Gringo wśród dzikich plemion

Okładka książki Gringo wśród dzikich plemion
Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
302 str. 5 godz. 2 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Seria:
Biblioteka "Poznaj Świat"
Wydawnictwo:
Bernardinum
Data wydania:
2011-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-10-01
Liczba stron:
302
Czas czytania
5 godz. 2 min.
Język:
polski
ISBN:
9788373809406
Tagi:
Indianie etnografia Ameryka Południowa gringo
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Opinia

avatar
33
14

Na półkach: , ,

Jak czyta się Wojciecha Cejrowskiego? Jak wiadomo jest to człowiek niezwykle wyrazisty, zapewne kontrowersyjny, ma swoje poglądy, których się twardo trzyma, potrafi opowiadać, można powiedzieć, że jest z niego niezły gawędziarz i generalnie albo się go lubi albo nie. Ma swoiste poczucie humoru i charakterystyczny żart, który czasami może drażnić, ale ogólnie jest zabawny. Tak jak w telewizji, tak i w książce można go wyczuć.

Patrząc na książkę od strony technicznej, to jest ona solidnie wykonana. Twarda okładka, kredowy papier, przydatne mapy na początku i na końcu, całość okraszona pięknymi fotografiami – to wszystko sprawia, że książka, jako przedmiot może się podobać.

Jednak od formy, ważniejsza powinna być treść. Czy jest tak w tym przypadku? Wydaje się, że zawartość książki, cała przedstawiona w niej historia bez problemu dorównuje efektom wizualnym. A co konkretnie możemy w niej znaleźć? Ogólna koncepcja jest taka, aby jak najlepiej przedstawić dżunglę oraz mieszkańców w niej żyjących. Autor to zaprawiony w bojach podróżnik i znawca kultury Indian, więc wie, co robi i możemy być pewni, że przedstawione w książce przygody są autentyczne i bez żadnej ściemy. Zna między innymi język hiszpański oraz brazylijską odmianę portugalskiego, więc wiele drzwi potrafi w swoich podróżach otworzyć, budzi przez to zaufanie i jest w stanie wydobyć z rdzennych mieszkańców tropikalnej puszczy najskrytsze tajemnice.

Niesamowitą sprawą jest, że pan Wojtek w momencie pojawienia się jakichkolwiek kłopotów zawsze potrafi się z nich wykaraskać i przeważnie wszystko kończy się dobrze. Przez tego typu właśnie ryzykowne przygody, książka nabiera rumieńców, czyta się ją z wypiekami na twarzy i człowiek zastanawia się, w jaki sposób udało się ominąć problem? Zapewne nasz bohater ma dużą dozę szczęścia, zapewne zawdzięczać to może swojemu doświadczeniu, nie można też zapominać o sposobie bycia Wojciecha Cejrowskiego. Jak sam mówi: ,,Trzeba być upartym jak taran’’ – taka właśnie postawa pomagała podczas podróży, czasem należało skłamać, innym razem coś podkoloryzować, upiększyć i przede wszystkim, podczas spotkania z dzikimi plemionami trzeba było być cierpliwym i wytrwałym. Jeśli Gringo pojawi się w wiosce Indian, to staje się obiektem ogromnego zainteresowania, nie ma praktycznie żadnej prywatności i może się poczuć niczym przybysz z obcej planety.

,,Gringo wśród dzikich plemion’’ wciąga, Gringo zabiera nas do najodleglejszych i najdzikszych zakamarków dżungli, daje rady jak w niej przetrwać, jak ją odczytywać i próbuje zapoznać nas z rdzennymi jej mieszkańcami. Niezwykle ważnym przesłaniem płynącym z kart tej lektury jest próba zrozumienia kultury Indian, cicha prośba o zaprzestanie dewastacji środowiska naturalnego, w którym ,,Dzicy’’ żyją oraz apel o przerwanie nawracań religijnych, które zamiast pomagać (w mniemaniu misjonarzy) najczęściej niszczą dotychczasowe życie Indian.

,,Gringo wśród dzikich plemion’’? Na tak.;-)

Jak czyta się Wojciecha Cejrowskiego? Jak wiadomo jest to człowiek niezwykle wyrazisty, zapewne kontrowersyjny, ma swoje poglądy, których się twardo trzyma, potrafi opowiadać, można powiedzieć, że jest z niego niezły gawędziarz i generalnie albo się go lubi albo nie. Ma swoiste poczucie humoru i charakterystyczny żart, który czasami może drażnić, ale ogólnie jest zabawny. ...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    18 587
  • Posiadam
    4 447
  • Chcę przeczytać
    2 417
  • Ulubione
    1 122
  • Podróżnicze
    253
  • Teraz czytam
    164
  • Podróże
    91
  • Chcę w prezencie
    82
  • Literatura polska
    61
  • 2014
    59

Cytaty

Więcej
Wojciech Cejrowski Gringo wśród dzikich plemion Zobacz więcej
Wojciech Cejrowski Gringo wśród dzikich plemion Zobacz więcej
Wojciech Cejrowski Gringo wśród dzikich plemion Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także