Wielki wyścig

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
hunter

Kumkiewiczowa została pod łopuchowym liściem. Zastanawiała się, jak to możliwe, żeby pierwszą nagrodę otrzymał ten, kto ostatni przyjdzie na metę. Łamała sobie głowę, łamała, i byłaby pewnie zupełnie złamała, gdyby pod liściem paproci nie spostrzegła ślimaka Pafnucego.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/bid,12970,tytul,Ksiezycowy-koncert-Wielki-wyscig

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książniczka | 2016-02-16
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Bajka z morałem - wygrywają ci, którzy niosą pomoc innym. W wielkim wyścigu zwycięzcą zostanie ten ślimak, który najpóźniej pojawi się na mecie. Ślimak Pafnucy nie wierzy w swoją wygraną - ma zwyczaj wszędzie się śpieszyć. Jednak jego dobroć i współczucie spowalniają jego wędrówkę...

Urocza, mądra bajka.

erloor | 2015-11-29