Żyjąc w czasie pożyczonym

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
filozofia i etyka
LubimyCzytać

Czy nadchodzi zmierzch kapitalizmu? Dlaczego społeczeństwa rozwinięte mają tendencję do życia na kredyt? Czy grozi nam planowe ludobójstwo porównywalne z Holocaustem? Punktem wyjścia do rozmów Zygmunta Baumana z południowoamerykańską socjolożką jest globalny kryzys finansowy, który wybuchł jesienią 2008 roku. Bauman rozwija kwestie polityki demograficznej, inżynierii genetycznej i biotechnologii, urzekając niewymuszoną erudycją. Odpowiada również na bardziej osobiste pytania o stosunek do religii, światopogląd naukowy i znaczenie miłości. Zygmunt Bauman (ur. 1925 r.) socjolog, filozof i eseista. Czołowy twórca koncepcji postmodernizmu. Laureat wielu prestiżowych nagród, . nagrody im. Theodora W. Adorno. Był związany . z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie kierował katedrą socjologii ogólnej, oraz uniwersytetem w Leeds, w którym aż do odejścia na emeryturę w 1990 r. był kierownikiem katedry socjologii. W Wydawnictwie Literackim dotychczas ukazały się . Nowoczesność i Zagłada, Europa niedokończona przygoda, Płynna nowoczesność, Płynne życie, Razem osobno, Wspólnota. W poszukiwaniu bezpieczeństwa w niepewnym świecie i Życie na przemiał.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion