy Darii i Winstona dziwnym trafem zostaną połączone. Winston wcieli się w rolę detektywa i wraz z nastolatką podejmie próbę rozwikłania kryminalnej zagadki. Ponadto odzyska kocią ciekawość świata, zacznie go poznawać wszystkimi zmysłami, a w kręgu jego zainteresowania znajdzie się nawet pewna kotka. Z kolei Daria po długich próbach adaptacji w nowej szkole, w końcu trafi na bratnie dusze.
Więcej na blogu: https://frankobajanki.pl/kot-winston-tajna-misja-frauke-scheunemann/

Znacie Winstona, kota, którego cechuje ogromny, wręcz niewiarygodny spryt? Jeśli nie, to koniecznie musicie sięgnąć po 5-tomową serię.

„Winston Churchil, kot bez trwogi I zmazy!” – tak mówi o sobie zwierzęcy bohater i zarazem narrator. To z jego perspektywy czytelnik poznaje zdarzenia opisane na kolejnych stronach książek.

Jaki jest Winston? Z pewnością nie brakuje mu odwagi – nie wie, co to strach i dzielnie mierzy się z kolejnymi wyzwaniami. Bez zawahania potrafi stawić czoła groźnym przestępcom. Jest również świetnym obserwatorem i doskonałym detektywem, niczym Sherlock Holmes rozwiązuje skomplikowane zagadki. Nie robi tego jednak na własną łapę – może liczyć na swoją zaufaną ekipę śledczą, tj. rosyjską babcię i bandę dachowców.

W opowieściach o Winstonie znajdziemy sporą dawkę humoru (narracja głównego bohatera momentami bawi do łez). Lektura trzyma w napięciu i jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Nie zmienia się jedno – czworonożny uroczy bohater potrafi wyjść cało z każdej opresji i zawsze spada na cztery łapy.

Jaki jest Winston? Z pewnością nie brakuje mu...

2002

Dla miłośników kotów pozycja idealna. Kot narrator, przygody, rozwijająca się więź z Darią :) Lekka świetnie się czytało

Całkiem ok,choć początek był dość mozolny. Dopiero później zrobiło się ciekawie i zabawnie. Na pewno dobra lektura przed snem. Bo lektura bardziej taka dziecięca. Niewykluczone ,że jeszcze coś przeczytam o kocie Winstonie.

Nie spodziewałam się takiego obrotu akcji na końcu ! Polecam !

Nie spodziewałam się takiego obrotu akcji na końcu ! Polecam !

Już po kilku pierwszych zdaniach wiedziałam, że ta książka to strzał w dziesiątkę. Uwielbiam kiedy w literaturze pojawiają się kocie postaci i są tak świetnie napisane. Bo nie wiem czy wiecie, ale sztuką jest odwzorować te unikatowe charaktery tak, aby były naprawde realne.

Kot Winston to szlachetny kot rasowy, który zachowuje się w iście arystokratyczny koci sposób. Wymuskany, ze specjalną dietą, bo przecież koty nie jedzą byle czego. W dodatku byle czego z puszki! O nie nie, panicz musi mieć specjalnie gotowane posiłki jak na prawdziwego szlachetnego rasowego kota przystało. I tak Winston wiedzie sobie spokojne życie ze swoim Profesorem i gospodynią, kiedy pewnego dnia wszystko się zmienia. Gosposia odchodzi, a na jej miejsce pojawia się nowa pani, która poczęstowała go karmą z puszki i już na dzień dobry złapała u Winsotna ogromnego minusa. Na domiar złego, w jego rezydencji. pojawia się jeszcze córka Pani Anny, Daria i będzie u nich mieszkać! Skandal nad skandale, kto to widział kot i dziecko. Niesłychane! Jednak Winston zaskakuje chyba nawet samego siebie, ponieważ Daria pozwala mu spać na łóżku co całkiem mu się podoba. Podoba mu się również to, że dziewczynka naprawdę bardzo go lubi i nawet wyprowadziła na spacer, co nie skończyło się dobrze.

Jednak prawdziwe bum dopiero przed nimi. Dosłownie i w przenośni, bo oboje zobaczyli gwiazdki przed oczami od… od uderzenia piorunu! Na szczęście wyszli z tego bez szwanku, tylko jest pewien malutki haczyk. Maleńki taki. Zamienili się ciałami.

“Kot Winston. Tajna misja” to pełna humoru i przygód książka, która trafi w serca kociarzy takich jak ja. Dobrze, że przede mną jeszcze trzy kolejne tomy, na pewno będę świetnie się bawić!

LUBIĘ KOTY...

LUBIĘ KOTY...

Bardzo fajna ksiażka dla dzieci. Polecam!

Bardzo fajna ksiażka dla dzieci. Polecam!

🌭Książka ekstra wprawdzie nie czytałem ale słuchałem i mogę powiedzieć że lektor jest fantastyczny. 🐢Sposób w jaki Winston narratoruje swoje przygody bardzo mnie rozśmieszył polecam każdemu tę książkę.😄

• Audiobooki
  • Dziecięce