Apokryf Juliana

Wydawnictwo: Magnus
LubimyCzytać

Koniec września 2014 roku. Warszawa. Trójkąt pomiędzy Pałacem Kultury i Nauki, Rondem Wiatraczna i praskim zoo. Odległa galaktyka miliardy lat temu, zanim w pewnym układzie planetarnym na skraju Drogi Mlecznej utworzyła się Ziemia i powstało na niej życie spokrewnione z tym, które zakończyła i tragicznie rozdzieliła katastrofa z odległej przeszłości. Na Ziemię przeniknęli już... ONI... Życie...

Na Ziemię przeniknęli już... ONI...
Życie Juliana Żeniewskiego, młodego aspirującego pisarza, niespełnionego koszykarza i studenta warszawskiej uczelni, traci sens, po tym jak rzuca go dziewczyna. Wszystko się zmienia, gdy poznaje egzotyczną i tajemniczą studentkę aktorstwa z dalekiego kraju - Ajin. Choć pochodzą z zupełnie innych światów, łączą ich wspólne traumy i bolesna przeszłość. Przeżywają szalony romans i odkrywają prawdę na temat zaginionych w ostatnim czasie dziewczyn i niebezpieczeństwa grożącego życiu na Ziemi...
Na polskim wybrzeżu trwają genetyczne eksperymenty nad ludzką seksualnością dokonane przez ekskomunikowanego księdza-biologa. Z pomocą służb specjalnych i wojska próbuje stworzyć nowy gatunek dzieworodnie rozmnażających się, pozbawionych uczuć i myślenia ludzi podobnych do zombie.
Zło jest wpisane w naszą naturę, a ludzkość znów zmierza w kierunku zagłady. Czy jest jeszcze szansa powstrzymać bieg zataczającej koło historii i zmienić tragiczne przeznaczenie świata? Musi nadejść koniec złych rządów złych Bogów. Poznaj odnaleziony tajemny przekaz Juliana Żeniewskiego! Odkryj rzeczywistość na nowo!
"Niezwykła literacko, bardzo współczesna, młoda, odważna i bezkompromisowa próba otwarcia się na łączącą ponad podziałami kulturowymi i religijnymi wizję metafizycznej rzeczywistości i przenikającej całą naturę boskości, do której dotrzeć może każdy. Apokryf Juliana uzmysławia, co znaczy odpowiedzialność za życie, z którym jesteśmy połączeni dużo trwalszą więzią, niż nam się wydaje".
Xawery Żuławski

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!