Atlas osobliwości

Okładka książki Atlas osobliwości
Joshua FoerElla Morton Wydawnictwo: Sonia Draga literatura podróżnicza
480 str. 8 godz. 0 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Tytuł oryginału:
Atlas Obscura: An Explorer's Guide to the World's Hidden Wonders
Wydawnictwo:
Sonia Draga
Data wydania:
2017-11-22
Data 1. wyd. pol.:
2017-11-22
Liczba stron:
480
Czas czytania
8 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381101097
Tłumacz:
Maciej Potulny
Tagi:
Maciej Potulny podróż egzotyka cuda natury przewodnik świat
Średnia ocen

                7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Atlas osobliwości Joshua Foer, Ella Morton, Dylan Thuras
Ocena 7,8
Atlas osobliwości Joshua Foer, Ella M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
53 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
527
333

Na półkach: , ,

Autorami „Atlasu osobliwości” są Joshua Foer, Dylan Thuras i Ella Morton. To wyjątkowa książka. Pokazuje wiele miejsc, obyczajów i dziwów natury które zasługują na poznanie, zaskoczą nas swoim istnieniem i pobudzą naszą chęć poznania tych niesamowitych osobliwości. Jest to wspaniałe uzupełnienie tradycyjnych przewodników z których korzystamy na co dzień.

Tytuł tej książki doskonale oddaje plan poruszania się po tym przewodniku. Tak jak w tradycyjnych atlasach, książka podzielona jest na kontynenty w których podrozdziały dotyczą osobliwości znajdujące się na terenie państw danego kontynentu. Z przewodnikami ta książka ma również wiele wspólnych cech, ponieważ przy opisie każdego miejsca podane są informacje o sposobie dotarcia do opisywanej atrakcji, dacie ujrzenia regionalnych [niezwykłych] świąt czy zjawisk przyrodniczych, jak również ewentualne uwagi dotyczące zachowania. Do opisów dodane są zdjęcia, mapy i przydatne informacje turystyczne. Nie ma znaczenia od której strony zaczniemy czytać. Każda strona zaskakuje wiadomościami, urzeka egzotyką, a opisywane rytuały lub zwyczaje budzą zdziwienie i niedowierzanie.

fragment opisu: „Palau, Jezioro meduz, Eil Malk
Milion złocistych meduz całymi dniami wykonuje swój powolny, rytmiczny taniec w słonowodnym jeziorku we wschodniej części Palau. Ich kolce jadowe są na tyle miękkie, że nie stwarzają zagrożenia dla płetwonurków. Około 12 tysięcy lat temu wody Oceanu Spokojnego wlały się do niecki, w której znajduje się jezioro. Przyniosły ze sobą meduzy, lecz do nowego zbiornika nie dostał się żaden ich naturalny wróg. Dlatego te stworzenia mogły się w tym miejscu rozmnażać bez ograniczeń. …….”
info: „East Eil Malk, znana też pod nazwą Mecherchar, jest jedną z wysp leżących po południowej stronie archipelagu Palau. Linie United Airlines odbywają loty doPalau przez Guam. By dostać się do jeziora, musisz tam dopłynąć łodzią, a potem przez 10 minut wspinać się pieszo po stromym zboczu. Nie smaruj się kremem z filtrem przeciwsłonecznym, żeby nie zanieczyścić wody.”

Bardzo często w rozmowach po wakacyjnych wojażach można usłyszeć, że znajomi również zwiedzili dane miejsce kierując się wskazówkami zawartymi w renomowanych przewodnikach. Jednakże o tych wielu ciekawostkach zawartych w „Atlasie osobliwości” w przewodnikach wzmianki nie ma. Korzystając z pomocy tej książki i odwiedzając miejsca w niej zawarte, zaskoczymy swoimi relacjami z podróży niejednego turystę.
Zaskoczymy, bo mottem przewodnim prawie każdej informacji jest właśnie zaskoczenie, zdziwienie jakiego doznały osoby które miały możliwość zobaczyć daną osobliwość. Autorzy włożyli sporo pracy aby zebrać w jednej książce te informacje. Zanim powstała książka, autorzy założyli internetową stronę „Atlas Obscura” gdzie każdy mógł dokładać swoje relacje o osobliwościach które go najbardziej zdziwiły, zaskoczyły bądź szokowały.

Mnie najbardziej zdziwiło to, że odwiedzając sporą liczbę krajów, prawie nic z tego co zawarte w „Atlasie osobliwości” nie widziałam. Szkoda, bo te osobliwości byłyby wspaniałą „wisienką na torcie” odwiedzanych krajów.

Autorami „Atlasu osobliwości” są Joshua Foer, Dylan Thuras i Ella Morton. To wyjątkowa książka. Pokazuje wiele miejsc, obyczajów i dziwów natury które zasługują na poznanie, zaskoczą nas swoim istnieniem i pobudzą naszą chęć poznania tych niesamowitych osobliwości. Jest to wspaniałe uzupełnienie tradycyjnych przewodników z których korzystamy na co dzień.

Tytuł tej książki...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    584
  • Przeczytane
    90
  • Posiadam
    64
  • Chcę w prezencie
    15
  • Teraz czytam
    11
  • Domowa biblioteczka
    6
  • Ulubione
    5
  • Podróżnicze
    5
  • 2018
    4
  • Podróże
    4

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Atlas osobliwości


Podobne książki

Przeczytaj także