Muzyka polska XX wieku

83-224-0685-1
muzyka, historia muzyki
muzyka
Piotr

„Muzyka polska XX wieku” pióra Jacka Rogali (kompozytora, dyrygenta i dziennikarza), to wydawnictwo o charakterze informacyjnym i promocyjnym, przeznaczone przede wszystkim dla odbiorcy zagranicznego, dostępne również w wersjach obcojęzycznych; angielskiej i niemieckiej. Książka jest przewodnikiem po historii muzyki polskiej od przeszłości (rozdział „Pod zaborami”), poprzez „Młodą Polskę", dwudziestolecie międzywojenne do współczesności. Autor znakomicie wywiązał się z założonego skrótowego ujęcia historycznego, ukazując burzliwą historię fenomenu, jakim jest polska muzyka współczesna.

źródło opisu: http://www.pwm.com.pl

źródło okładki: http://www.pwm.com.pl