Okładka książki Prawo przyciągania. 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa (lub czegokolwiek innego). Wydanie II uzupełnione Joe Vitale
Joe Vitale Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Onepress
2017-01-01
2016-01-01

Vitale omawia, jak korzystać z zasady przyciągania do tworzenia bogactwa i osiągania celów poprzez zmianę myślenia i postawę wewnętrzną. Ta książka okazała się rozczarowaniem z kilku powodów. Po pierwsze, autor skupił się zbytnio na opowieściach, które wydają się zbyt fantastyczne, co sprawia, że trudno uwierzyć w autentyczność przedstawionych historii. Najważniejszym mankamentem jest jednak brak głębokiej analizy i naukowego podejścia do tematu. Autor rzadko odnosi się do konkretów, a zamiast tego skupia się na ogólnikach i powtarza tę samą ideę, co może być uciążliwe dla czytelnika poszukującego bardziej merytorycznych treści. Niepokojąco często Vitale podchodzi do tematu zasady przyciągania w sposób zbyt uproszczony. Powtarzające się porady typu "myśl o pieniądzach, a one same przyjdą" brzmią bardziej jak slogan marketingowy niż merytoryczna wskazówka. Podsumowując , slaby coaching na poziomie "jesteś zwycięzcą".

Świetna książka, polecam.

Świetna książka, polecam.

Rewelacja – najlepsza pozycja na temat Prawa Przyciągania, z jaką się zetknąłem.

Pozycja nie dla wszystkich, ale podobnie jest z większością poradników. Mnie jednak porwała, dużo z niej wywnioskowałam i wynotowałam parę cytatów. Bardzo przyjemnie się czytało i myślę, że jeszcze do niej wrócę.

Skuteczna, jeśli uwierzysz. Przeczytałam książkę, ale musiałam uwolnić się od uprzedzeń. Zaufałam, wyobraziłam i moje życie ruszyło w dobrą strone, stało się tyle niesamowitych rzeczy i dobrych i małych, że nie potrafię ich zliczyć. Oczywiście wiele razy coś nie wyszło, ale i z tego czerpalam naukę.

2037

Jemu (autorowi) już się udało zdobyć bogactwo (choćby pośrednio dzięki mnie- kupiłam jego książkę),wiec może i mnie się uda?

bardzo pomocne :)

bardzo pomocne :)

Trochę bajkowych teorii, ale wychodząc z założenia, że jak w coś wierzysz to to dla Ciebie działa, czemu nie zwiększyć dzięki temu swojej efektywności. W końcu i tak to my nadajemy znaczenie wszystkiemu, co widzimy, słyszymy i z czym stykamy się na co dzień.

Książka zdecydowanie przereklamowana. Zbyt wiele zbędnych opisów i recenzji. Prawo przyciągania działa jeśli w nie uwierzymy i poczynimy w swoim życiu odpowiednie kroki. Autor sugeruje, że wystarczy zmienić sposób myślenia, a wszystko co najwspanialsze samo pojawi się w naszym życiu. Prawo przyciąnia to tylko jedno z wielu odwiecznych praw sukcesu, które będzie działać na naszą korzyść jeśli będziemy odpowiednio postępować i to bez względu na to czy jesteśmy tego świadomi czy też nie. Joe Vitale ograniczając się jedynie do opisania kilku historii ze swojego życia zdecydowanie zbyt mało mówi jak powinniśmy postępować

Książka z pewnością nie dla wszystkich, bo spotkałam się wiele razy ze sceptycznym podejściem do rzeczy, które nie są łatwe do przyjęcia.
To jest fajnie napisana prawda o tym, że przyciągamy do siebie każde zdarzenie, którego doświadczmy w życiu - zarówno dobre jak i złe. Można w to wierzyć lub nie. Ja wierzę, bo u mnie się sprawdza. I u każdego się sprawdza, ale jak już napisałam wcześniej - nie każdy w to wierzy, dlatego ta książka nie jest dla wszystkich.

• Rozwój osobisty
  • Rozwój duchowy