Atlas osobliwości

Atlas Obscura: An Explorer's Guide to the World's Hidden Wonders
literatura podróżnicza
Maciej Potulny
Maciej Potulny podróż egzotyka cuda natury przewodnik świat

Raczej takie czytadło dla ciekawych. W czasie wolnym można sięgnąć i poczytać o czymś ciekawym. Wiele rzeczy się dowiedziałem. Nawet polecam. Książka bardzo ładnie oprawiona i napisana. Zaletą jest to, że w każdym artykule są źródła i miejsce gdzie znajduje się dana rzecz. Wiadomo, że historie nie są wymyślone.

Ostatnio coraz większym wyzwaniem jest wizyta w pobliskim sklepie spożywczym, więc książki, które przenoszą czytelnika w miejsca odległe, nieznane, zapomniane czy wręcz osobliwe, to wspaniała przygoda.

"Atlas osobliwości. Przewodnik po ukrytych cudach świata" stanowi ciekawą propozycję literacką w dobie Internetu. Nikt jednak nie oczekiwał, że mogłaby pomóc zastąpić...

Bardzo ciekawa książka. Uwielbiam podróżować w realu i "palcem po mapie". Wiele cudownych i ciekawych miejsc na świecie już widziałam. Na pewno w wielu miejscach nie będę, ale chętnie się o nich dowiem.

Niesamowita dawka inspiracji do podróżowania i odkrywania świata. Książka ukazuje część z niezwykłych rzeczy jakie możemy odwiedzić i spotkać na całym świecie. Całkiem przydatna lektura jako uzupełnienie do planowania swoich podróży lub po prostu jako odskocznia (można czytać od czasu do czasu wyłącznie po kilka atrakcji).

Książka wciąż jako "Teraz czytam", ale inaczej nie da się polecić, więc...

Uwielbiałem takie książki w dzieciństwie, dużo ciekawostek, faktów, podanych w przystępny sposób. Nie jest to konkretna wiedza encyklopedyczna, miejsca bardziej wymienione, wspomniane, niż dokładnie opisane, ale czasem to zaleta. Książkę można czytać w kółko i się nie znudzi - wspomnianych miejsc...

Doskonała pozycja dla osób szukających niebanalnych atrakcji turystycznych. Pozwala odkrywać nieznane miejsca nawet tam, gdzie się już było. Autorzy dokladnie opisują jak najlatwiej dotrzeć w każde przedstawione miejsce, a także kiedy jest ono dostępne dla zwiedzających.

Absolutnie przeciekawa książka.Naprawdę nie wiedziałem że na świecie są takie ciekawe miejsca.Fantastyczna na prezent dla kogoś kto lubi podróżować,choćby nawet tylko palcem po mapie.

Skarbnica wiadomości o cudach natury i tych stworzonych przez człowieka. Zdumiewające fakty ze wszystkich zakątków świata, ze wskazówkami jak dojechać, żeby zobaczyć na własne oczy. Zdjęcia, mapy, opisy i prawie 500 stron.

Super! Szczerze polecam. Do czytania wyrywkowo lub w całości, samemu lub wspólnie. Wiele fajnych, ciekawych informacji okraszonych zdjęciami i rysunkami.

Autorami „Atlasu osobliwości” są Joshua Foer, Dylan Thuras i Ella Morton. To wyjątkowa książka. Pokazuje wiele miejsc, obyczajów i dziwów natury które zasługują na poznanie, zaskoczą nas swoim istnieniem i pobudzą naszą chęć poznania tych niesamowitych osobliwości. Jest to wspaniałe uzupełnienie tradycyjnych przewodników z których korzystamy na co dzień.

Tytuł tej książki...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2018
  • Do kupienia
  • Podróżnicze
  • Podróże

Dodaj cytat z książki Atlas osobliwości